Menu

Wizz Air lety z Porto do Katovíc

Ukázať filtre

Katovice

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Ideme na OFF!

  V auguste sa v katovickom údolí Dolina Trzech Stawów koná jeden z najzaujímavejších hudobných festivalov v Európe - OFF Festival. Každoročné na štyroch pódiách môžete počúvať viac ako 70 hudobných skupín, ktoré hrajú alternatívnu hudbu!

 • S výhľadom na mesto

  Ak chcete vidieť najlepšiu panorámu mesta, pri návšteve Sliezskeho múzea nezabudnite navštíviť rozhľadňu nachádzajúcu sa v starej železnej veže baníckej šachty. To stojí za to!

 • Dobré jedlo

  Typické jedlá tejto oblasti to "kluski, rolada i modro kapusta", teda typický sliezsky obed. To je povinná položka vo väčšine reštaurácií na Sliezsku. Zaručujeme, že ak ochutnáte budete chceli viac.

Čo vidieť v Katoviciach?

Katovice až donedávna boli známe len ako hlavné priemyselné centrum na juhu Poľska. Doteraz sú v panoráme mesta dobré viditeľné šachty a tzv. familoki – teda rodinné domy pre baníkov, ale už od niekoľkých rokov sa mení atmosféra tohto mesta. Dnes Katovice sú hlavným mestom kultúry, dobrého jedla a modernej architektúry.

V priebehu rokov bolo Sliezsko, teda aj Katovice, identifikované výhradne s ťažobným priemyslom. V súčasnej dobe mesto láka turistov nielen svetoznámymi novými architektonickými projektmi, ale aj úspešnými revitalizáciami pôvodné priemyselných budov, kultúrnymi podujatiami, múzeami odkazujúcimi na históriu regiónu a výbornou miestnou kuchyňou.

V Katoviciach je veľmi zrejmé, že mesto prechádza dobre premyslenou transformáciou. Stačí uvidieť futuristickú športovú halu "Spodek" a nachádzajúce sa v jeho tesnej blízkosti: kultúrnu zónu s čiernou ako uhlie budovou Medzinárodného kongresového centra, monumentálnu budovu symfonického orchestra NOSPR a postavené na mieste bývalej bane Sliezske múzeum. V tomto múzeu zostaňte o niečo dlhšie, pretože je tam jedna z najlepších interaktívnych výstav v Európe.

Pri vyhľadávaní pamiatok musíte ísť do modernistickej časti mesta, tam pozdĺž Trasy modernizmu, nájdete budovu Slezského vojvodského úradu a Slezského snemu, alebo typické domy a vily z 30. rokov. Nezabudnite navštíviť výnimočnú a veľmi módnu štvrť Nikiszowiec. Je to stará robotnícka kolónia, ktorá bola celá postavená z tehál, dnes je tam veľa vynikajúcich reštaurácií, kaviarní a umeleckých galérií. Každoročné sa tam koná veľa podujatí - v lete je to "Odpust u babci Anny" a konajúci sa v rámci festivalu naivného umenia "Art Jarmark", zimou sa vždy koná vianočný trh.

Ak máte radí dobrú zábavu určite navštívte nachádzajúcu sa priamo v centre, a v tesnej blízkosti hlavnej železničnej stanice, ulicu Mariacku. To presné tam sa nachádza väčšina najlepších klubov, barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú jedlá z celého sveta. Pravé tam budete cítiť atmosféru nekonečnej zábavy, presvedčte sa o tom sami!

Letiská

Porto Katovice

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Porto - Katovice