Menu

Vyhľadať lety z Bratislava M. R. Štefánika do Praha Vaclav Havel

Ukázať filtre

Praha

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Česká koruna (CZK)

 • Tancujúci dom pri rieke

  V roku 1996 mesto plné turistických atrakcií sa obohatilo o ďalšiu výnimočnú budovu. Vtedy bol otvorený Tančící dům postavený podľa odvážneho projektu Vlada Milunića a slávneho Franka Gehryho. Úžasná kancelárska budova vyzerá akoby popierala fyzické zákony a tancovala nad brehom Vltavy. Vďaka tejto budove Praha opäť sa ocitla v knihách o architektúre – no tento raz o modernej architektúre.

 • Najväčší štadión na svete

  Nachádzajúci sa na ľavom brehu Vltavy - Veľký strahovský štadión, dodnes je známy ako najväčší štadión na svete Jeho kapacita to viac ako… štvrť milióna miest! V časoch svojej slávy – pred vojnou a počas komunizmu sa na ňom konala hromadná gymnastika. Po roku 1990 štadión bol opustený, hoci ešte v roku 1994 konal sa tam koncert skupiny Pink Floyd.

 • Pivo s prezidentmi

  Nachádzajúca sa na starom meste piváreň U Zlatého Tygra je povinnou súčasťou návštevy českého hlavného mesta. V tom meste, studeného Pilsnera pil Bohumil Hrabal, a v roku 1994 pri pive rozprávali Václav Havel a Bill Clinton!

Čo vidieť v Prahe?

Hlavné mesto a zároveň najväčšie mesto Českej republiky sa nachádza nad Vltavou a je to obľúbená destinácia turistov z celého sveta. Krásne staré mesto a priľahlé historické štvrtí prežili turbulentné časy a dnes návštevníci môžu vychutnať si ich krásu a jedinečnú atmosféru. Praha je to kombinácia Kafkovej reflexie, habsburskej secesie a českej pivnej kultúry.

Hlavné mesto Českej republiky je historický dôležite aj pre nemeckú kultúru. Stačí povedať, že dodnes jednou z najvýznamnejších turistických trás je trasa venovanú miestám, ktoré sú spojené s Franzem Kafkou a jeho tvorbou. Ale Praha to nielen Kafka, to predovšetkým skvelé miestá do navštívenia, napr. rozsiahle, plné kaviarní a krčiem Václavské námestie, Staromestské námestie (stojí za návštevu Galéria výtvarného umenia, kde je možné vidieť diela Salvádora Daliho, Andyho Warhola a Alfonsa Muchu!), radnica a Carolinum – najstaršia časť Karolovej univerzity.

Prechádzka po Prahe musí zahŕňať aj výlet na druhú stranu Vltavy – na Hradčany. Po prekročení Karolovho mosta uvidíme nielen kráľovský Pražský hrad, ale aj monumentálnu katedrálu sv. Víta. Je tam aj nádherná Zlatá ulička plná historických domčekov, v ktorých žili kráľovskí zlatníci. Milovníci dejín by mali ísť aj na Vyšehrad – kopec, ktorý podľa legendy bol prvým sídlom českých vládcov.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Bratislava M. R. Štefánika Praha Vaclav Havel?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Bratislava M. R. Štefánika Praha Vaclav Havel?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Bratislava M. R. Štefánika Praha Vaclav Havel, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Bratislava M. R. Štefánika Praha Vaclav Havel?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Bratislava M. R. Štefánika Praha Vaclav Havel zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava M. R. Štefánika - Praha Vaclav Havel

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Prahe

Nájsť hotely v Prahe