Menu

Vyhľadať lety do Ľvova

Ukázať filtre

Ľvov

Letenky Ľvov

Letenky Ľvov – vyberte sa na východ

O krajinách na východ od slovenských hraníc sa väčšinou nehovorí v súvislosti s programom letnej dovolenky či výletov. Pritom lety Bratislava – Moskva a lety Bratislava – Kyjev patria k zaujímavým možnostiam, ktoré ponúka bratislavské letisko. Pozornosti cestovateľov by však nemali uniknúť ani letenky do Ľvova. Ukrajinský Ľvov leží relatívne blízko hraníc s Poľskom a ponúka mnoho atraktívnych lokalít a zákutí. Argumentom pre návštevu Ľvova môže byť aj fakt, že od istého času sú realitou pravidelné lety do Ľvova z Bratislavy za veľmi rozumné ceny.

Čo je dobré vedieť o Ľvove

Mesto leží v západnej časti Ukrajiny, necelých 70 kilometrov od hraníc s Poľskom. Je ekonomickým a v neposlednom rade tiež hlavným správnym centrom Ľvovskej oblasti. Ak využijete lacné lety do Ľvova, potom vedzte, že vás bude vítať siedme najväčšie mesto a jedno z hlavných kultúrnych centier Ukrajiny.

Vďaka masívnemu rozvoju IT priemyslu je Ľvov akýmsi Silicon Valley východu. Lacné letenky do Ľvova má v merku čoraz viac IT špecialistov – v meste ich už teraz údajne pracuje viac ako 17 tisíc a ďalšie stovky až tisíce odborníkov každoročne vyprodukuje miestne školstvo, pričom sa očakáva kontinuálny progres celého IT sektora v tejto oblasti. O riešenia a služby IT-čkárov z Ľvova je záujem v celej Európe, až 50 % služieb sa však „vyváža“ do USA.

Ponuka lacných leteniek do Ľvova by vás však mohla zaujať aj v prípade, že holdujete kultúre a umeniu. Ľvov je totiž známy ako mesto literatúry, hudby a umenia ako takého. Obyvatelia a návštevníci, ktorí si kúpili lacné letenky do Ľvova, si môžu vyberať – 60 múzeí a viac ako 100 festivalov a podujatí behom roka; to už je poriadna dávka kultúrneho vyžitia.

Historické centrum Ľvova sa koncom minulého storočia dostalo na prestížny Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Historické pamiatky v Ľvove pochádzajú z 13.-18. storočia. K najvýznamnejším sa radia sakrálne pamiatky, najmä Katedrála sv. Juraja, Chrám sv. Eucharistie (niekdajší Dominikánsky kostol) či Katedrála Nanebovzatia Najsvätejšej Panny Márie.

Let do Ľvova a hlavne pobyt v tomto meste môže byť príjemný aj vďaka množstvu parkov a rekreačných zón. Najstarší park v Ľvove sa nazýva Ivan Franko Park a môže sa pýšiť tristoročnými dubmi a javormi. Za azda najmalebnejší z parkov v Ľvove býva označovaný park Stryiskyi s viac ako 200 druhmi rastlín. Ak máte radi turistiku a šport, iste sa vám bude páčiť v parku Znesinnya. V prípade, že si chcete oddýchnuť pri dobrom jedle či kávičke, odporúčame navštíviť park Bohdana Chmeľnického.

Ľvov letecky

Z pohľadu cestovného ruchu disponuje Ľvov veľmi dobre vybudovanou infraštruktúrou. V meste funguje viac ako 1300 reštaurácií a kaviarní, k dispozícii sú tisícky miest na ubytovanie, netreba zabúdať ani na dobré dopravné spojenie s okolitým svetom a akciové ponuky leteniek do Ľvova. Aj vďaka týmto momentom je Ľvov považovaný za jeden z hlavných turistických bodov na Ukrajine.

Pre cestovateľov a turistov zo Slovenska bude nepochybne zaujímavé absolvovať trasu Bratislava  - Ľvov letecky. Letenky za najlepšie ceny z Bratislavy do Ľvova sa dajú zohnať celoročne, pričom sa odlieta v pondelok, stredu a piatok. Priamy let do Ľvova z Bratislavy trvá niečo viac ako hodinu a cena letenky do Ľvova sa, v prípade priameho leteckého spojenia, môže pohybovať hlboko pod úrovňou 50 €. Pokiaľ ide o východ Slovenska a lacné lety do Ľvova z Košíc, priame letecké spojenie nenájdete, rovnako tak letenky z Popradu do Ľvova.

