Menu

Ryanair lety z Palma de Mallorca do Vroclavi

Ukázať filtre

Vroclav

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: poľština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Poľský zlotý (PLN)

 • Český, nemecký a ľvovský rodokmeň

  Česi prevzali mesto v prvej polovici 14. storočia a mesto bolo pod kontrolou takmer 200 rokov. Na prelome 19. a 20. storočia sa Vroclav stal jedným z najväčších miest v Nemecku. Po 2. svetovej vojne do Vroclavu prišli Poliaci z Ľvova.

 • Slávna hala

  Hala storočia je obrovská železobetónová budova, ktorá je zapísaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Po druhej svetovej vojne Poliaci pridali vysokú a extrémne fotogénnu ihlicu.

 • Rušné hlavné námestie

  Početné kluby, bary a reštaurácie majú za následok to, že hlavné námestie žije 24 hod. denne a preto návšteva na hlavnom námestí, to nebude iba obdivovanie historických budov, ale aj celkom dobrá zábava!

Čo vidieť vo Vroclave?

Najväčšie mesto Dolného Sliezska a západného Poľska, v priebehu svojej dlhej histórie často menilo štát ku ktorému patrilo – mesto bolo české, rakúske, pruské a neskôr nemecké a po druhej svetovej vojne sa nášlo v rámci poľských hraníc. Dokonca aj dnes vo Vroclavi budete cítiť atmosféru pohraničného mesta.

Vroclav je známy svojím starým mestom, ktoré spolu s ostrovom na Odre – Ostrów Tumski, bolo jadrom stredovekého mesta. Dnes môžeme  to zistiť na námestí a okolitých uličkách (všimnite si postavičky trpaslíkov!) – pozoruhodná je mestská radnica a renesančné meštianske domy, ktoré sú v strede námestia. Avšak väčšina starých budov v historickom centre mesta má neskoro stredoveký vzhľad. Najvýznamnejšou atrakciou spomenutého ostrova je gotická katedrála. Hneď vedľa je rieka Odra s niekoľkými ostrovčekmi spojenými mostmi.

Vroclav má aj zaujímavé objekty, ktoré boli postavené v neskorších dobách – ako slávna Hala storočia s pavilónom štyroch kupol, pergolou a ihlicou, Japonská záhrada alebo asi najznámejšia v Poľsku zoologická záhrada, ktorá nedávno prešla impozantnou premenou. Milovníci umenia by mali ísť do Rotundy, kde uvidíte veľmi ambiciózne dielo poľskej historickej maľby – Raclavická panoráma, teda panoramatická maľba zobrazujúca dôležitú pre Poľsko bitku pri meste Racławice z 1794 roku.

Letiská

Palma de Mallorca Vroclav

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Palma de Mallorca - Vroclav