Menu

Vyhľadať lety do Katovíc

Katovice

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Ideme na OFF!

  V auguste sa v katovickom údolí Dolina Trzech Stawów koná jeden z najzaujímavejších hudobných festivalov v Európe - OFF Festival. Každoročné na štyroch pódiách môžete počúvať viac ako 70 hudobných skupín, ktoré hrajú alternatívnu hudbu!

 • S výhľadom na mesto

  Ak chcete vidieť najlepšiu panorámu mesta, pri návšteve Sliezskeho múzea nezabudnite navštíviť rozhľadňu nachádzajúcu sa v starej železnej veže baníckej šachty. To stojí za to!

 • Dobré jedlo

  Typické jedlá tejto oblasti to "kluski, rolada i modro kapusta", teda typický sliezsky obed. To je povinná položka vo väčšine reštaurácií na Sliezsku. Zaručujeme, že ak ochutnáte budete chceli viac.

Lacné letenky z do Európy s odletom z Katovíc

Hľadáte lacné letenky do Európy a známych dovolenkových destinácií? Využite možností letiska v Katoviciach! Miestne letisko využíva mnoho nízkonákladových leteckých dopravcov, ktorí ponúkajú sezónne a charterové lety do destinácií na juhu Európy. Veľmi obľúbené sú letenky z Katovíc do Antalye, ale tiež do bulharského Burgasu či na grécke ostrovy. Letenky za výhodnú cenu vám môžu zaistiť skvelú dovolenku!

Základné informácie o Katoviciach

Poľské Katovice sa nachádzajú na juhu Poľska a sú centrom vedy, priemyslu, kultúry a obchodu tejto časti krajiny. Mesto je zároveň dôležitou dopravnou križovatkou Horného Sliezska. Metropolitná oblasť Sliezska má viac ako 5 000 000 obyvateľov, pričom samotné Katovice asi 300 000.

Približne 40 kilometrov južne od mesta sa nachádza Osvienčim, ešte o 20 kilometrov ďalej Bielsko a za necelú hodinku cesty smerom na východ sa dostanete do Krakova. Katovice ležia relatívne blízko severnej hranice Slovenska a preto sú letenky do Katovíc vyhľadávaným artiklom slovenských cestovateľov a dovolenkárov. Stačí prejsť približne stopäťdesiat kilometrov a ste na Kysuciach, respektíve na Orave.

Ak budeme mať cestu do Katovíc, vyhraďte si čas aj na prehliadku a spoznávanie tohto veľmi čistého a upraveného mesta. Jedným z centier diania v Katoviciach je tzv. Spodek – viacúčelové hala, v ktorej sa konajú koncerty, športové akcie či turnaje v hraní počítačových hier. Detských návštevníkov iste poteší návšteva zábavného parku a ZOO, tých skôr narodených zasa historické centrum Katovíc. V meste sa nachádza aj jeden z prvých mrakodrapov, ktoré boli v Európe postavené. Nazýva sa Drapacz Chmur – po slovensky... mrakodrap.

Letisko v Katoviciach

Letisko Katovice sa nachádza približne 30 kilometrov severne od mesta. Vyťaženosť letiska sa v roku 2018 blížila k hranici 5 miliónov odbavených cestujúcich, čo ho radí do TOP 5 najrušnejších letísk v Poľsku. Lacné letenky do Katovíc sú v kurze najmä počas letnej sezóny, kedy tok cestujúcich znateľne silnie.

Katovické letisko je v prevádzke od roku 1940. Za dobu svojej činnosti prešlo kompletnou modernizáciou a dnes tu svoje služby ponúka mnoho aerolínií s desiatkami liniek, pričom dominujú najmä sezónne a charterové lety. Okrem tradičných leteckých spoločností operuje na letisku hneď niekoľko low-cost dopravcov, ponúkajúcich najlacnejšie letenky z Katovíc. Koncom roka 2019 by mali byť k dispozícii už aj letenky Ryanair pre lety napríklad do Írska, Škótska či Dublinu.

Medzi najvyťaženejšími trasami sa nachádzajú viaceré dovolenkové destinácie. Okrem spomínanej Antalye a Burgasu sú v kurze aj lacné lety Katovice – Hurghada či letenky z Katovíc na Rodos. Vďaka bohatej ponuke letov sa ale z Katovíc dá lietať aj do Bodrumu, na Corfu, do Atén, Malagy, Palerma, Barcelony či na Kanárske ostrovy.

Ako sa dostať na letisko v Katoviciach a do centra mesta? Dopravné spojenie z a na letisko je zabezpečené prostredníctvom hustej siete cestných komunikácií; reč je predovšetkým o rýchlostnej ceste S1, diaľnici A4 a diaľnici A1. V prevádzke sú tiež viaceré autobusové linky, ktoré letisko spájajú s centrom Katovíc a mestami ako Tychy, Gliwice, Krakov, Ostrava či Bohumín. V pláne je tiež výstavba železničného spojenia medzi Katovicami a letiskom.

Kedy a ako plánovať letenky z Katovíc?

