Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Čile

Čile

 • Puerto Montt
 • Antofagasta
 • La Serena
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC-4 (leto), UTC-3 (zima)
  Mena: Čilské peso (CLP)

 • Angelmó

  Toto je záliv, ktorý stimuluje všetky zmysly. Úžasný výhľad a vynikajúca kuchyňa to spojenie bude hlavným faktorom pre ktorý nebude chcieť odtiaľto odísť. Z mesta sa tam dostanete taxíkom.

 • Chuť lososa

  Koncom 90. rokov 20. stor a začiatkom 21. stor. sa Puerto Montt stalo druhým najväčším producentom lososov na svete. Ryby, ktoré odtiaľto pochádzajú sú považované za tie najchutnejšie.

 • Vítame prisťahovalcov

  Puerto Montt nebolo osadené Nemcami v dôsledku nejakej bitky. Manuel Montt, vtedajší prezident krajiny, pozval prisťahovalcov z Európy a uľahčil im osídľovanie. Na jeho počesť bolo pomenované mesto.

Čo vidieť v Puerto Montt?

Chilské prístavné mesto v zálive Ancud, založené bolo v roku 1853 na úpätí dvoch sopiek - Osorno a Calbuco. Prvými obyvateľmi z Európy, ktorí sa tu usadili, boli Nemci. Pred druhou polovicou 19. storočia pokrýval celú túto oblasť hustý les, v miestnom jazyku sa volal Melipulli, teda štyri kopce.

Napriek svojej zaujímavej histórii sa v Puerto Montt nezachovalo veľa budov z prvého obdobia histórie mesta. Starý prístav a železničná stanica, ako aj mnohé kancelárie a domy boli zničené počas zemetrasenia v roku 1960. Potom mesto bolo prestavané podľa nových trendov v architektúre.

Ale potešením v Puerto Montt je príroda. Naplánujte si výlet do Národného parku Alerce Andino, kde budete prechádzať hlbokými údoliami plnými smrekovcových lesov obklopených obrovskými horami. Obzvlášť odporúčame výhľad na jazero Chapo a údolie riek Chaicas a Lenca. Počas cesty sa môžete stretnúť s miestnymi zvieratami. Ak milujete prírodu, môžete si predlžiť výlet a objednať si ubytovanie v hosteli.

Výlet bez suvenírov? 3 km severne od centra mesta navštívte dedinu Angelmó, tam je miestny trh s remeslom, kde si kupujete ručné vyrábané, tašky, svetre, prikrývky a iné domáce predmety. Vedľa neho, na konci tej istej cesty je trh s rybami, kde vždy sú čerstvé ryby. Ak nemáte kde variť nie je to problém - na niekoľkých miestach si zakúpite pripravené grilované alebo údené pochúťky.

Zamilujete sa do miestnej kuchyne v Puerto Montt. Ako prístavné mesto môže Vám ponúknuť veľa. Miestne ryby a morské plody sú výnimočné a miestni kuchári perfektné zvládli ich prípravu. V reštauráciách, musíte ochutnať paila marina, teda guláš z morských plodov. Zaujímavým jedlom je aj cancato - guláš z rýb, chorizo, syra a paradajok.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Čile?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Čile?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Čile, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Čile?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Čile zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.