Menu

Vyhľadať lety z letiska Bursa Yenisehir

Yenisehir

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +3

 • Miesto, kde vznikol Iskender kebab

  Práve v Burse bol vytvorený špeciálny druh kebabu – Iskender. Tenké plátky mäsa sa podávajú na grilovanom pide s jogurtom, často so zeleninou a paradajkovou omáčkou. Jednoducho mňam!

 • Automobilový priemysel v Burse

  Továrne viacerých známych značiek áut máju svoje centrum práve v meste Bursa v Turecku. Zaujímavým faktom je, že značka Fiat je pod svojim menom v Burse známa nie veľmi dlho. Predtým vystupovala na trhu ako Tofaş.

 • Farba mešity

  Ak prídete do Bursy, určite budete počuť o Zelenej mešite, the Green Mosque. Avšak, pamätajte, ak ju budete hľadať, nehľadajte podľa farby, mešita je zelená iba vo vnútri.

Čo by ste nemali vynechať v Burse?

Bursa, prvé hlavné mesto Osmanskej Ríše, v severozápadnej časti Turecka, ktoré sa nachádza približne dvadsaťpäť kilometrov od pobrežia Marmarského mora. V roku 2014 bola Bursa zapísaná do Svetového dedičstva UNESCO.

Bursa leží v úpätí hory Mount Uludağ, ktorá je v Turecku populárnym centrom zimných športov. Tiež tu nájdete vodu, ktorá je roky známa pre svoje zdravotné účinky. Uludağ dosahuje výšku až 2 500 metrov nad morom a tým je najvyšším vrchom Marmarského regiónu. Podľa legiend pozorovali bohovia z jeho vrchu priebeh Trójskej vojny. Možno aj to je dôvod, prečo bola táto hora nazývaná Turecký Olympus.

Nadšenci histórie a Osmanskej Ríše budú určite potešení faktom, že práve v Burse, aj vďaka tomu, že bola hlavným mestom, leží mnoho mauzóleí z daného obdobia. Spomedzi nich, okrem iného, patrí aj hrobka Osmana, zakladateľa ríše. V historickej časti mesta budete môcť obdivovať budovy zo 14. a 15.storočia, vrátane mešít, ktoré sú dokonalým príkladom architektúry z toho obdobia. Budova, ktorá si zaslúži vašu pozornosť je tiež nákupné centrum Zafer Plaza v tvare sklenenej pyramídy.

Ak chcete nakupovať v trochu tradičnejšom štýle, zamierte na miestne trhy. Najznámejšie sú the Indoor Bazaar, ktorých história siaha až do 14.storočia. Ich veľkou výhodou je, že sem nechodí veľa turistov a teda, ceny sú oveľa prijateľnejšie. Tiež vám odporúčame trh Han’s goat, kde si môžete zadovážiť hodvábne látky.

Ak chcete ochutnať miestnu kuchyňu, máme pre vás niekoľko odporúčaní. Turecké jedlo je preslávené aj vďaka reštauráciám Uludag Kebapcisi na ulici Uluyol Sirin Sokak, č.12, či Tavaci Refik na Canbali Mahallesi, Sifa Sokak č.9. Ak však máte chuť na morské plody, zbehnite do By Ahtapotus na Akademi Caddesi číslo 10/B.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek Bursa Yenisehir?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov Bursa Yenisehir?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky Bursa Yenisehir, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky Bursa Yenisehir?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov Bursa Yenisehir zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bursa Yenisehir

Tabuľa odletov a príletov: Bursa