Menu

Vyhľadať lety do Kolína

Ukázať filtre

Kolín nad Rýnom

Kolín nad Rýnom letecky rýchlo a lacno – ako na to?

Patríte aj vy k cestovateľom, ktorí zháňajú lacné lety do Kolína nad Rýnom? Niet sa čomu diviť, dnešná doba plná možností ponúka skvelé príležitosti, ako lietať lacno a je škoda, ak sú tieto príležitosti nevyužité. Lacné lety do Kolína a v zásade kamkoľvek, nie len v Nemecku, ale všade na svete, sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Či už je to vďaka chybám v systémoch aerolínií, alebo ide o cielené marketingové kampane, letenky lacno skrátka sú na trhu. Ich cenu ale ovplyvňuje oveľa viac faktorov. Je pre vás najnovšou métou najlacnejšia letenka do Kolína nad Rýnom? Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete, ako získať lacné letenky do Kolína nad Rýnom a aj iných destinácií v Európe či vo svete.

Ako sa dostať do Kolína nad Rýnom

Po Berlíne, Hamburgu a Mníchove je práve Kolín nad Rýnom štvrté najväčšie mesto v Nemecku. Nachádza sa v jeho západnej časti, južne od Wuppertalu a Düsseldorfu a severne od Bonnu. Kolín patrí k významným kultúrnym centrám oblasti Porýnie – má desiatky múzeí a stovky galérií, sídli tu aj Kolínska univerzita, jedna z najväčších a najstarších škôl tohto typu v Európe. Poloha pri rieke Rýn je, respektíve bola pre Kolín požehnaním aj prekliatím zároveň; mesto totiž muselo čeliť mnohým záplavám, v dôsledku ktorých však bol vybudovaný dômyselný protipovodňový systém, ktorý túto hrozbu minimalizoval.

Či sa do Kolína chystáte za kultúrou, štúdiom, pracovne, alebo z úplne iných dôvodov, budete musieť precestovať minimálne 1000 kilometrov – práve taká je vzdialenosť z Bratislavy do Kolína. Ak by ste cestovali autom či verejnou dopravou, pripravte sa aspoň na 10 hodín cesty. Na druhej strane tu je ale aj možnosť absolvovať Kolín nad Rýnom letecky. V takom prípade sa čas cesty dramaticky skracuje na približne hodinu a pol čistého času vo vzduchu – záleží samozrejme na tom, z ktorého letiska by ste odlietali a tiež na tom, či by išlo o priamy let do Kolína alebo let s prestupom. Tak či onak, vzhľadom na čas, náklady a bezpečnosť je letecká doprava veľmi dobrou a serióznou voľbou.

Odkiaľ letieť do Kolína nad Rýnom

Pýtate sa odkiaľ letieť do Kolína nad Rýnom? Pokiaľ ide o dve najväčšie slovenské letiská, možnosti sú pomerne obmedzené. Lety Košice – Kolín nad Rýnom nie je možné absolvovať priamo. Ak budete chcieť do Kolína letieť práve z Košíc, pripravte sa aspoň na jeden prestup počas cesty. Či poletíte s Lufthansou alebo Austrian Airlines, s najväčšou pravdepodobnosťou budete na let do Kolína presadať vo Viedni. O nič lepší výber nečakajte ani na Bratislavskom letisku. Schwechat však nie je od Bratislavy ďaleko, navyše sa odtiaľto dá do Kolína letieť priamo. Takže letenky z Viedne do Kolína nad Rýnom vybavíte okrem už spomínaných aerolínií aj u Eurowings, pričom let zaberie približne hodinu a pol. K dispozícii sú však aj letenky do Kolína z Budapešti a tiež lety Katovice – Kolín nad Rýnom, takže ani cestovania chtiví obyvatelia južných a severných oblastí Slovenska nebudú ukrátení. Tak čo, vyberiete si z ponuky lacných leteniek do Kolína nad Rýnom a pridáte sa k viac ako 12 miliónom cestujúcich, ktorých každoročne odbaví miestne letisko?

Letisko Kolín/Bonn

Letisko Kolín/Bonn je siedme najväčšie letisko v Nemecku, obsluhujúce viac ako 100 destinácií vo viac ako 30 krajinách po celom svete. Svoju základňu tu majú Eurowings a tiež nákladné letecké spoločnosti FedEX Express a UPS Airlines. Samotné letisko sa nachádza necelých 15 kilometrov juhovýchodne od centra Kolína nad Rýnom a 16 kilometrov severovýchodne od mesta Bonn. Zaujímavosťou je, že na tomto letisku prebieha, okrem iného, aj výcvik astronautov, ktorí sa pripravujú na vesmírne misie. V neposlednom rade letisko Kolín/Bonn slúži desiatkam leteckých spoločností, ktorých stroje tu každý deň pristávajú a naberajú nový smer. Z letiska v Kolíne sa lieta napríklad do Seattlu, Moskvy, Petrohradu, na ostrov Fuerteventura, ale tiež do viacerých destinácií v Turecku a napríklad aj od Iránu či Dominikánskej republiky. V rámci európskych letov patria k najvyťaženejším lety Kolín nad Rýnom – Palma de Mallorca a lety z Kolín nad Rýnom do Londýna.

