Menu

Vyhľadať lety zo Žiliny do Írska

Írsko

 • Cork
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)

 • Na hrad

  Niekoľko kilometrov od Corku je kamenný hrad Blarney z roku 1446. Zaujímavosťou je, že turisti bozkávajú "kameň z Blarney" a veria, že im to prinesie šťastie. Stojí to za vyskúšanie.

 • Duch Titancu

  V prístavnej časti mesta Cobh pred rokmi svoju cestu za Atlantik začínali lode s tisíckami írskych vysťahovalcov, ktorí túžili po americkom sne. Zaujímavé je, že sem svoju nešťastnú plavbu do Ameriky začal aj Titanic.

 • Ak nie Guinness, tak čo?

  Ak Guinness nie je pivo pre Vás tak ochutnajte pivo typu stout, ktoré je tiež temné, ale sladšie. Stojí za ochutnávku pivo z pivovaru Beamish.

Čo vidieť v Corku?

Cork je známy svojou bohatou históriou, charakteristickými budovami z červeného pieskovca, atmosférickými uličkami a vynikajúcim pivom. Je to mesto, ktoré musíte vidieť počas Vášho pobytu v Írsku.

Nachádzajúce sa na močarisku rieky Lee mesto Cork vďačí za svoj názov írskemu termínu Corcach Mór Mumhan čo znamená Veľký munsterský močiar. Súčasné centrum mesta sa nachádza na ostrove a väčšina ulíc to zasypané riečne kanály. Okrem toho je mesto vystavené silným pobrežným vetrom. Takéto umiestnenie podporuje vlhkosť a tvorbu hmly, takže zabaľte si teplé oblečenie a dáždnik.

V Corku sú dve katedrály - rímskokatolícka Najsvätejšej Panny Márie a sv. Anny a katedrála sv. Findbara patriaca do írskej cirkvi. Milovníci histórie by mali navštíviť aj najstaršiu budovu v meste, teda vežu Red Abbey a "klamára so štyrmi tvárami," je to kostolná veža Shandon, ktorej vežové hodiny na každej strane ukazujú iný čas. Veľmi očarujúce je historické mesto, priľahlé k pešej zóne Grande Parade uličky a historické mosty - Griffith a Southgate. Za návštevu stoji aj okolie parku Bishop Lucom, kde je viktoriánska tržnica a štvrť Huguenot s veľmi úzkymi uličkami a očarujúcimi reštauráciami.

Cork je známy svojim silným pivom, ale tiež sa môže pochváliť chutnou regionálnou kuchyňou. Ak hľadáte miestne chute, skúste typické raňajky s opečenou slaninou, volským okom, klobáskou, čiernym pudingom a fazuľou v paradajkovej omáčke a na večeru si dajte fish & chips, teda obaľované kúsky ryby and hranolky s octom. Typickým jedlom je Irish stew - guláš z baranieho alebo jahňacieho mäsa so zemiakmi a cibuľou. Samozrejme, k tomuto si dajte Guinness. Kde jesť? Najlepšie reštaurácie to napr: Welcome Inn, Barry's alebo The Old Oak.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek zo Žiliny do Írska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov zo Žiliny do Írska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky zo Žiliny do Írska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky zo Žiliny do Írska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov zo Žiliny do Írska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská v Žiline