Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Nemecka

Nemecko

 • Mníchov
 • Frankfurt
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nemčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Navštívte Mníchov v septembri

  Od polovice septembra do prvého víkendu v októbri sa v Mníchove koná tradičný Oktoberfest. Festival piva, tanca, spevu a jedla.

 • Pre fanúšikov automobilov

  Mníchov má veľa múzeí vrátane múzea BMW. Pôsobivá výstava automobilov a motoriek BMW je otvorená každý deň (okrem pondelkov) od 10:00 rána do 18:00. Vstupenka stojí približne 9 EUR na osobu.

 • Viac ako len pivo

  V Mníchove je najväčšie múzeum vedy a techniky. V obrovských výstavných halách Deutsches Museum nájdete množstvo vozidiel, počítačov a mikroskopov.

Čo nevynechať v Mníchove

Začnite prehliadkou mesta v Marienplatz, často označovanou ako najkrajšia historická časť Mníchova. Určite budete chcieť vidieť aj Neues Rathaus (Nová radnica) v neo-gotickom štýle, s jej fasádou, ktorá prezentuje históriu krajiny. Budova má vežu s hodinami a pohyblivými figúrkami. Vo výške 85 metrov sa nachádza pozorovacia plošina otvorená denne od 10:00 rána do 19:00 v máji až októbri, alebo od 10:00 do 17:00 v novembri až do apríla. Určite sa zastavte aj pri chráme z 15. storočia, Frauenkirche (chrám Panny Márie Vážení), ktorý je postavený z červených tehál a Peterskirche (kostol svätého Petra) pochádzajúci z 12. storočia.

Neďaleko od centra mesta, pozdĺž brehu rieky Isar, leží anglická záhrada (Angielski). O rozlohe viac ako 370 hektárov je hrdo najväčším mestským parkom v Európe, v ktorom nájdete Kleinhesseloher jazero, Schonfeldwiese časť pre nudistov a pivnú záhradu Freiheit (Chinese Tower).

Počas dňa aj noci si môžete vychutnať zhon davu, ale aj živú hudbu. Ak sa chcete cítiť ako miestny obyvateľ z Mníchova, jednoducho si objednajte praclík a k nemu veľké pivo. A ak ste v nálade sa baviť, zamierte do Grafinger Straße 6 a párty zóny zvanej Kultfabrik. K dispozícii je tu asi 20 klubov a niekoľko barov, reštaurácií a koncertov.

Máte radi pivnice s dlhou tradíciou a super atmosférou? Ak áno, nenechajte si ujsť reštauráciu Hofbräuhaus Am Platzl. Otvorená od roku 1589, do ktorej sa 4 000 hostí naraz. V ponuke má miestne nápoje, bavorskú kuchyňu a každú nedeľú tu hrá živá hudba. Ostatné miesta, ktoré stoja za návštevu sú Südtiroler Stuben Platzl 6, pri Zum Augustiner Neuhauser Strasse 27, 6 Heiliggeiststraße Ludwigs a Brenner 15 na Maximilianstrasse. Na zozname "musíte-ochutnať" by mala byť aj Krustenbraten (bravčová pečienka s chrumkavou kôrkou), Haxey (koleno), Sauerlunge (pľúcka v omáčke), a Weisswurst (tradičná bavorská klobása podávaná so zemiakmi a smaženou kapustou).

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Nemecka?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Nemecka?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Nemecka, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Nemecka?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Nemecka zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Afganistan - Nemecko