Menu

Vyhľadať lety do Belize

Belize

 • Belize
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC -6
  Mena: Belizejský dolár (BZD)

 • Úžasný morský svet

  Koralový útes, druhý najväčší na svete, presahuje 300 kilometrov. Kúpanie sa v tejto oblasti je nezabudnuteľným zážitkom, ale nezabudnite – nesmiete sa ničoho dotknúť!

 • Koralové ostrovy

  V tejto oblasti je veľa koralových ostrovov - väčšina z nich je neobývaná. Najznámejšia je Ambergris Cay s jediným ostrovným mestom - San Pedro. Tu sa dostanete trajektom.

 • Rajské hotely

  V blízkostí mesta, na ostrovčekoch nájdete bungalovy, to sú hotely. Voda a jedlo sú prinášané z pobrežia a môžete sa tam cítiť ako v raji!

Čo vidieť v Belize City?

Belize City je najväčšie mesto v Belize, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Strednej Ameriky. Na severe hraničí s Mexikom, na juhu a na západe s Guatemalou. Samotné mesto je malé, má menej ako šesťdesiat tisíc obyvateľov a nachádza sa na pobreží Karibského mora. Belize City bolo hlavným mestom krajiny, kým tá nebola prenesená do Belmopanu.

Zvyčajne Belize City nie je mestom, ku ktorému sa zámerne prichádza. Skôr je to miesto, ktoré sa navštevuje "náhodou". Väčšina turistov navštívi mesto počas pobytu v Mexiku alebo Guatemale. Nemusí to byť takto – Belize City je to však najlepší rum, fantastické pláže a krásne počasie počas celého roka. Chcete cestovať na miesta, ktoré v decembri ponúka viac ako 20 stupňov? Stretnete sem turistov hlavne zo Spojených štátov, ktorí chcú vidieť džungľu a zachovalé budovy mayskej doby.

Aktivity lákajúce do Belize, ako aj do mesta Belize City, ktoré sa nachádza nad prekrásnym Karibským morom - sú spojené s vodou. Sem sú skvelé podmienky pre kúpanie, pre potápanie a obdiv, výnimočne bohatého podvodného sveta. Ale skúsenejších potápačov ešte viac fascinujú vraky lodí, ktoré môžno obdivovať medzi ostrovmi. Je to ozvena minulosti, keď do Belize prichádzali mnohí migranti aj piráti! Ak ste sa ešte nikdy nepotápali, nebojte sa, je tu veľa škôl, v ktorých sa všetko naučíte.

Keď už tam budete, určite musíte ochutnať to najlepšie, čo dáva príroda – teda morské plody. Krevety, langusty, akékoľvek ryby, o ktorých ste ani nesnívali. Vyskúšajte aj syry vyrábané miestnymi dodávateľmi. Skvelú atmosféru pri večere zaistí jedinečná hudba. Je to zmes karibských rytmov s vplyvom americkej hippie hudby. Vystúpenia sú samozrejme naživo!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Belize?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Belize?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Belize, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Belize?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Belize zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Belize