Menu

Vyhľadať lety z Bukurešti do Krakova

Ukázať filtre

Krakov

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Obwarzanki

  Byť v Krakove a nie ochutnať obwarzaneka, je to ako byť v Paríži a neochutnať gaštany! Obwarzanki sú podobne ako praclíky, a po prvýkrát boli spomenuté už v 14. storočí. V starom meste sa predávajú takmer všade.

 • Prázdne stoličky

  Obyvateľom židovského pôvodu, ktorí utrpeli počas 2. svetovej vojny, je venovaný výrazný pamätník v bývalom gete – na celom Námestí hrdinov geta (plac Bohaterów Getta) rozmiestnené sú prázdne stoličky.

 • Živá história vo štvrti Kazimierz

  Kazimierz je stará židovská štvrť, a je dôkazom toho, že Krakov po cele storočia bol multikultúrnym mestom. Nachádzajú sa sem reštaurácie, ktoré ponúkajú kóšer jedlá, staré synagógy a klezmerská hudba.

Čo vidieť v Krakove?

Bývalé hlavné mesto Poľska je druhým najväčším mestom v Poľsku a cieľom nespočetných turistov, ktorí chcú cítiť atmosféru miesta, v ktorom hovoria kamene. To je presne Krakov! Mesto kráľov, básnikov a obwarzanekov (druh pečiva).

Krakovské Staré mesto nepotrebuje reklamu - už od rokov je destináciou pre turistov z celého sveta. Napriek tomu, že hlavné námestie a Sukiennice, Bazilika Nanebovzatia najsvätejšej Panny Márie, staré meštianske domy a hrad Wawel sú už skoro všetkým veľmi dobré známe to stále patria k miestám povinnej návštevy. Krakov však ponúka oveľa viac ako pohľady priamo z pohľadnice. Národné múzeum v Krakove – rozdelené do niekoľkých stavieb v centre mesta, má snáď najlepšiu zbierku obrazov v Poľsku a neustále organizuje zaujímavé výstavy. Priaznivci súčasného umenia by malí ísť na Zabłocie, kde v časti historickej továrne Oskara Schindlera je Múzeum súčasného umenia a pri tejto príležitosti môžu vidieť aj výstavu venovanú osudom mesta počas 2. svetovej vojny. Nachádzajúca sa východne od centra mesta štvrť Nowa Huta je to komplexný príklad soc-realistických predpokladov pre architektúru – je to veľmi pôsobivá komunistická robotnícka štvrť postavená pre zamestnancov neďalekej oceliarne.

V Krakove nachádzajú sa tiež dve rozhľadne, ktoré poskytujú výnimočnú panorámu mesta - umiestnené v areáli bývalého rakúskeho opevnenia Kopiec Kościuszki a takmer jeho dvojča Kopiec Piłsudskiego. Neďaleko druhého kopca je krásny barokový kláštor kamaldulov vo štvrti Bielany (väčšinu roka môžu ho navštíviť len muži!).

Letiská

Bukurešť Krakov

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bukurešť - Krakov

Tabuľa odletov a príletov:

Bukurešť Krakov

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Krakove

Nájsť hotely v Krakove