Menu

Ryanair lety z Prahy do Ammánu

Ukázať filtre

Amman

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: arabčina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Jordánsky dinár (JOD)

 • Modrá mešita je otvorená pre turistov

  Masjid King Abdullah je jednou z mála mešít, do ktorých môžu vstupovať nielen moslimovia. Chrám bol postavený v 80. rokoch minulého storočia a jeho kapacita to až 7 000 os.!

 • Mŕtve more

  Ammán je ideálnou základňou pre výlet na najnižšie položenú vodnú plochu na zemskom povrchu - Mŕtve more. Je to veľká príležitosť na relaxačnú kúpeľ vo slanej vode, a to s výnimočnými zdravotnými výhodami.

 • Dúhová ulica

  Rainbow Street sa nachádza v rezidenčnej štvrti mesta. Večerom v útulných baroch si môžete sem ochutnať miestne nápoje. Môžete tiež ísť do Turkish Bath v blízkosti Al-Pasha , teda tradičného tureckého kúpeľa.

Čo vidieť v Ammáne?

Hlavné mesto Jordánska je mestom kontrastov. Tu sa tradícia spája s modernosťou a bohatstvo zasahuje do najmenej impozantných kútov Ammánu. Mestský chaos, o ktorom je možné prečítať v niektorých knižkách, je v Ammáne len iluzórny. V skutočnosti sú všetky, dokonca aj tie najpodivnejšie (z európskeho hľadiska) prvky mestskej krajiny, neoddeliteľnou súčasťou miestnej kultúry, čo je ešte viac vzrušujúce.

Počas prechádzky hlavnou ulicou historického mesta sa stretávame s hustou sieťou stánkov a obchodov, kde je možné si kúpiť kávu, korenie, čerstvé ovocie a zeleninu. Al-Balad je otvorený až do neskorej noci. Môžete si tu taktiež kúpiť originálne suveníry a ochutnať tradičné arabské pochúťky, napríklad falafel alebo baklavu. Na druhej strane v hlavnom meste Jordánska je veľa moderných nákupných centier. Známe sieťové značky sa nachádzajú v exkluzívnom Taj Mall alebo City Mall.

Ammán je mesto priateľské rodinám s deťmi. Počas svojho pobytu sa pozrite do detského múzea v King Hussein Park. Turistická ponuka mesta Ammán zahŕňa aj pešie a cyklistické túry. Milovníci histórie nebudú sklamaní pri návšteve Archeologického múzea na historickom meste alebo počas výletu na vrchol Jebel al-Qala'a, z ktorého je neuveriteľný pohľad na mesto. Navyše si mimoriadnu pozornosť zaslúži najzachovalejší púšťový hrad v Jordánsku Kasr al-Charana a rímsky amfiteáter v srdci hlavného mesta.

Po plnom zážitkov dni stojí za návštevu Hashem – jedná z najstarších reštaurácií v meste, kde si môžete vychutnať uspokojujúce a cenovo dostupné jedlá pripravené s miestnych výrob. Vynikajúce vegetariánske a vegánske jedlá sú okrem iného ponúkané v Habibah Sweets a Kan Zamaan, ktorá je známa svojim neobvyklým dizajnom.

Hlavné mesto Jordánska intriguje a ľaká 24-hodín denné. Budete mať dojem, že mesto nikdy nespí. Je to pravda. Kedykoľvek v deň alebo v noci sa môžete tešiť na teplé jedlo v reštaurácii alebo si oddýchnuť v jednom zo shisha barov.

Letiská

Praha Amman

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Praha - Amman