Menu

Vyhľadať lety do Vroclavi

Ukázať filtre

Vroclav

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Český, nemecký a ľvovský rodokmeň

  Česi prevzali mesto v prvej polovici 14. storočia a mesto bolo pod kontrolou takmer 200 rokov. Na prelome 19. a 20. storočia sa Vroclav stal jedným z najväčších miest v Nemecku. Po 2. svetovej vojne do Vroclavu prišli Poliaci z Ľvova.

 • Slávna hala

  Hala storočia je obrovská železobetónová budova, ktorá je zapísaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Po druhej svetovej vojne Poliaci pridali vysokú a extrémne fotogénnu ihlicu.

 • Rušné hlavné námestie

  Početné kluby, bary a reštaurácie majú za následok to, že hlavné námestie žije 24 hod. denne a preto návšteva na hlavnom námestí, to nebude iba obdivovanie historických budov, ale aj celkom dobrá zábava!

Čo vidieť vo Vroclave?

Najväčšie mesto Dolného Sliezska a západného Poľska, v priebehu svojej dlhej histórie často menilo štát ku ktorému patrilo – mesto bolo české, rakúske, pruské a neskôr nemecké a po druhej svetovej vojne sa nášlo v rámci poľských hraníc. Dokonca aj dnes vo Vroclavi budete cítiť atmosféru pohraničného mesta.

Vroclav je známy svojím starým mestom, ktoré spolu s ostrovom na Odre – Ostrów Tumski, bolo jadrom stredovekého mesta. Dnes môžeme  to zistiť na námestí a okolitých uličkách (všimnite si postavičky trpaslíkov!) – pozoruhodná je mestská radnica a renesančné meštianske domy, ktoré sú v strede námestia. Avšak väčšina starých budov v historickom centre mesta má neskoro stredoveký vzhľad. Najvýznamnejšou atrakciou spomenutého ostrova je gotická katedrála. Hneď vedľa je rieka Odra s niekoľkými ostrovčekmi spojenými mostmi.

Vroclav má aj zaujímavé objekty, ktoré boli postavené v neskorších dobách – ako slávna Hala storočia s pavilónom štyroch kupol, pergolou a ihlicou, Japonská záhrada alebo asi najznámejšia v Poľsku zoologická záhrada, ktorá nedávno prešla impozantnou premenou. Milovníci umenia by mali ísť do Rotundy, kde uvidíte veľmi ambiciózne dielo poľskej historickej maľby – Raclavická panoráma, teda panoramatická maľba zobrazujúca dôležitú pre Poľsko bitku pri meste Racławice z 1794 roku.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Vroclavi?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Vroclavi?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Vroclavi, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Vroclavi?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Vroclavi zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská vo Vroclavi

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Vroclavi

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely vo Vroclavi

Nájsť hotely vo Vroclavi