Menu

Vyhľadať lety do Ľvova

Ľvov

Letenky Ľvov

Letenky Ľvov – vyberte sa na východ

O krajinách na východ od slovenských hraníc sa väčšinou nehovorí v súvislosti s programom letnej dovolenky či výletov. Pritom lety Bratislava – Moskva a lety Bratislava – Kyjev patria k zaujímavým možnostiam, ktoré ponúka bratislavské letisko. Pozornosti cestovateľov by však nemali uniknúť ani letenky do Ľvova. Ukrajinský Ľvov leží relatívne blízko hraníc s Poľskom a ponúka mnoho atraktívnych lokalít a zákutí. Argumentom pre návštevu Ľvova môže byť aj fakt, že od istého času sú realitou pravidelné lety do Ľvova z Bratislavy za veľmi rozumné ceny.

Čo je dobré vedieť o Ľvove

Mesto leží v západnej časti Ukrajiny, necelých 70 kilometrov od hraníc s Poľskom. Je ekonomickým a v neposlednom rade tiež hlavným správnym centrom Ľvovskej oblasti. Ak využijete lacné lety do Ľvova, potom vedzte, že vás bude vítať siedme najväčšie mesto a jedno z hlavných kultúrnych centier Ukrajiny.

Vďaka masívnemu rozvoju IT priemyslu je Ľvov akýmsi Silicon Valley východu. Lacné letenky do Ľvova má v merku čoraz viac IT špecialistov – v meste ich už teraz údajne pracuje viac ako 17 tisíc a ďalšie stovky až tisíce odborníkov každoročne vyprodukuje miestne školstvo, pričom sa očakáva kontinuálny progres celého IT sektora v tejto oblasti. O riešenia a služby IT-čkárov z Ľvova je záujem v celej Európe, až 50 % služieb sa však „vyváža“ do USA.

Ponuka lacných leteniek do Ľvova by vás však mohla zaujať aj v prípade, že holdujete kultúre a umeniu. Ľvov je totiž známy ako mesto literatúry, hudby a umenia ako takého. Obyvatelia a návštevníci, ktorí si kúpili lacné letenky do Ľvova, si môžu vyberať – 60 múzeí a viac ako 100 festivalov a podujatí behom roka; to už je poriadna dávka kultúrneho vyžitia.

Historické centrum Ľvova sa koncom minulého storočia dostalo na prestížny Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Historické pamiatky v Ľvove pochádzajú z 13.-18. storočia. K najvýznamnejším sa radia sakrálne pamiatky, najmä Katedrála sv. Juraja, Chrám sv. Eucharistie (niekdajší Dominikánsky kostol) či Katedrála Nanebovzatia Najsvätejšej Panny Márie.

Let do Ľvova a hlavne pobyt v tomto meste môže byť príjemný aj vďaka množstvu parkov a rekreačných zón. Najstarší park v Ľvove sa nazýva Ivan Franko Park a môže sa pýšiť tristoročnými dubmi a javormi. Za azda najmalebnejší z parkov v Ľvove býva označovaný park Stryiskyi s viac ako 200 druhmi rastlín. Ak máte radi turistiku a šport, iste sa vám bude páčiť v parku Znesinnya. V prípade, že si chcete oddýchnuť pri dobrom jedle či kávičke, odporúčame navštíviť park Bohdana Chmeľnického.

Ľvov letecky

Z pohľadu cestovného ruchu disponuje Ľvov veľmi dobre vybudovanou infraštruktúrou. V meste funguje viac ako 1300 reštaurácií a kaviarní, k dispozícii sú tisícky miest na ubytovanie, netreba zabúdať ani na dobré dopravné spojenie s okolitým svetom a akciové ponuky leteniek do Ľvova. Aj vďaka týmto momentom je Ľvov považovaný za jeden z hlavných turistických bodov na Ukrajine.

Pre cestovateľov a turistov zo Slovenska bude nepochybne zaujímavé absolvovať trasu Bratislava  - Ľvov letecky. Letenky za najlepšie ceny z Bratislavy do Ľvova sa dajú zohnať celoročne, pričom sa odlieta v pondelok, stredu a piatok. Priamy let do Ľvova z Bratislavy trvá niečo viac ako hodinu a cena letenky do Ľvova sa, v prípade priameho leteckého spojenia, môže pohybovať hlboko pod úrovňou 50 €. Pokiaľ ide o východ Slovenska a lacné lety do Ľvova z Košíc, priame letecké spojenie nenájdete, rovnako tak letenky z Popradu do Ľvova.

