Menu

Air Malta

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Air Malta na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta Air Malta?

Cestovný poriadok Air Malta zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Air Malta?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Air Malta s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Air Malta, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Air Malta?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Air Malta

Air Malta

Aerolínie Air Malta vznikli v prvej polovici roku 1973 zlúčením dvoch menších súkromných aerolínií. Svoje prvé lety spoločnosť uskutočňovala aj vďaka pomoci od Pakistan International Airlines, ktoré maltským aerolíniám poskytli dva stroje typu Boeing 720 Bs. Tie zo začiatku lietali do miest v Spojenom kráľovstve, Nemecku, Francúzsku, Taliansku či Líbyi.

Osemdesiate roky sa v Air Malta niesli najmä v znamení konsolidácie flotily lietadiel. Okrem iného pribudli B737-200 Advanced, s ktorými v priebehu šiestich mesiacov dosiahli Air Malta svetový rekord v počte prevádzkových hodín za deň (14,9 hodiny na lietadlo). V 90tych rokoch Air Malta rozbehla aktivity na poli cestovného poistenia, poskytovania dovolenkových destinácií a zamerala sa aj na nákladnú leteckú prepravu.

V rámci reštrukturalizačných opatrení Air Malta prednedávnom rozšírila pole svojej pôsobnosti o linky do Tunisu, Malagy či Kyjeva. Operuje však aj v rámci Ruska, Švajčiarska, Nórska, Maroka, Izraela, Holandska, Rumunska a ďalších, prevažne európskych krajín.

Batožina

Air Malta ustanovila osobitné predpisy pri preprave príručnej aj registrovanej batožiny. V oboch prípadoch spoločnosť určila váhové aj rozmerové limity, ktoré sa môžu líšiť vzhľadom na cestovnú triedu, v ktorej pasažier cestuje. Za každý nadlimitný či nadpočetný kus batožiny sa však pripláca.

Preprava hudobných nástrojov je možná vo forme registrovanej aj príručnej batožiny, pričom rozhoduje ich váha a veľkosť. V prípade cestovania s liekmi a medicínskymi pomôckami je nutné prezentovať sa potvrdením od lekára o nutnosti ich používania a minimálne 24 hodín pred odletom vyplniť špeciálny formulár na webe Air Malta. Za špecifických podmienok a poplatok sa dá letieť aj s určitým druhmi zvierat či športovým vybavením. Preprava potenciálne nebezpečných predmetov (horľaviny, ostré predmety, výbušniny, toxické látky) je zakázaná, vhodnosť prepravy niektorých druhov však posúdením určí samotná spoločnosť Air Malta, ktorú v tomto prípade treba kontaktovať skôr, než uskutočníte bookng.

Cestovné triedy

Aerolínie Air Malta umožňujú výber spomedzi dvoch tried – Business a Economy, pričom každá z oboch tried sa ešte delí na tri ďalšie úrovne. Navzájom sa líšia vo výškach niektorých poplatkov (napríklad v prípade zmeny letu) či možností uplatňovania zliav (napríklad pre deti), nároku na výber sedadla alebo check-in času. Vo všeobecnosti platí, že s vyššou triedou si kupujete aj vyšší komfort v rámci poskytovaných služieb na letisku aj v lietadle.

Online check-in

Spoločnosť Air Malta umožňuje svojim cestujúcim využívať službu online check-in až do 1 hodiny pred plánovaným odletom. Online check-in prebieha pomerne jednoduchým vyplnením formulára na domovskej stránke Air Malta, ktorý by mal byť zavŕšený vytlačením palubného lístka. Služba sa však dá realizovať aj na vybraných, prevažne európskych, letiskách, kam Air Malta lieta. Check-in sa ale dá vykonať aj prostredníctvom mobilných zariadení, ktoré majú prístup na internet.

Letka Air Malta

Air Malta vložila plnú dôveru do strojov typu Airbus. V prevádzke sú modely A319-100 a A320-200, ktoré odvezú 141, respektíve 168 pasažierov. Pri cestovnej rýchlosti 834 km/h majú tieto Airbusy dolet na úrovni 4000 až 4800km. V rámci bezpečnostných opatrení aerolínie pracujú v štandardnom bezpečnostnom režime a v súlade s všeobecne platnými normami EÚ.

Medzinárodné letisko Malta

Hlavným dopravným uzlom letky Air Malta je Medzinárodné letisko Malta, vzdialené asi 5km juhozápadne od Valletty. Letisko je vybavené duty-free obchodmi so šperkami, kozmetikou či tlačovinami, tak isto aj reštauráciami a fast-foodmi svetovo známych značiek. Cestujúci tu môžu nájsť aj konferenčnú miestnosť a kaplnku, niekoľko bankomatov a špeciálne, plne vybavené salóniky na oddych. K dispozícii sú aj autá viacerých auto-požičovní a detské ihrisko. V priebehu celého roka sa navyše na letisku konajú rôzne kultúrne akcie, hry a happeningy pre rodičov s deťmi

Občerstvenie

Pri letoch v Biznis triede je možné pochutnať si na studených aj teplých jedlách, ktorých výber závisí na dĺžke letu. Air Malta dokáže vyhovieť aj cestujúcim so zvláštnymi požiadavkami na stravu (detské jedlá, jedlá pre diabetikov, vegánov, atď.), treba ich však nahlásiť aspoň 48 hodín pred odletom.

Ani cestujúci v triede Economy neostanú ukrátení o niečo na zahryznutie, hoci ponuka nie je taká široká ako v prípade Biznis triedy. Tak či onak, pre všetkých cestujúcich bez rozdielu tried je na palube pripravené ešte Sky Bar Menu, z ktorého si každý môže vyskladať občerstvenie podľa svojej chuti.

Doplnkový servis

Flotila Air Malta zatiaľ nedisponuje vlastným zábavným či iným interaktívnym systémom pre cestujúcich, tí si tak musia vystačiť s vlastnými prenosnými zariadeniami a počítačmi. Treba ich však používať v súlade s odporúčaniami personálu lietadla a v režimoch odporúčaných pre let lietadlom.