Menu

Vyhľadať lety z Granadilla de Abona Tenerife Jih do Petrohrad Pulkovo

Ukázať filtre

Sankt Petersburg

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Mena: Ruský rubeľ (RUB)

 • Rande na streche

  Počas bielej noci sú romantickým miestom na sledovanie panorámy mesta ... strechy domov v centre. Môžete sa tam dostať s jedným z petrohradských rooferov. No stojí to za to!

 • Ruské Versailles

  Ak máte radi nádheru a luxus, nezabudnite ísť do Petergofu, je to palác s dobre udržiavaným parkom, ktorý má niekoľkých desiatok hektárov, a veľký počet pamiatkových fontánok.

 • Dajte si pozor na mosty!

  Zdvíhacie mosty nad riekou Neva nefungujú v noci, preto pri plánovaní večernej prechádzky mestom skontrolujte grafiku otvárania a zatvárania mostov, aby ste nezostali v noci na opačnej strane rieky.

Čo vidieť v Petrohrade?

Jedinečný Petrohrad každoročne láka stovky tisíc turistov, a to nielen úchvatnými pamiatkami a všadeprítomnou nádherou, ale aj nádejou, že uvidia tzv. biele noci. UNESCO zaradilo Petrohrad ako ôsme najkrajšie mesto na svete. Čo vidieť v Petrohrade?

Petrohrad sa môže pochváliť skutočne bohatou sieťou vodných kanálov (pri ústiu rieky Neva do Fínskeho zálivu) a obrovským množstvom pamiatok. Je to ideálne prostredie pre sledovanie bielych nocí. V období od mája do júla je vo večerných hodinách súmrak a preto sa sem nikdy nestmieva. V tom čase mesto skutočne nespí a na uliciach uvidíte veľké množstvo prechádzajúcich sa ľudí, hlavne turistov. Kde je najlepšie obdivovať tento astrologický jav? Obyvatelia Petrohradu najčastejšie odporúčajú brehy rieky Neva, odkiaľ je nádherný výhľad na mosty a rieku.

Návštevu mesta je najlepšie začať prechádzkou okolo centra Nevského Prospektu, aby ste pocítili atmosféru a tempo života Petrohradu. Medzi pamiatkami určite je treba uvidieť pôsobivý Chrám Kristovho vzkriesenia - Spasiteľa na krvi (Tserkov Spas na Krovi), ktorého celý interiér je vyzdobený mozaikami. Je tiež povinné ísť do Ermitáže, teda komplexu piatich budov: Zimný palác, Malá Ermitáž, Stará Ermitáž, Nová Ermitáž a Divadlo Ermitáže. Je to najslávnejšie ruské múzeum, ktoré založila cárovná Katarína Veľká. Stojí tiež uvidieť sochu Petra I. a krížnik „Aurora“ alebo Petropavlovskú pevnosť, ktorá je symbolom októbrovej revolúcie, kde môžete obdivovať hroby ruských cárov.

Aké chute by sa mali spájať s Petrohradom? Určite známe ruské polievky, ako napríklad soľanka, ucha, boršč alebo šči, ale aj bliny so smotanou a kaviárom. Môžete si ich kúpiť nielen v reštauráciách, ale aj baroch s rýchlom občerstvením, teda na tzv. stolovyjach. V centre je tiež veľa populárnych barov, kde sa podáva sushi a gruzínske reštaurácie. Kde isť? Ak hľadáte ruské príchute, určite ich nájdete v reštauráciách Troika, Pelmenya a Severyanin.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Granadilla de Abona Tenerife Jih Petrohrad Pulkovo?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Granadilla de Abona Tenerife Jih Petrohrad Pulkovo?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Granadilla de Abona Tenerife Jih Petrohrad Pulkovo, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Granadilla de Abona Tenerife Jih Petrohrad Pulkovo?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Granadilla de Abona Tenerife Jih Petrohrad Pulkovo zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Petrohrade

Nájsť hotely v Petrohrade