Letisko v Katoviciach funguje celoročne, no najväčší nápor cestujúcich zažíva v letnej sezóne. Ponuky leteniek z Katovíc sa preto vyplatí pozerať už začiatkom jari, v marci či apríli. S dostatočným časovým odstupom sa dramaticky zvyšuje šanca nájsť a zarezervovať si najlacnejšie dostupné letenky.

Najlacnejšie letenky na internete môžete získať aj tým, že budete flexibilní a prispôsobíte sa menej tradičným či málo obľúbeným termínom odletov a príletov. Hovoríme najmä o linkách s odletom v skoré ráno či neskorú noc. Máloktorý cestujúci je ochotný obetovať kúsok svojho pohodlia, preto sa niektoré lety plnia ťažšie ako iné. Skúste toho využiť!

Pri hľadaní lacných leteniek sa môžete zamerať aj na lety s odletom v utorok či stredu, kedy takisto lieta relatívne menej ľudí a letenky môžu byť lacnejšie. Riešiť dovolenkovú sezónu a lety mimo nej sa v súvislosti s ponukou letiska v Katoviciach veľmi neoplatí. Keďže tu operujú nízkonákladové aerolínie ponúkajúce najmä sezónne lety do dovolenkových destinácií, zohnať lacné letenky z Katovíc by nemal byť problém; treba však na ne myslieť včas.

Vyhľadávanie lacných leteniek na internete

Vyhľadávanie lacných leteniek na internete nemusí byť zdĺhavé a už vôbec nie márne – v prípade, že použijete ten správny vyhľadávač. Jedným z najprehľadnejších je vyhľadávač lacných leteniek eSky. Na webe eSky si môžete prezerať a filtrovať databázu s ponukami od viac ako 860 leteckých spoločností. Nájdete v nej lacné lety Katovice, ale tiež letenky z Krakova a destinácií po celom svete.

Práca s databázou je veľmi jednoduchá. Do vyhľadávača stačí zadať termín a miesto odletu a príletu a systém za pár sekúnd vygeneruje ponuku najlacnejších leteniek, ktoré sú práve dostupné pre zvolený smer cesty. Okrem širokej databázy je veľkou výhodou eSky prehľadnosť a jednoduchý rezervačný proces. Na monitore pred sebou zákazník vidí prehľadne zoradené všetky potrebné informácie o lete – dozvie sa koľko bude let trvať, kedy sa odlieta a kedy pristáva, aká je cena letenky z Katovíc či inej destinácie, či je v cene aj registrovaná batožina a občerstvenie na palube a podobne.

V rámci rezervačného procesu stačí vyplniť potrebné údaje, eSky však ponúka aj možnosť zakúpiť si cestovné poistenie a dodatočné služby, ktoré sa dajú využiť pred či po nástupe na palubu lietadla. Všetky ponuky sú prehľadné a nacenené.

Skúsenosti s eSky

Web eSky však ponúka oveľa viac ako vyhľadávanie najlacnejších leteniek na internete. Povedzme, že si chcete rezervovať letenky z Katovíc do Londýna s tým, že by ste v hlavnom meste Anglicka zotrvali pár dní. Ubytovanie by sa vám v takomto prípade iste veľmi zišlo.

Odporúčame využiť službu Let+Hotel, ktorá umožňuje s rezerváciou letenky zároveň rezervovať aj ubytovanie v cieľovej destinácii. Pridaná hodnota služby tkvie v tom, že eSky vyberie z viac ako milióna ubytovacích zariadení z celého sveta tie, ktoré majú voľné miesta práve vtedy, keď to budete potrebovať. Ubytovanie sa teda vyberá s ohľadom na miesto, dátum a čas vášho príletu a odletu.

Túžite cestovať, no neviete kam? Inšpirujte sa ponukami lacných letov v sekcii Akcie na webe eSky. Môžete si tu rezervovať lacné letenky do Paríža, ale tiež letenky do Madridu, Nišu, Neapola, Porta alebo exotického Tokia, legendárneho New Yorku či na mrazivý Island. Ak pri vašom rozhodovaní nehrá úlohu smer, ale cena cesty, web eSky je tým pravým miestom pre vás.

Majte najvýhodnejšie ponuky lacných leteniek stále po ruke. Stiahnite si bezplatnú apku od eSky, nastavte si ju a nechajte ju pracovať. Keď sa na trhu objaví lacná letenka do vašej vysnenej destinácie, notifikácia vás o tom bude spoľahlivo informovať. Máte letisko v Katoviciach pod nosom a radi by ste využili letenky do Katovíc, aby ste zo svojich ciest boli čo najrýchlejšie späť doma? O aktuálnych ponukách akciových leteniek sa môžete nechať informovať aj prostredníctvom newsletterov, na ktorých odber sa takisto môžete prihlásiť.

Poďte cestovať po celej Európe a celom svete rozumne, pohodlne a za najlepšie ceny!

 

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Katovíc?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Katovíc?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Katovíc, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Katovíc?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Katovíc zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Katoviciach

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Katovíc

Tabuľa odletov a príletov: Katovice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Katoviciach

Nájsť hotely v Katoviciach