Menu

Ryanair lety z Poznane do Bristolu

Ukázať filtre

Bristol

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (leto), UTC+0 (zima)
  Mena: Anglická libra (GBP)

 • Farebná obloha

  Každý rok sa letom v Bristole koná štvordňové podujatie Bristol International Balloon Fiesta. Na oblohe vtedy uvidíte stovky farebných balónov.

 • Street art

  Bristol je rodiskom jedného z najvýznamnejších graffiti umelcov - Banksyho. Pozrite sa okolo, možno nájdete jeho diela, ako sú Mild, Mild West, Well and Hung Lover?

 • Pirátske príbehy

  Ak ste fanúšikom morských dobrodružstiev, navštívte najstaršiu tavernu v Bristole - The Llandoger Trow. Legenda hovorí, že v tomto meste bol Edward Teach teda pirát Čierna brada.

Čo vidieť v Bristole?

Ľúbite morské príbehy, najmä tie o pirátoch? Chcete cítiť atmosféru typického anglického pubu? Alebo radšej navštívite pamiatky? Potrebujete ísť do Bristolu - toto prístavné mesto má veľa tvárí!

Kedysi Bristol bol najdôležitejším anglickým prístavom, z ktorého nielen vyplávali lode pod vlajkou Veľkej Británie, ale aj ... s pirátskymi vlajkami. V súčasnej dobe nad riekou Avon namiesto starých dokov bol vytvorený Bristol Harbor - to relaxačný priestor s množstvom barov na nákladných člnoch. Môžete ísť tam na večernú prechádzku a ísť do jedného z barov - k pivu zadarmo dostanete skvelú zábavu!

Zaujímavým miestom je tiež King Street, ktorá prechádza starým mestom. Nachádzajú sa tam najstaršie v meste typické anglické puby. Impozantné sú aj veže bristolskej katedrály z 12. storočia (vstúp zadarmo) a Wills Memorial Building, v ktorom sa v súčasnosti nachádza univerzita. Napriek davu študentov pred budovou a v jej vnútri odporúčame ísť na vežu a pozrieť sa na prekrásnu panorámu mesta. Skvelé výhľady čakajú aj tých, ktorí navštívia najväčšiu atrakciu mesta - monumentálny most Clifton Suspension Bridge.

Nad riekou je aj najväčší svetový pasažiersky parník SS Great Britain z prvej polovice 19. storočia, ktorý plával do Spojených štátov. V súčasnosti sú jeho obnovené interiéry múzeom. Milovníci umenia a prírody určite nebudú sklamaní, keď navštívia Bristol Museum & Art Gallery (vstup zadarmo) a milovníci vedy by mali navštíviť At Museum. Ak vás fascinuje gregoriánske obdobie, pozrite sa do The Gregorian House Museum, teda domu s miestnosťami obnovenými v súlade s duchom tohto obdobia.

Ak namiesto prehliadky so sprievodcom a mapou v ruke (alebo telefónom) dávate prednosť spoznaniu atmosféry mesta a sledovaniu jeho obyvateľov, zamierte do jedného z mnohých parkov. Za teplého počasia – a v Bristole je ho najviac v celom Anglicku – je tam centrum spoločenského života mesta. Miestni obyvatelia trávia tam večery a víkendy, jedia na trávnikoch a lavičkách pochúťky, niekedy aj dajú si pivo. 

Letiská

Poznaň Bristol

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Poznaň - Bristol