Menu

Ryanair lety z Paphosu na Chania

Ukázať filtre

Chania

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: gréčtina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Pokračujte ďalej

  Chania je skvelou základňou pre objavovanie Kréty. Iďte na polostrov Aktorini, do údolia pomarančových stromov v blízkosti Fourmes alebo na rajské pláže Balos a Elafonissi.

 • Geologický zázrak

  V letnej sezóne (po 1.5.) nezabudnite ísť na trekking do Samarijskej rokliny. V najužšom mieste tiesňava má len 2 metre. Pohľady sú úžasné!

 • História, ktorá je na ulici

  Chania je rozdelená na nasledujúce štvrte: benátska (Kasteli), vilová (Chalepa), talianska (Splantzia), židovská (Evraiki) a turecká (Topanas). Stoja za návštevu počas prechádzky.

Čo vidieť v Chanii?

Nebudeme preháňať, keď Vám povieme, že Chania je najkrajšie mesto v Grécku. Modrá obloha a voda, farebná architektúra, perfektná poloha a krásne počasie pre väčšinu roka, robia z tohto miesta mimoriadne malebnú turistickú atrakciu.

Existujúce od 3400 roku p.n.l. krétske mesto Kydónia v 13. storočí bolo usadené Benátčanmi. Práve im Chania vďačí svoje čaro - na mieste mínojských zrúcanín postavili nielen obytné domy, ale aj pevnosť, maják a prístav. Vďaka architektonickému štýlu, ktorý bol pre nich veľmi špecifický, počas prechádzok uličkami tohto mesta budete mať pocit, že ste v severnom Taliansku. Prvky, ktoré odlišujú tieto mestá od seba, sú však budovy v orientálnom štýle (napr. Minarety, mešity, kúpele), ktoré pripomínajú roky tureckej vlády nad krétskym ostrovom.

Hlavnou atrakciou mesta je benátsky prístav s arzenálmi, teda priľahlé kamenné sály na ukladanie galér a mešita janičiarov, ktorá je dnes sídlom umeleckej galérie. Iďte na prechádzku po klimatických uliciach starého mesta s typickou benátskou architektúrou. Vzhľadom na tradície Benátčanov prejdite aj na mestskú tržnicu (Dimotiki Agora Chanion), ktorá je považovaná za jednu z najkrajších v Grécku. Je to skvelé miesto na spoznanie bohatstva chutí a vôní miestnych produktov. Nadšenci múzeí by mali ísť do Námorného múzea, ktoré sa nachádza vedľa pevnosti Firkas zo 17. storočia a do Archeologického múzea.

Keď budete hladní, posaďte sa v jednej z nespočetných tratórií na nábreží alebo v baroch, ktoré v Chanii sú všade, a ochutnajte pokrmy typické pre tento región. Krétska kuchyňa, ktorá je založená okrem iného na olivovým oleju, syroch, zeleninách, rybách a morských plodoch a víne je považovaná za jednu z najzdravších na svete. Čo stojí za ochutnávku? Určite boubouristous teda horské slimáky, fazuľová pasta - fava, tzatziki z jogurtu, rovnako ako plnené cuketové kvety, grilované morské plody, olivy a rôzne syry. Kde jesť? Napríklad v To Stachi ul. Defkalionos 5, Tamam ul. Zambeliou 49 a To Mikio na Skoufoun 24.

Letiská

Paphos Chania

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Paphos - Chania