Menu

Vyhľadať lety do Kievu

Ukázať filtre

Kiev

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Metro

  Metro je najlepší dopravný prostriedok v Kyjeve. Tri linky spájajú mesto a najčastejšie navštevované turistami miesta. Za zmienku stojí stanica Arsenalna – jej nástupištia sa nachádzajú 105 metrov pod zemou, je to najhlbšia stanica metra na svete!

 • Červená univerzita

  Na kyjevskej univerzite študuje viac ako 30 tis. študentov a je ona centrom študentského života hlavného mesta. Hlavná budova je známa svojou intenzívnou farbou. Červené odtiene stien Ševčenkovej univerzity nie sú odkazom na komunizmus, ale je to úmyselný pokus architekta Vincenta Berettiho, ktorý v 1842 nariadil takéto dokončenie stavby.

 • Majdan

  Námestie nezávislosti v Kyjeve, svetoznáme pod svojim pôvodným názvom - Majdan, je jedným z najznámejších miest v meste. Avšak v posledných rokoch sa spája najmä s politickými demonštráciami. 

Lacné letenky do Kyjeva – zaručene nie jediná lacná vec na Ukrajine

Kroky drvivej väčšiny turistov a dovolenkárov smerujú skôr na západ, respektíve juh Európy. Ale čo tak kúpiť si pokiaľ možno tie najlacnejšie letenky do Kyjeva a vybrať sa pre zmenu na východ? Aj ten je predsa kultúrne veľmi rozmanitý a bohatý na historické pamätihodnosti. No a hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev, v tomto smere nie je žiadnou výnimkou. Môže sa navyše popýšiť pozoruhodnou čistotou a nemusíte sa tu nijak zvlášť obávať ani o svoju bezpečnosť. Pokiaľ teda v uliciach neprebiehajú nepokoje. Veľkou výhodou je, že letenka do Kyjeva a ani pobyt v tomto meste vás nevyjdú draho. Na Ukrajine je totiž pomerne lacno.

Cestovanie do Kyjeva – čo je dobré vedieť

Hoci Slovensko zdieľa s Ukrajinou svoju východnú hranicu, dostať sa do jej hlavného mesta nie je vôbec jednoduché. Či to po ceste vezmete z Bratislavy cez Ostravu, Krakov alebo Budapešť, tak či tak musíte počítať s cestou dlhou zhruba 1300 kilometrov. Ani trasa z Košíc nie je žiadnou prechádzkou, veď je dlhá približne 900 kilometrov.

Aj pre lacné letenky do Kyjeva sa oplatí do hlavného mesta Ukrajiny letieť lietadlom. Pred letom si však treba overiť, aké dokumenty sú k ceste potrebné. Občiansky preukaz vám totiž stačiť nebude. Priamo v Kyjeve si možno nevystačíte ani so znalosťou angličtiny. Niektoré miesta síce sú na turistov pripravené a ponúkajú dvojjazyčné názvy (najmä v centre), väčšina však ponúkne akurát pre našinca pomerne nezrozumiteľnú cyriliku. Miestni sú však veľmi ochotní a rozhodne sa s nimi dá dohovoriť a dohodnúť.

Ak vás niečo milo prekvapí, tak to pravdepodobne budú ceny za potraviny a v zásade akýkoľvek tovar. V Kyjeve a na Ukrajine je veľmi lacno, oveľa lacnejšie ako na Slovensku či v západných krajinách. Lístok na metro stojí v prepočte niekoľko desiatok centov a vstupy do najvychytenejších pamätihodností Kyjeva len o máličko viac.

Čo vidieť v Kyjeve

Kyjev sa radí k najstarobylejším hlavným mestám Európy. Ak vás láka história vkusne skombinovaná s modernou, ponuka leteniek do Kyjeva by vám nemala uniknúť. Jednou z najpozoruhodnejších pamiatok Kyjeva je Katedrála sv. Sofie z 11. storočia. Architektonicky výrazná je i ďalšia historická pamiatka, v zozname UNESCO zapísaná Kyjevsko-pečerská lavra. Jedná sa o kláštorný komplex, kedysi komplex jaskýň, kde žili pravoslávni mnísi.

Okrem viacerých chrámov či katedrály sv. Mikuláša však v Kyjeve môžete obdivovať aj Zlatú vstupnú bránu do mesta z 11. storočia či množstvo zaujímavých múzeí. K najatraktívnejším rozhodne patrí múzeum II. svetovej vojny a múzeum venované černobyľskej katastrofe. Chodenie po Kyjeve vás neomrzí aj preto, že sa tu dá skvele a lacno najesť. Miestne špeciality ako vareniki a boršč musíte ochutnať. Čo ušetríte za kúpu letenky do Kyjeva a jedlo, to môžete „vraziť“ do prehliadky už spomínaného Černobyľu. Z Kyjeva sa na miesto legendárnej katastrofy dá celkom pohodlne a rýchlo dostať, odporúčame však využiť služby znalého sprievodcu.

