Menu

Vyhľadať lety do Cork

Ukázať filtre

Cork

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: írčina, angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Na hrad

  Niekoľko kilometrov od Corku je kamenný hrad Blarney z roku 1446. Zaujímavosťou je, že turisti bozkávajú "kameň z Blarney" a veria, že im to prinesie šťastie. Stojí to za vyskúšanie.

 • Duch Titancu

  V prístavnej časti mesta Cobh pred rokmi svoju cestu za Atlantik začínali lode s tisíckami írskych vysťahovalcov, ktorí túžili po americkom sne. Zaujímavé je, že sem svoju nešťastnú plavbu do Ameriky začal aj Titanic.

 • Ak nie Guinness, tak čo?

  Ak Guinness nie je pivo pre Vás tak ochutnajte pivo typu stout, ktoré je tiež temné, ale sladšie. Stojí za ochutnávku pivo z pivovaru Beamish.

Čo vidieť v Corku?

Cork je známy svojou bohatou históriou, charakteristickými budovami z červeného pieskovca, atmosférickými uličkami a vynikajúcim pivom. Je to mesto, ktoré musíte vidieť počas Vášho pobytu v Írsku.

Nachádzajúce sa na močarisku rieky Lee mesto Cork vďačí za svoj názov írskemu termínu Corcach Mór Mumhan čo znamená Veľký munsterský močiar. Súčasné centrum mesta sa nachádza na ostrove a väčšina ulíc to zasypané riečne kanály. Okrem toho je mesto vystavené silným pobrežným vetrom. Takéto umiestnenie podporuje vlhkosť a tvorbu hmly, takže zabaľte si teplé oblečenie a dáždnik.

V Corku sú dve katedrály - rímskokatolícka Najsvätejšej Panny Márie a sv. Anny a katedrála sv. Findbara patriaca do írskej cirkvi. Milovníci histórie by mali navštíviť aj najstaršiu budovu v meste, teda vežu Red Abbey a "klamára so štyrmi tvárami," je to kostolná veža Shandon, ktorej vežové hodiny na každej strane ukazujú iný čas. Veľmi očarujúce je historické mesto, priľahlé k pešej zóne Grande Parade uličky a historické mosty - Griffith a Southgate. Za návštevu stoji aj okolie parku Bishop Lucom, kde je viktoriánska tržnica a štvrť Huguenot s veľmi úzkymi uličkami a očarujúcimi reštauráciami.

Cork je známy svojim silným pivom, ale tiež sa môže pochváliť chutnou regionálnou kuchyňou. Ak hľadáte miestne chute, skúste typické raňajky s opečenou slaninou, volským okom, klobáskou, čiernym pudingom a fazuľou v paradajkovej omáčke a na večeru si dajte fish & chips, teda obaľované kúsky ryby and hranolky s octom. Typickým jedlom je Irish stew - guláš z baranieho alebo jahňacieho mäsa so zemiakmi a cibuľou. Samozrejme, k tomuto si dajte Guinness. Kde jesť? Najlepšie reštaurácie to napr: Welcome Inn, Barry's alebo The Old Oak.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Cork?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Cork?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Cork, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Cork?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Cork zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Cork

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Cork

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Cork

Nájsť hotely v Cork