Menu

Afganistan Nórsko - Vyhľadať lety

Nórsko

 • Oslo
 • Bergen
 • Trondheim
 • Stavanger
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: nórčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Nórska koruna (NOK)

 • Vingelandov park

  Nórsky sochár Gustav Vigeland bol v roku 1907 poverený navrhnutím fontány v parku Frognerparken. Nakoniec objednávka zahŕňa 121 sôch, ktoré predstavujú takmer 600 osôb. Dnes je táto časť parku známa ako Vigelandov park.

 • Múzeum jednej lode

  Framová loď bola postavená na objednávku polárneho prieskumníka Fridtjofa Nansena. Počas svojej prvej expedícií prežila tri roky uväznenia v arktickej zmrzline. O pár rokov neskôr sa zúčastnila na expedícii Roalda Amundsena, ktorá ako prvý dosiahla Južný pól.

 • Výkrik z Osla

  "Výkrik" Edvarda Muncha je perlou v zbierkach Národného múzea umenia, architektúry a dizajnu, už dvakrát bol ukradnutý. V roku 2004 zlodeji zneškodnili bezpečnostných strážcov a dostali von obraz. Do múzea obraz sa vrátil o dva roky neskôr.

Čo vidieť v Oslo?

Hlavné mesto Nórska je zelené a ekologické mesto, no napriek tomu je celému svetu známe predovšetkým ako miesto udeľovania Nobelovej ceny za mier. Mestská radnica – monumentálna, modernistická budova, každoročne hostí túto slávnosť a je jedným z najznámejších a najviditeľnejších objektov mesta. Vysoká budova stráži vstup do mestského prístavu.

Nórske hlavné mesto zaberá útulný priestor medzi fjordom Oslofjorden a okolitými kopcami. Vďaka rozvinutej mestskej doprave a podpore bicyklovania môžete ľahko a pohodlne spoznať Oslo práve na bicykli. Okrem centra mesta pozoruhodné je aj mestské nábrežie so stredovekou pevnosťou Akershus a modernou budovou Národnej opery. Iba pár kilometrov severne od tohto miesta je ďalší zaujímavý objekt – kráľovský palác obklopený krásnym parkom Slottsparken a múzeum venované slávnemu dramatikovi Henrymu Ibsenovi.

Holmenkollen je zážitok pre športových fanúšikov – na tomto kultovom, lyžiarskom mostíku sa nachádza zaujímavé Lyžiarske múzeum. Vystáva prezentuje vývoj lyžovania za posledných.... 4000 rokov! Pre folkloristov je Nórske ľudové múzeum na ostrove Bygdøy. Tento obrovský skanzen zobrazuje tvar nórskych obcí a miest od 17. do 19. storočia. Sem uvidíte nielen pôvodné budovy a múzejné exponáty, ale spoznáte aj každodenný život a prácu vtedajších obyvateľov Nórska.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Nórska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Nórska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Nórska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Nórska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Nórska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.