Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Brazílie

Brazília

 • Boa Vista
 • Florianopolis
 • Porto Seguro
 • Aracaju
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: portugalčina
  Časové pásmo: UTC -4
  Mena: Brazílsky real (BRL)

 • Severná pologuľa

  Boa Vista, hlavné mesto štátu Roraima, je jediným brazílskym štátnym hlavným mestom, ktoré sa nachádza úplne na severnej strane rovníka. Je to len 220 km od hranice s Venezuelou.

 • Len lietadlom

  Boa Vista má pozemné spojenie len s dvoma veľkými mestami - Lethem v Guyane a Santa Elena Uairen vo Venezuele. Do ostatných brazílskych miest sa dostanete len lietadlom.

 • Anaua Park

  Perfektné miesto na odpočinok na čerstvom vzduchu. Je to jeden z najväčších parkov v tejto časti krajiny. Okrem obrovských zelených plôch sa tam nachádza jazero, motokárová dráha a pretekárska dráha.

Čo vidieť v Boa Vista?

Jeden z najsevernejších miest v Brazílii, založené 9. júla 1890 ako Boa Vista do Rio Branco. Neskôr sa meno skrátilo na "Boa Vista", čo doslova znamená "Krásny pohľad".

Keď sa pozriete na mapu, okamžite si všimnete mimoriadne mestské rozloženie Boa Vista. Oválne námestie v centre mesta, v blízkosti rieky, spolu s priľahlými ulicami navrhol Darci Aleixo Derenusson. Architekt bol inšpirovaný podobným usporiadaním Paríža, ako aj z brazílskych miest Belo Horizonte a Goiânia. Na centrálnom námestí sú budovy úradov, Palác kultúry a katedrála. Je tam aj pamätník - pocta baníkom, ktorí sa ako prví usadili v meste.

Z centrálneho námestia prejdite na Av. Jaime Brasil smerom na Rio Branco. Keď budete na poslednej križovatke R. Floriano Peixoto, odbočte vpravo. Po chvíli sa dostanete do Old Taumanan. Je to malé mólo postavené v roku 2005. V rieke sa nesmie plávať, ale môžete si prenajať lode a kajaky, a takto spoznávať mesto. Vedľa móla je niekoľko barov, v ktorých si môžete sadnúť a vychutnávať si silu prírody.

Ak plánujete ísť do Boa Vista, vyberte sa tam v júne. V Európe sa oslavuje 24. júna ako sviatok sv. Jána. Portugalci priniesli tento zvyk do Nového sveta, ale tam nikto neobmedzuje oslavy len na jeden deň ... v Boa Vista slávností trvajú 15 dní! V tejto dobe sa na uliciach vyskytujú ohniská, ohňostroje a ľudové tance. Niečo, čo bolo kedysi len vidieckym zvykom, v Brazílii sa rozrástlo a sa stalo mestským festivalom.

Ste hladní? Brazílska kuchyňa je zmes kuchyne z rôznych regiónov Európy a miestnych tradícií. V priebehu rokov sa vyvíjala a používala miestne produkty. Na príklad peixe ao molho de batata, teda ryba v zemiakovej omáčke alebo bolinho de bacalhau, to veď dobré známe smažené guľky z tresky. Chutné miestne jedlá sa podávajú v Recanto de Peixada na ul. Avenida Major Williams 1670.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Brazílie?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Brazílie?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Brazílie, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Brazílie?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Brazílie zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.