Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Dominikánskej republiky

Dominikánska republika

 • El Catey
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: španielčina
  Časové pásmo: UTC -4
  Mena: Dominikánske peso (DOP)

 • Kde sa najesť?

  Dobré domáce jedlo si objednáte v Mr Pollo na Avenida Colon. Môžete si objednať konkrétne jedlo alebo si zložiť svoje vlastné, ktoré bude spájať všetky miestne pochúťky.

 • Ako sa robí kakao?

  Nagua a okolité dediny žijú vďaka cestovnému ruchu a poľnohospodárstvu. V tejto časti ostrova sa môžete pozrieť na to, ako sa spracúvajú kakaové bôby, odkiaľ pochádzajú kokosové orechy a ryža.

 • Podnebie

  V tejto časti ostrova sa teplota v priebehu roka takmer nemení - pohybuje sa v rozmedzí 28 až 31 stupňov C. Inak je pokiaľ ide o dážď. Najsuchšie mesiace sú február a marec a najväčšie zrážky sa vyskytujú od septembra do decembra.

Čo vidieť v El Catey?

Na dominikánskom letisku Samana el Catey pristavajú turisti, ktorí chcú odpočívať v tejto časti ostrova v mestách, ktoré sa nachádzajú pozdĺž pobrežia. Najbližšie veľké mesto a zároveň hlavné mesto provincie María Trinidad Sánchez to od roku 1938 Nagua. Mesto bolo pôvodne nazvané Julia Molina na počesť matky Rafaela Trujilla, diktátora, ktorý vládol krajine až do roku 1961. Po jeho páde mesto bolo pomenované Nagua. Dnes sa tiež používa názov Boca de Nagua.

Je to ideálne miesto pre nadšencov ekoturistiky. Tento región ešte nie je príliš husto zastavaný turistickými rezortmi a miestni obyvatelia venujú sa poľnohospodárstvu. Obzvlášť zaujímavé miesta, považované za prírodné pamiatky, to Cabo Francés Viejo, Laguna Dudú a Diamond Beach.

Milovníkov potápania obzvlášť poteší Laguna Dudú. Toto je jediné miesto na svete, kde môžete preplávať (pod vodou) z jedného prírodného jazera do druhého. Pozoruhodné je aj okolie - breh je zarastený hustým lesom s početnými jaskyňami. V jednej z nich, v jaskyni Taino, uvidíte stenu o výške 30 m, pokrytú obrazmi z predkolumbovskej éry.

Najkrajšia pláž je Diamante Beach. Keď budete obdivovať bohatú miestnu flóru, pod nohami budete cítiť jemný piesok. Voda je tu tyrkysová, teplá, ale nie je príliš hlboká. Vďaka tomu Diamante Beach je obľúbeným miesto rodín s deťmi. K dispozícii je tiež obrovský výber atrakcií pre milovníkov vodných športov. Miestne požičovne ponúkajú kajaky, člny a potápačské vybavenie.

40 km severne od mesta Nagua sa nachádza národný park Cabo Francés Viejo. Od roku 2009 je považovaný za prírodnú pamiatku. Jeho hlavnou črtou je úžasná, tyrkysová farba oceánu. Je to skvelé miesto na horolezectvo po útesoch. Počas prechádzky pozdĺž pobrežia, uvidíte tri majáky, a každý z nich je v inom veku. Najstarší má 150 rokov.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Dominikánskej republiky?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Dominikánskej republiky?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Dominikánskej republiky, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Dominikánskej republiky?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Dominikánskej republiky zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.