Menu

Norwegian Air Shuttle lety z Prahy do Bergen

Ukázať filtre

Bergen

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nórčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Nórska koruna (NOK)

 • Brána k fjordom

  Bergen je často pomenované ako brána k fjordom - v blízkosti tohto mesta je pobrežie Nórska plné zálivov a svahov, ktoré klesajú priamo do vody. Odporúčame navštíviť fjordy na konci jari, keď kvitnú okolité stromy a kríky.

 • Pre melancholikov

  Máte radi teplo, slnko a jasnú oblohu? Cesta do Bergenu môže byť pre Vás šok! V tomto meste v Nórsku daždi priemere 275 dní v roku. Mesto, fjordy a miestna kuchyňa, plná rybích jedál a jedál z ostatných druhov mäsa, efektívne kompenzujú tieto nepríjemnosti.

 • Majetok spoločnosti Fisketorget

  Pre gurmánov - povinná časť pobytu v Bergene. Fisketorget je známy trh (hlavné s rybami), ktorý je otvorený šesť dní v týždni, nachádza sa pozdĺž nábrežia zálivu Vågen. Majitelia stánkov vám umožnia ochutnať svoje špeciality, preto sa budete môcť dozvedieť ako chutí napr. sob!

Čo vidieť v Bergene?

Druhé najväčšie mesto Nórska a kultúrne hlavné mesto tejto krajiny je veľmi zaujímavým miestom, ktoré sa môže pochváliť dlhou históriou, krásnymi pamiatkami a úžasnými pohľadmi.

Bergen bolo založené v 11. storočí ako rybárske a obchodné sídlisko, v neskorom stredoveku dokonca malo aj status hlavného mesta Nórska, no neskôr ho stratilo v prospech Osla. O obchodnej minulosti mesta svedči fakt, že až do 16. storočia Bergen bolo jednou s najdôležitejších pobočiek Hanzy. Dnes to uvidíte v Bryggen, mestské nábrežie je plné obchodných budov, ktoré v roku 1979 boli napísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem historického nábrežia pozoruhodný je aj Fisketorget, kde budete môcť ochutnať miestne pochúťky a navštíviť historické budovy z minulých storočí.

Dôležitým prvkom bergenskej krajiny sú kostoly – okres katedrály svätého Olafa, alebo románskeho kostola Mariakirken, v meste je aj zrubový kostol Fantoft stavkirke (rekonštruovaný po spálení v 90. rokoch 20. stor.). Pri vchode do prístavu sa nachádza pevnosť Bergenhus (postavená v 1240 roku) a dnes je jedným z najstarších zachovaných hradov v Nórsku. Za návštevu stojí aj Gamlehaugen – palác postavený v 1900 roku, ktorý dodnes je kráľovskou rezidenciou a priľahlý park v anglickom štýle.

Pre tých, ktorí radí majú krásne pohľady je Fløibanen, lanovka spájajúca mesto s vrcholom Fløyen, odtiaľto je najlepšia panoráma mesta.

Letiská

Praha Bergen

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Praha - Bergen