Menu

Vyhľadať lety z Varna Airport do Bari Palese

Ukázať filtre

Bari

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Pivo na čerstvom vzduchu

  V Bari je povolené piť alkohol vo verejných priestoroch. Vo večerných hodinách pivo (napr. Peroni za 1 euro) a jedlo je možno kúpiť, napr. na móle San Nicolo, na Lungomare a Piazza Meracnatile.

 • Nielen v sezóne

  V Bari je počasie perfektné a to po celý rok. Ak nemáte radi horúce počasie, iďte tam v septembri alebo v októbri - nebude príliš horúco, no napriek tomu dokážete stráviť príjemný čas na pláži.

 • Ako sa dostať do mesta z letiska?

  Najlacnejší spôsob, ako cestovať do Bari je mestská hromadná doprava - autobusová linka 16 (lístky stoja 1 až 1,5 euro) alebo metrom, taxík je najrýchlejší no stojí nad 20 eur, alebo najatým autom. Môžete tiež využiť Tempesta Shuttle Bus (4 eur.).

Čo vidieť v Bari?

Ležiace v južnej časti Talianska hlavné mesto regiónu Apúlia – t.j. Bari, je ideálnou destináciou pre milovníkov slnečného počasia, vynikajúceho domáceho jedlá, azúrovo modrého mora a skutočne pohostinnými ľuďmi. Čo vidieť v Bari?

Zdanlivé neusporiadanie, typický pre južnú Európu chaos, malý počet turistov a reštaurácie, ktoré nie sú zamerané iba na obsluhu turistov, a zároveň krásna architektúra, výborná kuchyňa a prijateľné ceny (čo je výnimkou keď ide o Taliansko) tie všetky vecí majú za následok to, že jednoduchý a skutočný život ľaká do Bari stále viac a viac cestujúcich.

Za návštevu stoji nachádzajúce sa na polostrove Staré mesto - Bari Vecchia, ktoré je plné úzkych uličiek, pamiatok a námestí, napr. Piazza Mercantile. Zaujímavé sú tiež mestské hradby, kde v starých baštách postavených na nábreží dnes sú  bary a reštaurácie. Určite by ste mali zamieriť aj do Castello Svevo - dokonale zachovalého opevneného hradu, aj na Lungomare – je to dlhá promenáda pri mori, kde si môžete pozrieť pomenovanú podľa sv. Mikuláša, patróna Bari, baziliku a tradičný rybný trh na mólo San Nicola. Ak máte radi nakupovanie, prejdite do novej časti mesta - Borgo Murattiamo.

V Bari je veľa miest, kde sa podávajú talianske jedlá. Typickú pre južné Taliansko foccaciu alebo calzone di cipolla je možné zakúpiť v každej pekárni (panificio) alebo foccaceri za približne 1 euro. Z ďalších typických jedál môžete ochutnať aj orecchiette baresi (cestoviny ušká (paraboly) ), alebo typické pre Bari sgagliozze e popizze (vyprážané plátky polenty) a panzerotti, veľké vyprážané pirohy.

Ak máte viac času, choďte do provincie - nebudete to ľutovať! Malé mestečká na apúlskom pobreží majú čisté a krásne pláže, typickú južnú architektúru a úchvatné výhľady. Dostanete sa k nim z Bari v krátkom čase vlakom, autobusom alebo prenajatým autom. Medzi najzaujímavejšie miesta pre návštevu patri mesto Alberobello a jeho charakteristické domy trulli, Polignano a Mare s pôsobivými útesmi a skrytými medzi skalami krásnymi plážami, Matera – kde sa natáčal film"Umučenie Krista" v réžií Mela Gibsona a mestečko Monopoli a Mare, kde sa nachádzajú budovy s bieleho mramoru a vápenca.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Varna Airport Bari Palese?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Varna Airport Bari Palese?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Varna Airport Bari Palese, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Varna Airport Bari Palese?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Varna Airport Bari Palese zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Varna Airport - Bari Palese

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bari

Nájsť hotely v Bari