Menu

Letenky Napoli - Vyhľadať lety do Neapolu

Ukázať filtre

Napoli

Letenky do Neapola lacno, rýchlo, jednoducho

Lacné letenky do Talianska sú každoročne vďačným objektom záujmu mnohých cestovateľov a turistov z celého sveta. Juh Talianska sa radí k vyhľadávaným dovolenkovým destináciám a obdivovateľom dokáže ponúknuť mnohé zaujímavosti. Prístavné mesto Neapol nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. V hlavnom mete regiónu Kampánia nájdete významný prístav, medzinárodné letisko, univerzitu či historické jadro, ktoré sa v roku 1995 dostalo na zoznam Svetového dedičstva UNSECO. Okoliu Neapola zase dominuje legendárna sopka Vezuv a čarokrásny ostrov Capri. Čo tak letná dovolenka v Taliansku – mali by ste chuť? Zarezervujte si lacné letenky do Neapola! Pár desiatok minút letu a môžete sa prechádzať po jeho uliciach.

Lety zo Slovenska do Neapolu

Slovensko a Neapol, to je nerozlučiteľné spojenie. Najmä vďaka futbalu a Marekovi Hamšíkovi, veď tento legendárny stredopoliar sa do sŕdc náročných neapolských fanúšikov nezmazateľne zapísal vďaka svojmu futbalovému umeniu. Od čias Diega Maradonu nemal neapolský klub vo svojom kádri tak výrazného hráča. Lacné lety do Neapolu preto zameriava mnoho futbalových fanúšikov, ktorí si Marechiara v jeho domovskom futbalovom prostredí nechcú nechať ujsť.

Pokiaľ ide o lety a letenky do Neapolu z Bratislavy či Košíc, ani v jednom prípade nečakajte priame letecké spojenia. Z Košíc sa do Talianska nelieta vôbec a z Bratislavy sa dostanete akurát do Ríma či Bergama (neďaleko Milána). No práve z letiska v Bergame je možné prestúpiť na let do Neapola. Letenky Bratislava – Neapol rozhodne nepatria k drahým, hoci sa na trase musí prestupovať. Ak budete mať šťastie a rezerváciu budete vybavovať s dostatočným predstihom, môžete sa dostať aj na cenu nižšiu ako 60€ za jednu letenku.

Obdobná situácia nastane aj pri hľadaní leteniek Košice – Neapol. Aj z východu Slovenska sa do destinácie na juhu Talianska lieta s minimálne jedným prestupom, avšak v Prahe, Mníchove či dokonca Istanbule.

Najlacnejšie letenky do Neapolu

Ak preferujete priame lety a zároveň aj najlacnejšie letenky do Neapolu, mali by ste sa poobzerať po ponuke letísk v niektorom zo susedských štátov Slovenska. Lacné letenky z Viedne do Neapola sú najmä v ponuke dopravcu EasyJet. Nenáročný let trvá niečo viac ako 90 minút, podobne ako let Viedeň – Neapol s aerolíniami Austrian Airlines. Cena týchto leteniek môže byť vyššia, na druhej strane ale môžete mať v cene registrovanú batožinu, jedlo a občerstvenie na palube.

Ponuka letov do Neapola je vďaka nízkonákladovým dopravcom aj na zozname letiska v Budapešti. Letenky Budapešť – Neapol vás rozhodne nevyjdú draho, a to ani v prípade, že budete musieť na trase prestupovať. V zásade rovnaká je aj situácia pre lacné letenky Praha –Neapol či lety Krakov – Neapol. Vďaka pravidelným linkám z týchto letísk sú letenky do Neapola k dispozícii po celých rok.

Lety na letisko Neapol Capodichino

Letisko, ktoré spája Neapol pomocou civilnej leteckej dopravy s celým svetom, nesie názov Neapol Capodichino. Lety na letisko Neapol Capodichino smerujú z a do rôznych regiónov Talianska a Európy, ale tiež z Tunisu, Maroka či USA. Letisko sa nachádza necelých 6 kilometrov severovýchodne od centra mesta, v časti zvanej Capodichino, a ročne odbaví do 10 miliónov cestujúcich. Ako sa dostať z letiska Capodichino do Neapola, respektíve jeho centra?

Z letiska do Neapola pendlujú autobusové linky, ktoré sú schopné prekonať neveľkú vzdialenosť v priebehu pár minút. Z letiska sa však hromadnou dopravou dá dostať aj do okolitých miest ako Benevento, Sorrento, Avellino či Salerno. Záleží však aj na aktuálnej dopravnej situácii a hustote premávky v Neapole a jeho okolí. Pomerne jednoduchá trasa tak môže zabrať aj niekoľko desiatok minút. Neapol s letiskom spája aj diaľnica A56, odkiaľ sa dá dostať nielen do mesta pod Vezuvom, ale aj do Ríma či Bari.

Kedy si rezervovať najlacnejšie letenky do Neapola?