Avšak v prípade, že vašim cieľom bolo kúpiť letenky do Kolína nad Rýnom lacno a váš let plánujete ukončiť práve v tomto meste, je dobré aspoň zbežne vedieť, ako sa dostať z letiska v Kolíne do centra mesta. Oplatí sa využiť vlakovú dopravu – železničná stanica sa nachádza oproti terminálom a zastavujú tu diaľkové vlaky smerujúce do Bonnu aj do Kolína nad Rýnom. Podobne je to aj s autobusovou dopravou, spájajúcou letisko s Kolínom (161), Bonnom (SB60) a inými nemeckými mestami či európskymi krajinami v susedstve. Pokiaľ ale vsadíte na vlastnú dopravu, tak vedzte, že letisko Kolín/Bonn má vlastný výjazd na diaľnicu A59, ktorá vás privedie až do centra mesta.

Kedy letieť do Kolína nad Rýnom?

Nie vždy sa dá dátum cesty prispôsobiť – sú chvíle, kedy sa skrátka vy musíte prispôsobiť termínom. Ak ste však v tomto smere flexibilní a ide vám najmä o cenu letenky, máme pre vás niekoľko tipov, pomocou ktorých môžete nájsť lacné letenky do Kolína. Existuje totiž niečo také ako obľúbené a menej obľúbené dni na let. Ide skrátka o dni, počas ktorých majú ľudia tendenciu lietať viac, respektíve menej. A práve tie menej obľúbené dni by vás mohli zaujímať – linky sú totiž menej vyťažené a tak je oveľa väčšia šanca, že práve vtedy natrafíte na tie najlacnejšie letenky do Kolína. Hovoríme najmä o dňoch v strede týždňa (utorok, streda), prípadne o víkende (sobota). Ponuka lacných leteniek sa ale môže týkať aj času odletu. Opäť môžeme hovoriť o menej vyťažených letoch a to najmä v obedňajších a večerných hodinách. Ak sa chcete naučiť lietať lacno, mali by ste si tiež zvyknúť hľadať letenky aspoň mesiac dopredu.

Kde hľadať lacné letenky?

Všetky vyššie uvedené rady sú síce fajn, no naplno ich zužitkujete len vtedy, keď budete vedieť kde hľadať lacné letenky. Jedna cesta je preklikávať sa ponukami jednotlivých aerolínií, otvárať desiatky stránok, na každú zvlášť zadávať potrebné údaje a získané výsledky následne vzájomne porovnávať. Na toto ale drvivá väčšina ľudí nemá chuť ani čas, zvlášť pri pomyslení, že riešenie ako nájsť najlacnejšie letenky do Kolína nad Rýnom je oveľa prozaickejšie. V čom teda spočíva?

Vyhľadávač lacných leteniek – to je odpoveď na našu otázku. K tým najspoľahlivejším sa radí eSky – web, slúžiaci ako agregátor s databázou ponúk stoviek leteckých spoločností. Esky nielenže zhromažďuje ponuky leteniek na jednom mieste, ale vďaka softvérovému riešeniu dokáže medzi nimi identifikovať a vytvárať tie najvýhodnejšie a najlacnejšie prepojenia, a to aj v prípade, že na trase musíte viackrát prestupovať. Stačí len zadať miesto odletu a príletu a so všetkými ďalšími detailmi vás už oboznámi eSky. Ak hľadáte najlacnejšie lety do Kolína nad Rýnom, Barcelony, Štokholmu, Melbourne či do Pekingu, určite sa spoľahnite na eSky. Získate nie vytúžené online letenky lacno, ale aj čas a finančnú úsporu.

Ak ste ešte lietadlom necestovali a rezervácia leteniek online vám robí problémy, je to len ďalší dôvod prečo vyskúšať eSky. Veríme, že lietanie sa vám zapáči natoľko, že sa na web eSky budete radi vracať – možno aj do sekcie „Akcie“, kde nájdete najaktuálnejšie a najvýhodnejšie ponuky leteniek do celého sveta. Verte či nie, ale lietať sa dá už za 10 či 15 eur, dokonca aj za menej. Nakoniec, ani takéto ponuky najlacnejších leteniek vám nemusia ujsť; nainštalujte si zdarma apku eSky, alebo sa prihláste na odber newsletteru, a získavajte najhorúcejšie ponuky akciových leteniek do celého sveta. Máte čas a priestor? Tak cestujte!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Kolína?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Kolína?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Kolína, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Kolína?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Kolína zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Kolíne

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Kolína

Medzinárodné letisko Konrada Adenauera sa nachádza v blízkosti miest Kolín na Rýnom a Bonn. Od týchto miest je vzdialené približne 15 kilometrov, teda je to veľmi vhodne umiestnené letisko, ktoré spája tieto dva mestá. Kolín nad Rýnom je štvrté najväčšie mesto Nemecka, známe svojím krásnym gotickým kolínskym dómom, ktorý bol stavaný vyše 600 rokov. Lety do Kolína nad Rýnom nájdete na našej stránke. A možno chcete navštíviť Bonn? Veď aj to menšie ako Kolín nad Rýnom mesto stojí za návštevu. Nie je problém, máme aj lacné lety do Bonnu! Spoznajte mesto, v ktorom sa narodil Ludwig van Beethoven.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Kolíne

Nájsť hotely v Kolíne