Menu

Vyhľadať lety do Kolumbie

Kolumbia

 • Pereira
 • Popayán
 • Leticia
 • Cucuta
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC -5
  Mena: Kolumbijské peso (COP)

 • Mikroklíma

  Pereira leží na jednom z niekoľkých miest na svete so svojou jedinečnou mikroklímou. Z jedného miesta, kde je teplo a sucho na druhé, kde je mokro a chladno, sa dostanete za 10 minút.

 • Skoro ako v Európe

  V Pereire je zvláštna pre Južnú Ameriku klíma, je tu príjemná teplota a čerstvý vzduch. Z tohto dôvodu sa mesto často porovnáva s alpskými mestami vo Švajčiarsku.

 • Zoologická záhrada s tradíciami

  V meste je zoologická záhrada, založená v roku 1959, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších v Kolumbii a celej Južnej Amerike. V Zoológico Matecaña uvidíte viac ako 150 druhov zvierat!

Čo vidieť v Pereire?

Pereira je hlavným mestom kolumbijského departmentu Risaralda, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Tento department je súčasťou regiónu Paisa, ktorý je známy svojou špecifickou španielčinou (español antioqueño).

Mesto sa nachádza na úpätí Ánd, v oblasti známej z ohľadu na výrobu kávy, ktorej kvalita bola uznaná UNESCOm (je to tzv. Coffee Cultural Landscape of Colombia). Káva, ktorá sa na tomto mieste pestuje mnohými odborníkmi, je považovaná za najlepšiu na svete. Pereira je vynikajúcim východiskom pre dve prírodné rezervácie - Parque Ucumarí a Santuario Otún Quimbaya.

Príjemná informácia o meste to určite to, že mesto je relatívne lacné v porovnaní so zvyškom Kolumbie a že je na vrchole zoznamu miest, ktorých obyvatelia sa cítia bezpečne. Mesto je plné života, a to hlavne kvôli tomu, že približne štvrtina mestských obyvateľov to študenti, pretože tu je veľa verejných a súkromných vysokých škôl.

Pereira je destinácia, ktorá je stále podhodnotená napriek tomu, že Pereira je mestskými obyvateľmi  pomenované ako mesto večnej jari. Nachádza sa v údolí, ktoré je obklopené horami a priemerná teplota vzduchu je okolo 22 stupňov a zostáva na rovnakej úrovni počas celého roka. Podnebie je priaznivé pre trávenie času mimo domova – v meste je veľa reštaurácií, v ktorých sa podávajú jedlá z celého sveta, určite príjemne strávite tam svoj večer.

Takže, kam ísť na večeru? Ak chcete vyskúšať juhoamerickú kuchyňu, iďte napríklad do Aly Torres pri Carrera 12, 2-62. Fanúšikovia talianskej kuchyne sa môžu obrátiť na La Trattoria na ul. Carrera 17bis 21a až 04, kde okrem iného môžeme nájsť skvelé cestoviny s morskými plodmi. Dobrou voľbou by malo byť aj jedlo v reštaurácii Lenos y Parrilla v Carrera 12 2-78, kde si ochutnáte veľmi kvalitné steaky. Ak nechcete stráviť veľa času obedujúc, pozrite sa do baru Sayonara na adrese Avenida 30 De Agosto 41 - 84, kde sa naobedujete rýchlo a chutne.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek do Kolumbie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov do Kolumbie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky do Kolumbie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Kolumbie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov do Kolumbie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Kolumbie