Menu

Vyhľadať lety z Hurghada Intl Airport do Katovice Pyrzowice

Ukázať filtre

Katovice

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Ideme na OFF!

  V auguste sa v katovickom údolí Dolina Trzech Stawów koná jeden z najzaujímavejších hudobných festivalov v Európe - OFF Festival. Každoročné na štyroch pódiách môžete počúvať viac ako 70 hudobných skupín, ktoré hrajú alternatívnu hudbu!

 • S výhľadom na mesto

  Ak chcete vidieť najlepšiu panorámu mesta, pri návšteve Sliezskeho múzea nezabudnite navštíviť rozhľadňu nachádzajúcu sa v starej železnej veže baníckej šachty. To stojí za to!

 • Dobré jedlo

  Typické jedlá tejto oblasti to "kluski, rolada i modro kapusta", teda typický sliezsky obed. To je povinná položka vo väčšine reštaurácií na Sliezsku. Zaručujeme, že ak ochutnáte budete chceli viac.

Čo vidieť v Katoviciach?

Katovice až donedávna boli známe len ako hlavné priemyselné centrum na juhu Poľska. Doteraz sú v panoráme mesta dobré viditeľné šachty a tzv. familoki – teda rodinné domy pre baníkov, ale už od niekoľkých rokov sa mení atmosféra tohto mesta. Dnes Katovice sú hlavným mestom kultúry, dobrého jedla a modernej architektúry.

V priebehu rokov bolo Sliezsko, teda aj Katovice, identifikované výhradne s ťažobným priemyslom. V súčasnej dobe mesto láka turistov nielen svetoznámymi novými architektonickými projektmi, ale aj úspešnými revitalizáciami pôvodné priemyselných budov, kultúrnymi podujatiami, múzeami odkazujúcimi na históriu regiónu a výbornou miestnou kuchyňou.

V Katoviciach je veľmi zrejmé, že mesto prechádza dobre premyslenou transformáciou. Stačí uvidieť futuristickú športovú halu "Spodek" a nachádzajúce sa v jeho tesnej blízkosti: kultúrnu zónu s čiernou ako uhlie budovou Medzinárodného kongresového centra, monumentálnu budovu symfonického orchestra NOSPR a postavené na mieste bývalej bane Sliezske múzeum. V tomto múzeu zostaňte o niečo dlhšie, pretože je tam jedna z najlepších interaktívnych výstav v Európe.

Pri vyhľadávaní pamiatok musíte ísť do modernistickej časti mesta, tam pozdĺž Trasy modernizmu, nájdete budovu Slezského vojvodského úradu a Slezského snemu, alebo typické domy a vily z 30. rokov. Nezabudnite navštíviť výnimočnú a veľmi módnu štvrť Nikiszowiec. Je to stará robotnícka kolónia, ktorá bola celá postavená z tehál, dnes je tam veľa vynikajúcich reštaurácií, kaviarní a umeleckých galérií. Každoročné sa tam koná veľa podujatí - v lete je to "Odpust u babci Anny" a konajúci sa v rámci festivalu naivného umenia "Art Jarmark", zimou sa vždy koná vianočný trh.

Ak máte radí dobrú zábavu určite navštívte nachádzajúcu sa priamo v centre, a v tesnej blízkosti hlavnej železničnej stanice, ulicu Mariacku. To presné tam sa nachádza väčšina najlepších klubov, barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá z celého sveta. Pravé tam budete cítiť atmosféru nekonečnej zábavy, presvedčte sa o tom sami!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Hurghada Intl Airport Katovice Pyrzowice?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Hurghada Intl Airport Katovice Pyrzowice?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Hurghada Intl Airport Katovice Pyrzowice, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Hurghada Intl Airport Katovice Pyrzowice?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Hurghada Intl Airport Katovice Pyrzowice zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Hurghada Intl Airport - Katovice Pyrzowice

Tabuľa odletov a príletov:

Hurgada Katovice

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Katoviciach

Nájsť hotely v Katoviciach