Menu

Vyhľadať lety z Oslo Gardermoen do Leeds Bradford

Ukázať filtre

Leeds

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Nepomýľte sa

  V Spojenom kráľovstve existujú dve mestá s názvom "Leeds" - v okresoch Yorkshire a Kent. Druhé z nich je známe pre hrad Leeds, no nehľadajte ho na severe Anglicka.

 • A čo prepitné?

  Tipy sa zvyčajne očakávajú v reštauráciách, no nie v baroch. Zvyčajne je dobré ponechať 10-15% z vášho účtu navyše. Nechajte svoj tip na stole.

 • Choďte za mesto

  Neďaleko mesta Leeds nájdete Harewoodov dom z 18. storočia. Je to jedna z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Yorkshire. Každý víkend sa tu konajú vzrušujúce podujatia.

Čo nevynechať v meste Leeds

Leeds je najväčšie mesto v grófstve West Yorkshire. Svoj vrchol prosperity dosiahlo vo viktoriánskej dobe vďaka rozvoju textilného priemyslu. V Armley - okrese západne od Leeds - je múzeum priemyselného dedičstva, Armley Mills. Pokračujte ďalej pozdĺž rieky na západ a uvidíte zničený kláštor z 12. storočia, opátstvo Kirkstall a Abbey House Museum – je to najobľúbenejšia turistická atrakcia v okolí.

Ak pôjdete na východ, dostanete sa do bývalého vnútrozemského prístavu a kráľovského zbrojného múzea. Majestátna, viacpodlažná budova je domovom pre britskú národnú zbierku zbraní. Okrem galérií toto múzeum zahŕňa aj strelnicu. V centre mesta je najzaujímavejšou atrakciou mestské námestie s množstvom pamiatok, napr. Black Prince.

Chcete nakupovať? Leeds vás nesklame. Nájdete tu najväčšie obchodné centrum v tejto časti Anglicka. Ponúka však oveľa viac ako len ďalšie obchody. V centre mesta si môžete vychutnať nakupovanie v jedinečnom prostredí pôsobivých historických arkád so starými budovami a chodníkmi. Kráľovná, Thornton a Veľká arkáda sú hneď vedľa seba.

Ak potrebujete nabrať sily po dlhom dni, zájdite do tradičnej anglickej krčmy. Je to skvelé miesto na pitie piva a počúvanie miestnych klebiet. Môžete tiež vyskúšať typické anglické jedlá, ako sú ryby a hranolky, jorkšírsky puding alebo nedeľné pečivo - hlavné jedlo pozostávajúce z pečeného mäsa a zemiakov. V Leeds nájdete pekné reštaurácie na každom kroku, ale odporúčame, aby ste začali v The White Swan na Swan Street alebo The Hourglass v 112 Briggate - oba sú v centre mesta. Ak chcete zažiť autentickú atmosféru miestnej krčmy, opustite Staré mesto a pozrite sa na Broadway na Dewsbury Road, Garden Gate na Whitfield Place a The Rodley Barge, ktorá hrá živú hudbu na Town Street.

 

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Oslo Gardermoen Leeds Bradford?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Oslo Gardermoen Leeds Bradford?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Oslo Gardermoen Leeds Bradford, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Oslo Gardermoen Leeds Bradford?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Oslo Gardermoen Leeds Bradford zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Oslo Gardermoen - Leeds Bradford

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Leeds

Nájsť hotely v Leeds