Menu

Vyhľadať lety z Tallinna do Trondheim

Ukázať filtre

Trondheim

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nórčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Nórska koruna (NOK)

 • Výťah pre bicykle

  V meste je jediný na svete výťah pre bicykle! Zariadenie, ktoré je v skutočnosti typom eskalátora, umožňuje dostač sa na jeden z kopcov v centre mesta. To uľahčuje prekonať 130 metrový svah s 20% sklonom.

 • Drevený obor

  Stiftsgården - baroková kráľovská rezidencia, je pravdepodobne najväčšou drevenou budovou v severnej Európe. Má približne 140 izieb a pôsobivé nádvorie s očarujúcim verejným parkom.

 • Študentské mesto

  Až 20% obyvateľov Trondheimu to študenti! V meste sú dva veľké študentské kultúrne festivaly - UKA a medzinárodný - ISFIT. Hosťami týchto podujatí boli okrem iného Dalajláma a Desmond Tutu.

Čo vidieť v Trondheime?

Tretie najväčšie mesto v Nórsku sa opisuje ako študentské hlavné mesto Nórska. V meste sa nachádza najväčšia nórska univerzita – Nórska univerzita vedy a techniky, na ktorej študuje približne 36 000 študentov. Vďaka prítomnosti študentov a mnohým podujatiam je Trondheim považovaný za kultúrne mesto. V meste sa konajú mnohé kulinárske festivaly a najväčší poľnohospodársky veľtrh v krajine, preto Trondheim je ľakavou destináciou pre gurmánov.

Jednou z najznámejších turistických atrakcií je most Gamle Bybro – postavený nad riekou Nidelva v 17. storočí a historická štvrť plná drevených domov - Bakklandet. Pred 30 rokmi sa plánovalo jej vybúranie, no našťastie sa to nepodarilo a preto dnes sa môžete tešiť na prechádzku po historických, úzkych uličkách a spoznávanie atmosféry skutočného Nórska. Impozantnou budovou určite je katedrála Nidaros z 12. storočia – bohato zdobená a napodobňujúca katedrálu Canterbury, je to najväčší chrám v Škandinávii, sem sa nachádza hrob kráľa Olafa II.

Medzi miesta, ktoré stoja za návštevu patrí aj Rockheim – unikátne múzeum, ktoré opisuje príbeh nórskej populárnej hudby od 50. rokov 20. storočia až do súčasnosti. Ďalšou atrakciou je pevnosť Kristiansten z 17. storočia, ktorá mala chrániť mesto pred Švédmi. Dnes, viac ako 200 rokov po to ako opustila ju armáda, je to skvelá rozhľadňa na mesto.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Tallinna do Trondheim?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Tallinna do Trondheim?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Tallinna do Trondheim, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Tallinna do Trondheim?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Tallinna do Trondheim zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Letiská

Tallinn Trondheim

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Trondheim

Nájsť hotely v Trondheim