Menu

Ryanair lety z Norimbergu do Palerma

Ukázať filtre

Palermo

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Čo piť v Palerme

  Vo večerných hodinách obyvatelia hlavného mesta Sicílie zvyčajne pijú Zibibbo, teda sladké víno, ktorého pohár v baroch zvyčajne stojí asi 1 euro.

 • Skutočná Sicília

  Ak hľadáte sicílsku kvintesenciu - hlučný život, iďte na mestské trhy, napr. Capo, Vuucciria alebo Ballaro. Kúpite si tam čerstvé ovocie, zeleninu, víno a lahodné pochúťky.

 • Na žúr

  Palermo sa môže pochváliť umeleckou štvrťou Kalsa, ktorej námestia vo víkendových večerných hodinách sú plné mladých ľudí. Musíte to uvidieť.

Čo vidieť v Palerme?

Hlavné mesto Sicílie v návštevníkoch vyvoláva rôzne emócie - od potešenia atmosférou mesta až po sklamanie nedostatkom typických turistických atrakcií. Určite bude oslovovať ľudí, ktorí hľadajú dobré počasie, vynikajúcu kuchyňu a autentickosť.
 
Palermo je zanedbané, neustále zapchaté a špinavé, no napriek tomu je to jedno z najnavštevovanejších miest v Taliansku. Prečo? Lebo je skutočné a je tu cítiť dolce far niente. Kam ísť? Samozrejme mali by ste uvidieť ulice via Roma a Corso Vittorio Emanuele, rovnako ako okolie prístavu, kde si môžete nielen vychutnať krásny výhľad, ale aj zjesť typické talianske občerstvenie od pouličných predavačov. Mali by ste navštíviť okrem iného aj Cappella Palatine Palazzo dei Normanni, teda kaplnku s unikátnymi mozaikami z 12. storočia, ktorá je vedľa kráľovského paláca z 11. storočia. Kaplnka je zapísaná do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Nezabudnite tiež ísť do mestskej katedrály - Cattedrale di Palermo, ktorá architektonickými odborníkmi je považovaná za nočnú moru. V priebehu rokov prešla mnohými rozšíreniami a rekonštrukciami, a preto dnes je ťažké povedať, aký architektonický štýl predstavuje. No určite by ste mali isť na terasu, ktorá sa nachádza na jej streche. Zaujímavým, ale trochu kontroverzným miestom sú katakomby Convento dei Cappucini. Musíte vidieť aj námestie Piazza Bellini s tromi pôvodnými kostolmi vrátane San Cataldo a La Martorana.
 
Palermo je cieľom mnohých kulinárskych výletov, pretože mesto je známe svojimi mimoriadne chutnými a lacnými pouličnými jedlami. Najlepšie stánky nájdete každú noc na ulici Discesa Maccheronai v blízkosti námestia Piazza San Domenico. Určite ochutnajte arancini, teda opečené ryžové guľôčky plnené napr. syrom, mäsom alebo špenátom, panini e Panella crocchè teda žemľu so sezamom s vyprážanými fašírkami so zemiakov a cíceru, rovnako ako grilované morské plody, napr. vongole, ustrice, chobotnice, kalamáre a krevety. Na Sicílii musíte tiež ochutnať caponatu - zeleninový guláš s baklažánom a špecialitu Palerma - pane ca’ meusa - vyprážaná teľacia slezina v žemli.

Letiská

Norimberg Palermo

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Norimberg - Palermo