To, čo platí pre iné destinácie, platí aj pre najlacnejšie letenky do Neapolu. Ich cena sa totiž odvíja od viacerých faktorov. Na online ponuky leteniek, respektíve ich ceny, silne vplýva sezónnosť. Tradičné dovolenkové a prímorské destinácie zažívajú najväčší nával turistov najmä počas teplých letných mesiacov. Vtedy je po letenkách naozaj vysoký dopyt a teda nie je až taký dôvod ísť s cenami nižšie.

Situácia sa ale mení s koncom letnej sezóny a počas menej teplých mesiacov (hoci tie môžu byť stále veľmi príjemné). Na ponuky leteniek do Neapola sa preto oplatí pozerať v dátumoch mimo turistickej sezóny, kedy linky nemusia byť tak vyťažené. Ďalším faktorom, ktorý vám pomôže presnejšie zacieliť na akciové letenky do Neapolu, sú konkrétne termíny letov. Z pozorovaní a štatistík totiž vyplýva, že niektoré dni či časové pásma nie sú medzi cestovateľmi práve obľúbené. Hovoríme najmä o dňoch v strede týždňa či počas víkendu, prípadne o skorých ranných hodinách a linkách s odletom neskoro večer. Dôvod je jasný – nabúraný rytmus dňa, ktorý nemusí každému vyhovovať. Ak sa však s týmto momentom dokážete vyrovnať a ste dostatočne časovo flexibilní, máte veľkú šancu natrafiť na lacné lety do Neapola za super cenu.

Vyťažte z vašej výhody čo najviac a vybavte rezerváciu leteniek s dostatočným časovým predstihom. Vyhľadávanie výhodných leteniek sa odporúča riešiť s niekoľkomesačným predpisom, kým je ešte dostatok voľných miest v lietadle.

Lacné letenky cez vyhľadávač leteniek

Ak sa chcete vyhnúť prezeraniu ponúk každej leteckej spoločnosti zvlášť, využite osvedčený vyhľadávač lacných leteniek. Pomôže vám ušetriť desiatky hodín vášho času a a maximálne uľahčí aj samotnú rezerváciu leteniek. Napríklad taký vyhľadávač leteniek eSky: pracuje s obrovskou databázou leteniek, z ktorých dokáže vyberať tie aktuálne najlacnejšie letenky na trhu. Ak budete hľadať akciové letenky na internete, určite to skúste cez eSky.

Je to veľmi jednoduché – zadáte termín a miesto odletu a príletu (prípadne zopár ďalších vstupných údajov) a systém vám z ponuky viac ako 800 aerolínií vygeneruje ponuku najlacnejších leteniek, ktoré spĺňajú vaše požiadavky. eSky nachádza využitie aj vtedy, ak je potrebné na vami zvolenej trase riešiť minimálne jeden prestup. Nemusíte si rezervovať každú letenky zvlášť a riešiť náročný časový itinerár. S eSky vybavíte rezerváciu leteniek od rôznych spoločností na jednom mieste tak, že všetky lety budú na seba perfektne nadväzovať.

Na eSky však vyriešite aj letenky s ubytovaním. Cestujete do Neapola a plánujete tu ostať niekoľko dní? Príjemný hotel by sa v takejto situácii mohol hodiť. Sekcia Let+Hotel na webe eSky vyrieši vašu dilemu celkom spoľahlivo – ubytovanie si môžete nájsť a naplánovať s ohľadom na termíny vášho príletu a odletu z Talianska.

Online lacné letenky – ponuka vždy poruke

Chcete vedieť kde a ako hľadať lacné letenky? S eSky bude táto otázka navždy vyriešená. Prihláste sa na odber noviniek alebo si stiahnite aplikáciu eSky do mobilného zariadenia a nechajte si posielať informácie a ponuky lacných leteniek. Nebudú vás trápiť nevyžiadané notifikácie, ale dostanete len také informácie, ktoré sa vám zídu. Cestovanie po svete zďaleka nie je výsadou pár ľudí – je dostupné všetkým a za super ceny.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Neapolu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Neapolu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Neapolu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Neapolu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Neapolu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Neapole

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Neapolu

Špecifické mesto v Taliansku, o ktorom už každý počul. Rezervujte si lacné letenky do Neapola a poďte zažiť Taliansko, aké zatiaľ nepoznáte. Uzučké uličky plné motoriek a typická talianska nátura vám rýchlo pripomenú, že ste v Neapole. Mesto, ponad ktorým sa týči jedna z najznámejších sopiek na svete, Vezuv a Pompeje vás dostanú. Neapol budete buď nenávidieť, alebo milovať. Kúpte si letenky do Neapola a svoju cestu po Taliansku začnite práve v tomto talianskom meste. Ak vám ostane čas, odbehnite si do neďalekého Ríma alebo zamierte na niektoré z okolitých ostrovov. Určite ste už počuli o ostrove Capri, ktorý leží neďaleko Neapola. Lacné letenky do Neapola zoženiete bez problémov.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Neapole

Nájsť hotely v Neapole