Menu

Afganistan Rakúsko - Vyhľadať lety

Rakúsko

 • Salzburg
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nemčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Mozartové mesto

  Salzburg je známy svojou veľkou hrdosťou zo svojho najslávnejšieho občana - Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho menom je pomenované letisko, vyššia hudobná škola, námestie v centre mesta a dokonca aj sladkosti!

 • Krátka otváracia doba

  Keď idete do Salzburgu, nezabudnite, že obchody sú tu zatvárané skoro. V týždni nákupy urobíte len do 20 hod., ale v sobotu obchody sa zatvárajú ešte skôr, no v nedeľu sú zatvorené po celý deň.

 • Kyslá grimasa

  V záhrade Mirabel je váza s podobou, zrejme typickej, kyslej grimasy obyvateľov mesta. Mali by ste navštíviť toto miesto nielen kvôli grimase, ale pamätajte, že grimasa je to len stereotyp!

Čo vidieť v Salzburgu?

Salzburg je hlavným mestom spolkovej krajiny Salzbursko, ktorá sa nachádza v severozápadnej časti Rakúska. Leží na rieke Salzach na úpätí Salzburských Álp a je jedným z najnavštevovanejších miest. Má krásne staré mesto, ktorého hodnota bola ocenená v roku 1996, kedy bola uvedená na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Mesto má viac ako tisíc rokov a jeho názov pochádza od soli, teda jedného z najväčších zdrojov, ktoré príroda dala tejto časti Európy v tej dobe. Často Salzburg je porovnávaný s Rímom kvôli veľkému počtu historických budov. V centre môžete spočítať dvadsať barokových kostolov. Nájdite aj Mozartov dom na ul. Getreidegasse 9, je to ten žltý dom. Na mieste, kde sa narodil skladateľ, dnes je múzeum.

Asi päťdesiat kilometrov od mesta je prekrásne jazero Wolfgangsee. Je to typická alpská krajina. Zobuďte sa skoro ráno, pripravte si jedlo a choďte tam, a budete mať jedinečné a pokojné raňajky a to za výnimočných prírodných podmienok. Je tiež šanca, že ráno nestretnete tam iných turistov.

Čo chcete jesť v Mozartovom meste? Určite skúste Mozartkugel - pralinky, ktoré sú symbolom Salzburgu a ktoré po prvé boli vyrobené v roku 1890! Môžete ich kúpiť v jednej zo štyroch cukrárni Paul Fürst. Ďalším veľmi obľúbeným dezertom je lahodný suflé, Salzburger Nockerl, pripravený na mieste v reštaurácii alebo v kaviarni. Ak ste milovníkmi piva, bude Vás fascinovať skutočnosť, že kultúra pitia piva v Salzburgu sa datuje na viac ako päťsto rokov! Mesto sa nazýva pivným hlavným mestom Rakúska a salzburský región je domovom približne desiatich pivovarov. V meste školia sa aj odborníci v tejto oblasti, čo dnes je raritou.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Rakúska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Rakúska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Rakúska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Rakúska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Rakúska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.