Lety do Kyjeva

Letecká doprava z a do Kyjeva je zabezpečená prostredníctvom dvoch medzinárodných letísk. To menšie nesie názov Kyjev – Zhulhany a leží len 7 kilometrov juhozápadne od centra hlavného mesta. Na pravidelných trasách tu lietajú zaujímavé spoje smerom do Bejrútu, Teheránu, do destinácií v Turecku a bývalých sovietskych republikách, ale tiež do Barcelony, Milána, Dortmundu, Katovíc či Viedne. K dostaniu sú však aj letenky z Bratislavy do Kyjeva. Letisko s mestom spája niekoľko autobusových, trolejbusových a vlakových liniek, v pláne je aj výstavba stanice metra.

Ak bude zháňať lacné letenky do Kyjeva z Bratislavy, môžete natrafiť aj na lety končiace na druhom z kyjevských letísk. Reč je o letisku Kyjev – Boryspil, najväčšom letisku na Ukrajine, ktoré ročne odbaví viac ako 60% všetkých osobných letov na Ukrajine. Vďaka tomuto letisku je Ukrajina spojená s väčšinou významných miest v Európe, ale tiež v Kanade (Toronto), USA (New York) či na Arabskom polostrove. Letisko leží necelých 30 kilometrov východne centra Kyjeva, s ktorým ho spája cestná komunikácia M03 a niekoľko autobusových liniek, alternatívu k nim však ponúka aj železničná sieť a vlaková doprava.

Odkiaľ do Kyjeva?

Spomínané lety Bratislava – Kyjev patria k pravidelným linkám, ktoré z letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave lietajú prevažne v pondelok a štvrtok. Cestujúci strávia vo vzduchu bezmála 2 hodiny a za letenku platia rádovo v desiatkach eur. Nie je ničím výnimočným, ak sa za letenku do Kyjeva z Bratislavy platí menej ako 50€.

Priame lety do Kyjeva môžete absolvovať aj z letísk v Budapešti, Viedni a Krakove, dokonca si môžete vybrať, či chcete pristáť na letisku Boryspil alebo Zhulhany. Z Prahy do Kyjeva lietajú Czech Airlines a Ukraine International Airlines, obe s pristátím na letisku Boryspil. Pravdepodobne najlacnejšie vás letenka do Kyjeva vyjde vtedy, ak poletíte z letísk v Bratislave, Viedni alebo Krakove. Ani časové rozdiely vzhľadom na dĺžku letu nebudú priepastné.

Ako a kde hľadať najlacnejšie letenky do Kyjeva

Vôbec najlacnejšie letenky do Kyjeva tradične ponúkajú nízkonákladové aerolínie ako Ryanair či Wizz Air. Avšak letenky do Kyjeva za dobrú cenu môžete nájsť aj v ponuke väčších leteckých spoločností, ktoré sa k low cost dopravcom nezaraďujú. Treba len vedieť kedy a kde ich hľadať.

Vo všeobecnosti sa lacné letenky na internete oplatí zháňať v dostatočnom predstihu. Ak chcete letieť v júli, pokojne si letenku zarezervujte už vo februári alebo marci. Získate nielen čas, ale aj väčšiu šancu na výber výhodných leteniek. Vhod padne aj flexibilita ohľadne termínu odletu či príletu. Nie všetky linky sú totiž rovnako vyťažené. Menší dopyt je po skorých ranných či neskorých nočných letoch. Menej populárne sú aj linky s odletom v utorok, stredu či sobotu. Ak sa chcete dopracovať k lacným letenkám za super cenu, majte tieto časy a dni v zornom poli.

A ak chcete mať hľadanie najlacnejších leteniek maximálne jednoduché, využite vyhľadávač leteniek eSky. Systém eSky vyberá letenky z ponuky viac ako 800 leteckých spoločností tak, aby boli čo najviac cenovo a časovo výhodné vzhľadom k požadovanému miestu odletu a príletu. S eSky si jednoducho a rýchlo naplánujete akokoľvek dlhú cestu, s prestupom (vďaka technológii Virtual Interlining) či bez.

Vyhľadávač lacných leteniek eSky však funguje aj ako plánovač ciest. K termínom vášho príletu a odletu si prostredníctvom eSky môžete na jednom mieste zarezervovať aj voľné ubytovanie v cieľovej destinácii či objednať si vozidlo v niektorej z auto požičovní. K letenkám eSky navyše ponúka cestovné poistenie a ďalšie doplnkové služby, ktoré pred či počas letu oceníte (prednostný nástup na palubu, službu online check-in, prikúpenie registrovanej batožiny alebo občerstvenia, ak nie je v cene letenky).

Lacné letenky vám pomôžu objavovať svet

Ponuka lacných leteniek na internete nikdy nebola taká rozsiahla a dostupná. Kliknite na web eSky a nechajte sa inšpirovať letenkami za skvelé ceny. V sekcii Akcie ich vždy nájdete dostatok. Cestujte po Európe za pár desiatok eur a vyberajte si letenky a ubytovanie s najlepším pomerom kvality a ceny.

Letiská v Kieve

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Kievu

Tabuľa odletov a príletov: Kiev

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Kieve

Nájsť hotely v Kieve