Napriek tomu je možné absolvovať lacný let do Ľvova aj z Košíc; ide však o let s prestupom a výrazným časovým zdržaním. Najlacnejšie letenky do Ľvova z Košíc stoja zhruba 50 €, musíte však prestupovať v Londýne a celý let trvá takmer 20 hodín. V takomto prípade je určite lepšie vybrať sa do Ľvova autom.

Ak chcete dosiahnuť Ľvov letecky, môžete využiť aj možnosti letísk v okolitých krajinách. K dispozícii sú lacné letenky Ľvov – Viedeň, lety Budapešť – Ľvov, ale tiež lety do Ľvova z Krakova, Katovíc či Varšavy a tiež letenky Praha – Ľvov. Vo všetkých prípadoch sa pritom jedná o priame lety.

Letisko v Ľvove

Lacná letenky do Ľvova vás nasmeruje na miestne medzinárodné letisko. To je pomenované po Danielovi Romanovičovi Haličskom, zakladateľovi mesta Ľvov. Letisko bolo založené v roku 1929, takmer 700 rokov po založení samotného mesta. V tom čase však nieslo názov Lwów-Skniłów, pričom Skniłów bol názov susednej dedinky, ktorá sa neskôr stala súčasťou mesta.

V súčasnosti letisko v Ľvove odbavuje vnútroštátne (lety Ľvov – Kyjev) i medzinárodné lety, ktoré prevažujú. Okrem letov do Kyjeva sú najvyťaženejšie lety z Ľvova do Varšavy, záujem však je aj o letenky Ľvov – Istanbul či lacné lety z Viedne do Ľvova. V rámci sezóny sa dajú rezervovať aj výhodné letenky do Barcelony, Hurghady, Bodrumu a ďalších zaujímavých dovolenkových destinácií.

Rozmach cestovného ruchu v meste poznať aj na počte odbavených cestujúcich na letisku v Ľvove. Záujem o lacné letenky do Ľvova hlási čoraz viac ľudí najmä v ostatných troch či štyroch rokoch. Kým v roku 2016 bolo na letisku odbavených takmer 740 cestujúcich, v roku 2018 to bolo skoro 1,6 milióna. Existuje reálny predpoklad, že záujem o Ľvov porastie aj v nasledujúcom období.

Ak sa budete chcieť dostať z letiska v Ľvove do centra mesta, môžete okrem taxíkov a požičovne áut využiť služby verejnej dopravy – trolejbusov i autobusov, ktoré vás dovezú do centra mesta alebo na železničnú stanicu v Ľvove. Letisko je od centra mesta vzdialené len 6 kilometrov, nečakajte preto žiadne náročné cestovanie.

Ako nájsť najlacnejšie letenky do Ľvova

Z hľadiska klimatických podmienok panujú v Ľvove studené zimy a mierne letá – čiže podmienky nie nepodobné tým na Slovensku. Na návštevu mesta odporúčame najteplejšie obdobie, panujúce približne od mája do septembra. Hľadať lacné letenky do Ľvova však začnite s dostatočným predstihom, na last-minute letenky sa spoliehať nedá.

Čím skôr s hľadaním lacných letov začnete, tým lepšie ponuky výhodných leteniek do Ľvova môžete nájsť. Pri vyhľadávaní sa vyplatí spojiť sily s osvedčeným vyhľadávačom lacných leteniek. Okrem nich si na jednom mieste môžete zabezpečiť aj cestovné poistenie, služby pred či po nástupe do lietadla a dokonca aj ubytovanie v Ľvove. Sofistikovaný softvér je veľmi nápomocný aj pri riešení letov s prestupom – spojí rôzne lety tak, aby ste sa do vybranej destinácie dostali včas, pohodlne a za čo najlepšiu cenu. Takéto možnosti by bol hriech nevyužiť.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Ľvova?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Ľvova?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Ľvova, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Ľvova?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Ľvova zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská vo Ľvove

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Ľvova

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Ľvove

Nájsť hotely vo Ľvove