Menu

Ryanair lety z Palerma do Benátok

Ukázať filtre

Benátky

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: taliančina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Na vode

  Cena za jazdu na gondole nie je najnižšia a stojí približne 20 EUR na osobu, ale zážitok je to nezabudnuteľný. Pamätajte, že suma nie je stanovená a závisí na gondolierovej nálade. Skúste ju zjednať.

 • Len pre ranné vtáčatá

  Po viac ako siedmych storočiach je Mercati di Rialto trhovým centrom Benátok. Ak chcete kúpiť čerstvú zeleninu, ovocie alebo ryby, choďte sem  skoro ráno.

 • Karneval

  Karneval v Benátkach môže trvať až 180 dní. Maskovaní muži sa túlajú po uliciach a pozývajú vás, aby ste sa pripojili k zábave. Môžete tiež navštíviť akrobatov, ktorí chodia po vrchole Campanile svätého Marka a Dogeho paláca.

Čo nevynechať v Benátkach

Benátky sú jedno z najznámejších miest na svete. Pozdĺž Veľkého kanála (Grand Canal) prejde každý rok niekoľko tisíc turistov. Aké je teda kúzlo tohto miesta?

Počas prechádzky po meste ľahko narazíte na jeho top turistické atrakcie, ako sú, Piazza San Marco (námestie svätého Marka) a baziliky San Marco (Bazilika sv), ktoré sa nachádza v najstaršej časti Benátok. K videniu je tiež Palazzo Ducale (Dogeov palác) a zvonica s nádherným panoramatickým výhľadom na celé mesto. Počas prechádzky pozdĺž kanálov uvidíte Ponte dei Sospiri (Most vzdychov) a pozoruhodne malebný výhľad na Canal Grande.
 
Ak sa chcete cítiť ako skutočný Benátčan, strávte deň v baroch, nazývaných "baccro". Zastavte sa na rôznych miestach počas dňa a ochutnajte drinky Bellini alebo gingerino al Prosecco a vychutnajte si miestne občerstvenie (napríklad tramezzini), morské plody alebo cestoviny.

Medzi doporučené reštaurácie patria Ristorante Osteria N. 1, Osteria del Canson a Osteria Al Pesador. Ak máte málo dezertov, choďte na zmrzlinu. Nie sú talianske najlepšie na svete? Navštívte aj Alaska na Calle Larga dei Bari Gelateria il Doge v Dorsoduro, alebo La Mela Verde na Fondamenta de l'Osmarin Castello.

Keď ste v Benátkach, určite si nenechajte ujsť vodný autobus (vaporetto). Prevezie vás na neďaleké ostrovy benátskej lagúny. Medzi najkrajšie patria rozhodne Murano, Burano a Lido. Prvý sa skladá zo siedmich malých ostrovov spojených mostmi - ako napríklad samotné Benátky. Mesto je tiež dobre známe pre krásne, viacfarebné sklenené fasády. Burano priťahuje svojich návštevníkov svojou farebnou architektúrou a svetoznámymi čipkami, zatiaľ čo Lido ponúka široké piesočné pláže.

Letiská

Palermo Benátky

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Palermo - Benátky