Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny

Bosna a Hercegovina

 • Tuzla
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: bosniančina, srbčina, chorvátčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Konvertibilná marka (BAM)

 • Vodná fajka?

  V centre starého mesta – ul. Prekinute mladosti 2, sa nachádza Divan Han, bar s vodnými fajkami. Mladí ľudia z Tuzly ochotné trávia sem svoj voľný čas.

 • Sirnice

  Na dezert alebo na desiatu ochutnajte sirnicu - druh sladkého pečiva bohato posypaného cukrom. Sirnicu si kúpite v každej pekárne.

 • Zoologická záhrada

  10 minút jazdy autom, juhozápadne od centra Starého mesta, sa nachádza zoo. Obzvlášť odporúčame cestujúcim s malými deťmi.

Čo vidieť v Tuzle?

Prví ľudia sa objavili na území dnešnej Tuzle pravdepodobne počas neolitu. Potvrdená história tohto mesta siaha až k 1460 roku, kedy Tuzla bola zaradená do Osmanskej ríši. V tej dobe sa sem začala ťažba soli a to vo veľkom meradle.

Nakoniec sa soľ stala prekliatím pre mesto. Po niekoľkých storočiach ťažby, časť historického mesta sa zrútila, medzi domami sa vyskytli močiare a čaro miesta bolo už navždy preč. Napokon, na začiatku 21. storočia bolo v tejto časti mesta vytvorené soľné jazero. Oblasť s názvom Panonika sa rozrástla v čase. Dnes je tu celý komplex, vrátane jazera, bazéna a umelého vodopádu, ako aj archeologického komplexu.

Na Starom meste sa nachádza Soľné námestie, na ktorom sa pôvodne predávala miestna soľ. Dnes už tu nie je trhovisko, no zostalo malé námestie s fontánou a lavičkami, obklopené meštianskymi domami. Takmer každá druhá budova to bar alebo reštaurácia, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlo.

V Tuzle nebudete hladní. Vynikajúca balkánska kuchyňa poteší všetkých gurmánov. A to zároveň v reštauračnej podobe, ako aj v podobe rýchleho občerstvenia. Len na Balkáne dostanete najlepšie čevapčiči. Teda mleté a grilované jahňacie a teľacie alebo hovädzie mäso, ktoré sa sem podáva v malom chliebe so syrom z kozieho mlieka a cibuľou.

Najlepšia balkánska kuchyňa podávaná v kráľovskom štýle je v reštaurácii Čaršijska česma na námestí - Trg žrtava genocida u Srebrenici. Za teplého počasia môžete sedieť na vonkajšej terase a pozerať sa na mesto. Interiér reštaurácie poteší predovšetkým tých, ktorí majú radi miestny folklór - drevo, vidiecke obrusy, džbány a kanvice. Nebuďte prekvapení, v tomto mieste sa nepredáva alkohol - je to miesto plné tradícií.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Bosny a Hercegoviny zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.