Menu

Vyhľadať lety z Karlových Varov do Krakova

Ukázať filtre

Krakov

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Obwarzanki

  Byť v Krakove a nie ochutnať obwarzaneka, je to ako byť v Paríži a neochutnať gaštany! Obwarzanki sú podobne ako praclíky, a po prvýkrát boli spomenuté už v 14. storočí. V starom meste sa predávajú takmer všade.

 • Prázdne stoličky

  Obyvateľom židovského pôvodu, ktorí utrpeli počas 2. svetovej vojny, je venovaný výrazný pamätník v bývalom gete – na celom Námestí hrdinov geta (plac Bohaterów Getta) rozmiestnené sú prázdne stoličky.

 • Živá história vo štvrti Kazimierz

  Kazimierz je stará židovská štvrť, a je dôkazom toho, že Krakov po cele storočia bol multikultúrnym mestom. Nachádzajú sa sem reštaurácie, ktoré ponúkajú kóšer jedlá, staré synagógy a klezmerská hudba.

Čo vidieť v Krakove?

Bývalé hlavné mesto Poľska je druhým najväčším mestom v Poľsku a cieľom nespočetných turistov, ktorí chcú cítiť atmosféru miesta, v ktorom hovoria kamene. To je presne Krakov! Mesto kráľov, básnikov a obwarzanekov (druh pečiva).

Krakovské Staré mesto nepotrebuje reklamu - už od rokov je destináciou pre turistov z celého sveta. Napriek tomu, že hlavné námestie a Sukiennice, Bazilika Nanebovzatia najsvätejšej Panny Márie, staré meštianske domy a hrad Wawel sú už skoro všetkým veľmi dobré známe to stále patria k miestám povinnej návštevy. Krakov však ponúka oveľa viac ako pohľady priamo z pohľadnice. Národné múzeum v Krakove – rozdelené do niekoľkých stavieb v centre mesta, má snáď najlepšiu zbierku obrazov v Poľsku a neustále organizuje zaujímavé výstavy. Priaznivci súčasného umenia by malí ísť na Zabłocie, kde v časti historickej továrne Oskara Schindlera je Múzeum súčasného umenia a pri tejto príležitosti môžu vidieť aj výstavu venovanú osudom mesta počas 2. svetovej vojny. Nachádzajúca sa východne od centra mesta štvrť Nowa Huta je to komplexný príklad soc-realistických predpokladov pre architektúru – je to veľmi pôsobivá komunistická robotnícka štvrť postavená pre zamestnancov neďalekej oceliarne.

V Krakove nachádzajú sa tiež dve rozhľadne, ktoré poskytujú výnimočnú panorámu mesta - umiestnené v areáli bývalého rakúskeho opevnenia Kopiec Kościuszki a takmer jeho dvojča Kopiec Piłsudskiego. Neďaleko druhého kopca je krásny barokový kláštor kamaldulov vo štvrti Bielany (väčšinu roka môžu ho navštíviť len muži!).

Letiská

Karlove Vary Krakov

Tabuľa odletov a príletov:

Karlove Vary Krakov

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Krakove

Nájsť hotely v Krakove