Menu

Vyhľadať lety do Moskvy

Ukázať filtre

Moskva

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +3

 • Lenin je večne živý

  Mumifikovaná mŕtvola prvého sovietskeho vodcu spočíva v špeciálne vybudovanom mauzóleu na Červenom námestí a je sprístupnená pre návštevníkov.

 • Mesto 7 veží

  Charakteristickou črtou panorámy Moskvy je sedem veľmi podobných veží, ktoré boli postavené v rokoch 1947-53. Tieto socialistické budovy (medzi nimi je budova univerzity, ruské ministerstvo zahraničných vecí a hotely) sa stali symbolmi novej Moskvy.

 • Zmes kultúr

  Dnes až 90% obyvateľov mesta to Rusi, avšak od polovice 19. storočia Moskva bola populárnym miestom pre obyvateľov všetkých etnických skupín Ruskej ríše.

Letenky do Moskvy – ako letieť čo najlacnejšie?

Moskva – jedno z najpôsobivejších a najvplyvnejších miest na svete. A tiež jedno z najväčších – minimálne v rámci Európy. Ak máte radi poznávanie nových miest a kultúr, potom by bol hriech nevyužiť lacné letenky do Moskvy. Matičku Rus a mesto, ktoré je centrom najväčšej krajiny sveta, jednoducho treba zažiť. Moskva je plná farieb, kontrastov, chutí a vôní. Navštívte Moskvu a vytvorte si vlastný názor na túto kontroverznú krajinu a hrdý, no veľmi srdečný národ. Letenka do Moskvy, rovnako ako jedinečný zážitok z cestovania, je na dosah.

Lety zo Slovenska do Moskvy

Ak sa do Ruska, konkrétne do Moskvy chcete dostať zo Slovenska, máte jedinečnú možnosť. Kvôli letom do Moskvy netreba vycestovať a na lietadlo nastúpiť niekde na zahraničnom letisku. Smerom na východ sa totiž letia aj z Bratislavy – letenky z Bratislavy do Moskvy ponúka ruský nízkonákladový dopravca Pobeda. Z bratislavského letiska lieta smerom do hlavného mesta Ruska pravidelná linka väčšinou v utorok, piatok a nedeľu. Vzdialenosť medzi oboma mestami, ktorá činí zhruba 2000 kilometrov, prekonáte pohodlne za dve a pol hodiny. Treba tiež dodať, že lety Bratislava – Moskva patria medzi vôbec najvyťaženejšie letecké spojenia, smerujúce z Bratislavy za hranice Slovenska. Ak si chcete zarezervovať tie najlacnejšie letenky do Moskvy, urobte tak radšej s dostatočným časovým predstihom. Pokiaľ ide o lety Košice – Moskva, tu zatiaľ priame letecké spojenie neexistuje. Každý, kto letí z Košíc do Moskvy, musí absolvovať prestup na letiskách vo Varšave, Viedni či Prahe.

Alternatívy leteckých spojení do Moskvy

Letecké spojenie do Moskvy ponúkajú okrem letiska v Bratislave aj najväčšie letiská v susedných štátoch Slovenska. Letenky z Viedne do Moskvy si môžete zaobstarať hneď u niekoľkých dopravcov. Sezónne lieta zo Schwechatu do Moskvy ruská spoločnosť UTair, na pravidelnej báze potom vlajkový dopravca a najväčšia ruská letecká spoločnosť Aeroflot či Austrian Airlines.

Za dobrú cenu môžete do Moskvy letieť aj z Budapešti. Priame lety a lacné letenky do Moskvy z Budapešti sú záležitosťou Wizz Air či ruského Aeroflotu – aj keď v tomto prípade nejde o low cost dopravcu a na nízke ceny leteniek si pravdepodobne budete musieť počíhať. Na pravidelnej báze fungujú aj lety Praha – Moskva. Lety do Moskvy a letenky za dobrú cenu tu ponúka hneď niekoľko väčších či menších dopravcov. Čistý čas strávený vo vzduchu je pritom len o pár minút dlhší ako v prípade letov do Moskvy z Bratislavy.

Letisko Moskva – Vnukovo – miesto pristátia pre lety z Bratislavy do Moskvy

Gigantickú a rozľahlú Moskvu obsluhuje hneď niekoľko letísk. Ak si zabezpečíte letenky do Moskvy z Bratislavy, budete pristávať na letisku Moskva – Vnukovo. Na tomto letisku však pristávajú aj lety UTair z Viedne, rovnako ako niektoré linky z Budapešti. Medzinárodné letisko Vnukovo je tretím najväčším civilným letiskom v Moskve, od ktorej centra leží necelých 30 kilometrov smerom na juhozápad. Otázka ako sa dostať z letiska Vnukovo do Moskvy vás však veľmi trápiť nemusí. Na letisku je pripravených hneď niekoľko licencovaných taxi služieb, v rámci Moskvy však funguje aj služba Uber. Na letisku Vnukovo je možné využiť aj železničnú dopravu a vlaky smerom do stanice Moskva-Kiyevsky. Z Vnukova do centra Moskvy sa dá dostať aj viacerými autobusovými linkami či prostredníctvom alternatívnej taxi služby zvanej maršrutka. Cesta do centra mesta teoreticky nie je časovo náročná, veľmi však záleží na aktuálnej dopravnej vyťaženosti v Moskve. Z letiska Vnukovo do centra Moskvy môžete cestovať 20 minút, no pokojne aj viac ako hodinu. V budúcnosti sa však plánuje výstavba linky metra, vďaka čomu by sa Vnukovo stalo prvým moskovským letiskom s priamym spojením metra.

