Menu

Ryanair lety z Las Palmas do Varšavy

Ukázať filtre

Varšava

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Poďme na pláž!

  Na pravom brehu rieky Visly oproti starého mesta nájdete širokú pláž, ktorá je obľúbeným miestom pre trávenie času varšavskými obyvateľmi. V teplý letný večer pláž stojí za návštevu a dobú zábavu.

 • Mesto ako fénix

  Varšava výrazne utrpela počas druhej svetovej vojny - v dôsledku vojnového stavu a zámerného ničenia budov ustupujúcimi Nemcami, až 85% budov na ľavom brehu Visly bolo zničené.

 • Streetfood na nástupišti

  Chcete cítiť jedinečnú atmosféru a ochutnať Varšavu? Vo víkend vo večerných hodinách príďte na vlakovú stanicu Warszawa Główna a pozrite sa na Nočný trh! Na uzavretých nástupištiach budete môcť ochutnať streetfood jedlá z celého sveta a uvidíte večernú tvár Varšavy.

Čo vidieť vo Varšave?

Hlavné a najväčšie mesto Poľska je skutočnou medzinárodnou metropolou. Mesto, ktoré ťažko utrpelo počas 2. svetovej vojny, sa za posledných dvadsať rokov stalo moderným európskym hlavným mestom.

Varšavské Staré mesto a Nové mesto sú už povinnou súčasťou každej exkurzie. Vcítenie sa do atmosféry Staromestského námestia, ulici Freta a novomestského námestia ako aj obdivovanie Katedrály sv. Jána Krstiteľa dáva obraz mesta, ktoré sa zdvihlo z obrovského zničenia. Veď celé historické centrum mesta v roku 1945 bolo veľkou zrúcaninou! Za návštevu stoji aj Kráľovský hrad, ktorý otvára najstaršiu časť Varšavy s palácmi, ulicami a námestiami zo 17. a 19. storočia. Urobte si prechádzku ulicami Krakowskie przedmieście, Nowy Świat a priľahlými ulicami a uvidíte srdce starej časti Varšavy.

Ale Varšava to nielen nádherné mestské paláce a úzke meštianske domy na Hlavnom námestí. To tiež pozoruhodný Palác kultúry, ktorý stojí v centre mesta, a zachovávajúca svoju jedinečnú a autentickú predvojnovú atmosféru štvrť Praga, ktorá sa nachádza na pravom brehu Visly. Ďalším lákadlom pre milovníkov moderných múzeí sú inštitúcie – Múzeum varšavského povstania (Muzeum Powstania Warszawskiego), Centrum Vedy Kopernik (Centrum Nauki Kopernik) a POLIN – Múzeum dejín poľských Židov, ktoré sa nachádza v srdci socialistickej štvrti Muranów, teda štvrti ktorá bola postavená na mieste geta, ktoré bolo úplne zničené počas druhej svetovej vojny.

Letiská

Las Palmas Varšava

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Las Palmas - Varšava