Menu

Vyhľadať lety z Riga Intl Airport do Bristol Airport

Ukázať filtre

Bristol

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Farebná obloha

  Každý rok sa letom v Bristole koná štvordňové podujatie Bristol International Balloon Fiesta. Na oblohe vtedy uvidíte stovky farebných balónov.

 • Street art

  Bristol je rodiskom jedného z najvýznamnejších graffiti umelcov - Banksyho. Pozrite sa okolo, možno nájdete jeho diela, ako sú Mild, Mild West, Well and Hung Lover?

 • Pirátske príbehy

  Ak ste fanúšikom morských dobrodružstiev, navštívte najstaršiu tavernu v Bristole - The Llandoger Trow. Legenda hovorí, že v tomto meste bol Edward Teach teda pirát Čierna brada.

Čo vidieť v Bristole?

Ľúbite morské príbehy, najmä tie o pirátoch? Chcete cítiť atmosféru typického anglického pubu? Alebo radšej navštívite pamiatky? Potrebujete ísť do Bristolu - toto prístavné mesto má veľa tvárí!

Kedysi Bristol bol najdôležitejším anglickým prístavom, z ktorého nielen vyplávali lode pod vlajkou Veľkej Británie, ale aj ... s pirátskymi vlajkami. V súčasnej dobe nad riekou Avon namiesto starých dokov bol vytvorený Bristol Harbor - to relaxačný priestor s množstvom barov na nákladných člnoch. Môžete ísť tam na večernú prechádzku a ísť do jedného z barov - k pivu zadarmo dostanete skvelú zábavu!

Zaujímavým miestom je tiež King Street, ktorá prechádza starým mestom. Nachádzajú sa tam najstaršie v meste typické anglické puby. Impozantné sú aj veže bristolskej katedrály z 12. storočia (vstúp zadarmo) a Wills Memorial Building, v ktorom sa v súčasnosti nachádza univerzita. Napriek davu študentov pred budovou a v jej vnútri odporúčame ísť na vežu a pozrieť sa na prekrásnu panorámu mesta. Skvelé výhľady čakajú aj tých, ktorí navštívia najväčšiu atrakciu mesta - monumentálny most Clifton Suspension Bridge.

Nad riekou je aj najväčší svetový pasažiersky parník SS Great Britain z prvej polovice 19. storočia, ktorý plával do Spojených štátov. V súčasnosti sú jeho obnovené interiéry múzeom. Milovníci umenia a prírody určite nebudú sklamaní, keď navštívia Bristol Museum & Art Gallery (vstup zadarmo) a milovníci vedy by mali navštíviť At Museum. Ak vás fascinuje gregoriánske obdobie, pozrite sa do The Gregorian House Museum, teda domu s miestnosťami obnovenými v súlade s duchom tohto obdobia.

Ak namiesto prehliadky so sprievodcom a mapou v ruke (alebo telefónom) dávate prednosť spoznaniu atmosféry mesta a sledovaniu jeho obyvateľov, zamierte do jedného z mnohých parkov. Za teplého počasia – a v Bristole je ho najviac v celom Anglicku – je tam centrum spoločenského života mesta. Miestni obyvatelia trávia tam večery a víkendy, jedia na trávnikoch a lavičkách pochúťky, niekedy aj dajú si pivo. 

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Riga Intl Airport Bristol Airport?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Riga Intl Airport Bristol Airport?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Riga Intl Airport Bristol Airport, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Riga Intl Airport Bristol Airport?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Riga Intl Airport Bristol Airport zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bristole

Nájsť hotely v Bristole