Ďalšie letiská v Moskve

 Medzinárodné letisko Šeremetievo – ak si kúpite lacné letenky do Moskvy z Prahy, budete s veľkou pravdepodobnosťou pristávať práve na tomto letisku. Šeremetievo je však aj cieľom liniek z Viedne či Budapešti. Leží necelých 30 kilometrov severozápadne od centra Moskvy. S letiskami Vnukovo a Domodedovo patrí k hlavným medzinárodným civilným letiskám v Moskve. Ponúka spojenia do destinácií po celej Európe, ale tiež do mnohých oblasti Ruska a Číny. S Moskovu letisko spája železničná linka (do stanice Belorussky) a viaceré autobusové linky, vrátane tých nočných. Cesta do Moskvy zaberie 30 až 90 minút.

Letisko Moskva – Domodedovo – po letisku Šeremetievo je Domodedovo druhým najvyťaženejším letiskom v Moskve. Patrí zároveň k najväčším letiskám v celom Rusku. Od centra Moskvy je vzdialené asi 42 kilometrov smerom na juhovýchod. Podobne ako ostatné moskovské letiská, aj Domodedovo často slúži ako prestupná stanica pre cestujúcich, ktorí smerujú ďalej na východ či do najodľahlejších častí Ruska. Môžete tu však pristáť aj vtedy, ak si zarezervujete najlacnejšie letenky do Moskvy z Viedne. S jej centrom je letisko spojené vďaka niekoľkým autobusovým linkám, v prevádzke fungujú tiež maršrutky, taxi služba a železničná linka na trase Domodedovo – stanica Paveletsky. V každom prípade treba počítať s tým, že cesta medzi Domodedovom a centrom Moskvy zaberie minimálne 45 minút.

Letisko Žukovskij – známe tiež ako letisko Ramenskoje. Po rekonštrukcii bolo otvorené v roku 2016 ako v poradí štvrté medzinárodné letisko v Moskve. Leží zhruba 40 kilometrov juhovýchodne od centra Moskvy a môže sa pochváliť údajne najdlhšou štartovacou a pristávacou dráhou v Európe (dĺžka 5402 m). Letisko obsluhuje predovšetkým trasy v rámci Ruska, bývalých sovietskych republík a Číny, je však cieľom aj pre niektoré lety z Prahy do Moskvy.

Tipy ako získať najlacnejšie letenky do Moskvy

Šancu získať najlacnejšie letenky do Moskvy budete mať vtedy, ak ich začnete hľadať a rezervovať čo najskôr, pokojne aj niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom. Ak ste z hľadiska odletu a príletu časovo flexibilní, je to vaša výhoda. Letenky za nižšiu cenu sa obvykle predávajú na lety so skorým či neskorým časom odletu. Ak sa k tomu navyše pridajú menej populárne dni na cestovanie lietadlom (utorok, streda, sobota), letenky za nízku cenu sú na svete.

Pri hľadaní lacných leteniek sa vždy oplatí zacieliť na nízkonákladových dopravcov. Letecké linky do Moskvy však často obsluhujú ruské spoločnosti, ktoré nie sú tak známe ako Ryanair či Wizz Air. Ak chcete nakupovať najlacnejšie letenky na internete nielen do Moskvy, spoľahnite sa na prehľadný a osvedčený vyhľadávač leteniek. Tie TOP, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad eSky, pracujú s ohromnými databázami mnohých stoviek leteckých spoločností, vrátane low cost dopravcov. eSky dokáže na základe vami zadaných vstupných údajov identifikovať a vybrať také letecké spojenia, ktoré sú vzhľadom na vaše potreby najrýchlejšie a najlacnejšie.

Výhodou eSky je, že vďaka technológii Virtual Interlining si dokáže poradiť aj s trasami, na ktorých treba raž či dokonca viackrát prestupovať. Virtual Interlining prepojí navzájom nesúvisiace lety rôznych leteckých spoločností tak, aby ste sa do svojej vysnenej destinácie dostali čo najrýchlejšie, najlacnejšie a bez zbytočne dlhých čakaní. So systémom eSky budete mať prehľad o trhu a žiadne lacné letenky online vám neuniknú. Stiahnite si zdarma appku eSky alebo sa prihláste na odber newsletteru a môžete dostávať informácie o výhodných letenkách z prvej ruky a hneď. Letenky do Ruska, kamkoľvek do Európy, USA a do ďalších destinácií po celom svete máte na dosah ruky. K tomu cestovné poistenie, služby pred aj po nástupe na palubu lietadla a možnosť rezervovať si hotel a vozidlo z autopožičovne. S eSky skrátka budete pripravení na všetko. Pohodlné cestovanie bez problémov môže začať na webe eSky.

Letiská v Moskve

Pozrite si letisko

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Moskvy

Moskva je hlavné mesto Ruskej federácie a druhé najväčšie mesto Európy. Je to tiež dôležitý dopravný uzol, v meste sa nachádzajú až štyri letiská – Domodedovo, Šeremetevo, Vnukovo a Bykovo. Priamo z Bratislavy sa vďaka leteckej spoločnosti Pobeda môžete dostať na letisko Vnukovo, ktoré je najstarším moskovským letiskom. Vnukovo sa nachádza približne 28 km od centra Moskvy, s ktorým je spojené železnicou s Kyjevskou železničnou stanicou. Lety do Moskvy môžete nájsť prostredníctvom nášho vyhľadávača. Moskvu, jej pamätihodnosti a krásy určite Vám nemusíme predstavovať, preto už dnes si rezervujte lacné lety do Moskvy, ako aj do ostatných ruských miest.

Tabuľa odletov a príletov: Moskva

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Moskve

Nájsť hotely v Moskve