Menu

Ryanair lety z Murcie do Leeds

Ukázať filtre

Leeds

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Nepomýľte sa

  V Spojenom kráľovstve existujú dve mestá s názvom "Leeds" - v okresoch Yorkshire a Kent. Druhé z nich je známe pre hrad Leeds, no nehľadajte ho na severe Anglicka.

 • A čo prepitné?

  Tipy sa zvyčajne očakávajú v reštauráciách, no nie v baroch. Zvyčajne je dobré ponechať 10-15% z vášho účtu navyše. Nechajte svoj tip na stole.

 • Choďte za mesto

  Neďaleko mesta Leeds nájdete Harewoodov dom z 18. storočia. Je to jedna z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Yorkshire. Každý víkend sa tu konajú vzrušujúce podujatia.

Čo nevynechať v meste Leeds

Leeds je najväčšie mesto v grófstve West Yorkshire. Svoj vrchol prosperity dosiahlo vo viktoriánskej dobe vďaka rozvoju textilného priemyslu. V Armley - okrese západne od Leeds - je múzeum priemyselného dedičstva, Armley Mills. Pokračujte ďalej pozdĺž rieky na západ a uvidíte zničený kláštor z 12. storočia, opátstvo Kirkstall a Abbey House Museum – je to najobľúbenejšia turistická atrakcia v okolí.

Ak pôjdete na východ, dostanete sa do bývalého vnútrozemského prístavu a kráľovského zbrojného múzea. Majestátna, viacpodlažná budova je domovom pre britskú národnú zbierku zbraní. Okrem galérií toto múzeum zahŕňa aj strelnicu. V centre mesta je najzaujímavejšou atrakciou mestské námestie s množstvom pamiatok, napr. Black Prince.

Chcete nakupovať? Leeds vás nesklame. Nájdete tu najväčšie obchodné centrum v tejto časti Anglicka. Ponúka však oveľa viac ako len ďalšie obchody. V centre mesta si môžete vychutnať nakupovanie v jedinečnom prostredí pôsobivých historických arkád so starými budovami a chodníkmi. Kráľovná, Thornton a Veľká arkáda sú hneď vedľa seba.

Ak potrebujete nabrať sily po dlhom dni, zájdite do tradičnej anglickej krčmy. Je to skvelé miesto na pitie piva a počúvanie miestnych klebiet. Môžete tiež vyskúšať typické anglické jedlá, ako sú ryby a hranolky, jorkšírsky puding alebo nedeľné pečivo - hlavné jedlo pozostávajúce z pečeného mäsa a zemiakov. V Leeds nájdete pekné reštaurácie na každom kroku, ale odporúčame, aby ste začali v The White Swan na Swan Street alebo The Hourglass v 112 Briggate - oba sú v centre mesta. Ak chcete zažiť autentickú atmosféru miestnej krčmy, opustite Staré mesto a pozrite sa na Broadway na Dewsbury Road, Garden Gate na Whitfield Place a The Rodley Barge, ktorá hrá živú hudbu na Town Street.

 

Letiská

Murcia Leeds