Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Kene

Keňa

 • Mombasa
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina, swahilčina
  Časové pásmo: UTC +3
  Mena: Kenský šiling (KES)

 • Krokodíli raj v Mombase

  Mamba Village sa nachádza vo štvrti Nyali, je to najväčšia farmou krokodílov v Keni. Taký veľký počet týchto veľkých plazov neuvidíte nikde inde.

 • Majstrovské remeselnícke diela

  V blízkosti Mombasy v jednej z kenských dedín žijú Akamba - remeselníci známi po celom svete. Ich drevené remeselné výrobky, vrátane soch a každodenných predmetov, potešia svojou kvalitou a spracovaním.

 • Tropické motýle na dosah ruky

  Mombasa Butterfly House je pokojné a tiché miesto, ktoré sa nachádza v tesnej blízkostí Fort Jesus. Je to raj pre fotografov a milovníkov prírody. Iba tu uvidíte rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí.

Čo vidieť v Mombase?

Mombasa je druhé najväčšie mesto v Keni. Je tu jeden z najväčších prístavov na východnom pobreží Afriky. Kultúrny zmes tohto miesta poteší svojou rozmanitosťou. Bujná flóra, trhy voňajúce koreninami, pohľady ako z pohľadnice a to počas celého roka, lákajú sem turistov z celého sveta.

Počas prechádzky kľukatými uličkami historického mesta uvidíte pozostatky kolonializmu - obytné budovy zdobené vyrezávanými dverami a okenicami, balkóny so sušiacou sa bielizňou, alebo fragmenty budov, ktoré svoje roky slávy už majú za sebou. Starý prístav je skvelým miestom na odpočinok. Hoci sa pobrežný obchod presťahoval do nového prístavu - Kilindini, stále sem môžeme pozorovať lode kotviace na brehu.

V Mombase stojí za návštevu historický komplex Fort Jesus, ktorý bol postavený Portugalcami v šestnástom storočí. Avšak ak chcete cítiť skutočnú blízkosť kenskej flóry a fauny, stačí použiť celý rad výletov na safari, a navštíviť vždyzelený Haller Park a Mamba Village.

Po náročnom dni je dobré zjesť jedlo v jednej z miestnych reštaurácií. Skvelou voľbou bude Tamarind Mombasa alebo Pavilions, kde sa podáva tradičná africká kuchyňa. Avšak v tunajších reštauráciách ľahko nájdete aj indické, japonské a stredomorské jedlá. Musíte ochutnať obľúbené v tomto regióne pochúťky, ako shawarma, jedlá s piri piri, uspokojujúce jedlo kuku chomu alebo požičané z indickej kuchyne baryani. Čerstvé ryby a morské plody dostanete takmer vo všetkých reštauráciách a na miestnych trhoch.

Piesočné pláže vytvárajú ideálne podmienky pre relaxáciu. Bamburi a Nyaji Beach to najobľúbenejšie pláže v regióne, kde sa môžete opaľovať, potápať sa v oceáne, alebo si dopriať jazdu na ťavách! Vodný park Wild Waters je skutočným relaxom najmä pre rodiny s deťmi. Početné bazény, tobogany a ďalšie vodné atrakcie vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Ak budete hladní po adrenalínu iďte na motokáry v Malindi Road, alebo využite let balónom – krásne pohľady sú zaručené!

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Kene?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Kene?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Kene, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Kene?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Kene zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.