Napriek tomu je možné absolvovať lacný let do Ľvova aj z Košíc; ide však o let s prestupom a výrazným časovým zdržaním. Najlacnejšie letenky do Ľvova z Košíc stoja zhruba 50 €, musíte však prestupovať v Londýne a celý let trvá takmer 20 hodín. V takomto prípade je určite lepšie vybrať sa do Ľvova autom.

Ak chcete dosiahnuť Ľvov letecky, môžete využiť aj možnosti letísk v okolitých krajinách. K dispozícii sú lacné letenky Ľvov – Viedeň, lety Budapešť – Ľvov, ale tiež lety do Ľvova z Krakova, Katovíc či Varšavy a tiež letenky Praha – Ľvov. Vo všetkých prípadoch sa pritom jedná o priame lety.

Letisko v Ľvove

Lacná letenky do Ľvova vás nasmeruje na miestne medzinárodné letisko. To je pomenované po Danielovi Romanovičovi Haličskom, zakladateľovi mesta Ľvov. Letisko bolo založené v roku 1929, takmer 700 rokov po založení samotného mesta. V tom čase však nieslo názov Lwów-Skniłów, pričom Skniłów bol názov susednej dedinky, ktorá sa neskôr stala súčasťou mesta.

V súčasnosti letisko v Ľvove odbavuje vnútroštátne (lety Ľvov – Kyjev) i medzinárodné lety, ktoré prevažujú. Okrem letov do Kyjeva sú najvyťaženejšie lety z Ľvova do Varšavy, záujem však je aj o letenky Ľvov – Istanbul či lacné lety z Viedne do Ľvova. V rámci sezóny sa dajú rezervovať aj výhodné letenky do Barcelony, Hurghady, Bodrumu a ďalších zaujímavých dovolenkových destinácií.

Rozmach cestovného ruchu v meste poznať aj na počte odbavených cestujúcich na letisku v Ľvove. Záujem o lacné letenky do Ľvova hlási čoraz viac ľudí najmä v ostatných troch či štyroch rokoch. Kým v roku 2016 bolo na letisku odbavených takmer 740 cestujúcich, v roku 2018 to bolo skoro 1,6 milióna. Existuje reálny predpoklad, že záujem o Ľvov porastie aj v nasledujúcom období.

Ak sa budete chcieť dostať z letiska v Ľvove do centra mesta, môžete okrem taxíkov a požičovne áut využiť služby verejnej dopravy – trolejbusov i autobusov, ktoré vás dovezú do centra mesta alebo na železničnú stanicu v Ľvove. Letisko je od centra mesta vzdialené len 6 kilometrov, nečakajte preto žiadne náročné cestovanie.

Ako nájsť najlacnejšie letenky do Ľvova

Z hľadiska klimatických podmienok panujú v Ľvove studené zimy a mierne letá – čiže podmienky nie nepodobné tým na Slovensku. Na návštevu mesta odporúčame najteplejšie obdobie, panujúce približne od mája do septembra. Hľadať lacné letenky do Ľvova však začnite s dostatočným predstihom, na last-minute letenky sa spoliehať nedá.

Čím skôr s hľadaním lacných letov začnete, tým lepšie ponuky výhodných leteniek do Ľvova môžete nájsť. Pri vyhľadávaní sa vyplatí spojiť sily s osvedčeným vyhľadávačom lacných leteniek. Okrem nich si na jednom mieste môžete zabezpečiť aj cestovné poistenie, služby pred či po nástupe do lietadla a dokonca aj ubytovanie v Ľvove. Sofistikovaný softvér je veľmi nápomocný aj pri riešení letov s prestupom – spojí rôzne lety tak, aby ste sa do vybranej destinácie dostali včas, pohodlne a za čo najlepšiu cenu. Takéto možnosti by bol hriech nevyužiť.

Letiská vo Ľvove

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Ľvova

Tabuľa odletov a príletov: Ľvov

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Ľvove

Nájsť hotely vo Ľvove