Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Bolívie

Bolívia

 • Sucre
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC -4
  Mena: Bolívijský boliviano (BOB)

 • Trekking a plávanie

  V blízkosti Sucre, v horách, neďaleko obce Alegria je sedem vodopádov a mnoho unikátnych prírodných vodných nádrží, takže sa uistite, že máte so sebou plavky a uterák!

 • Na sopke

  Asi 40 kilometrov od Sucre je kráter sopky Maragua. Ak máte dva dni, iďte tam na malý trekkingový výlet. Krásne výhľady sú zaručené.

 • A čo na darček?

  Ak budete v Sucre, pozrite sa do obchodov z tradičnými látkami, rovnako ako do obchodov zo svetrami, rukavicami alebo vlnou (najlepšia je  vlna alpaky). Mesto je tiež známe svojou vynikajúcou čokoládou, ako napr. Para Ti alebo Taboada.

Čo vidieť v Sucre?

Je podľa ústavy hlavné mesto Bolívie. Sucre je považované za najkrajšie a najbezpečnejšie mesto v tejto krajine. Mesto svoje čaro vďačí nielen čistote, bielym koloniálnym budovám, ale aj pohostinnosti svojich obyvateľov a ľahko spozorovateľnému poriadku, ktorý bohužiaľ je v Bolívii skôr raritou.

Sucre sa nachádza na úpätí Centrálnych Kordiller v nadmorskej výške 2700 m n. m. Najprv mesto obývali indiáni Charcas, v 16. stor. bola sem zriadená španielska kolónia a mesto sa volalo Chuquisaca, no nieskôr mesto bolo premenované na Ciudad de la Plata Nuevo Toledo. V roku 1839 - na počesť prvého prezidenta Bolívie, Antonio Jose de Sucre - mesto získalo svoje súčasné meno. Vďaka svojej bohatej histórii a pamiatkam je mesto Sucre zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Srdcom metropoly je Plaza 25 de Mayo, teda hlavné (a centrálne) námestie starého mesta. Tam sa nachádza okrem iného katedrála (Catedral Metropolitana de Sucre), Casa de la Libertad, v ktorej bola napísaná ústava Bolívie, krásny park s fontánou a sochou Antonio Jose de Sucre, administratívne budovy a budova univerzity zo 17. storočia, ako aj mnohé reštaurácie. V okolí môžete navštíviť prekvapivo zaujímavý architektonický kláštor Iglesia de San Felipe Neri. Iďte na jeho strechu, ktorá slúži ako vyhliadková terasa - je odtiaľ vidieť vynikajúcu panorámu historického centra Sucre.

Keď budete mať hlad, vyberte si reštauráciu, ktorá ponúka typické bolívijské jedlá. Prečo? Pretože bolívijská kuchyňa spája španielske, incké, arabské a dokonca aj africké vplyvy. Hoci je založená predovšetkým na lacných a dostupných produktoch, ako sú napr. zemiaky (la papa), kukurica (la maiz), ryža, ryby, zriedkavo aj hovädzie mäso, to je vynikajúca. Zaujímavé je, že v Bolívii sa pestuje 200 rôznych druhov zemiakov! Čo by ste mali ochutnať? Určite pastel, teda vyprážanú placku s cukrom, ktorú sa zvyčajne podáva s nápojom z červenej kukurice - api. Mali by ste vedieť, že tento región je tiež známy z jedál z mäsom lamy, oviec a bolívijského pštrosa suri. Kam ísť sa najesť? Odporúčame Las 7 Lunares, La Posada Restaurante a Cosmo Cafe.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Bolívie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Bolívie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Bolívie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Bolívie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Bolívie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.