Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Rumunska

Rumunsko

 • Constanta
 • Craiova
 • Oradea
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Divoká pláž

  Chcete skúmať neznáme miesta? Iďte mimo Konstance na jeden deň priamo na takmer prázdnu, divokú pláž pri Vadu, pri ktorej je len jedna reštaurácia, niekoľko rybárskych lodí a uzavretá od niekoľkých rokov ... továreň uránu.

 • Pre fanúšikov elektro hudby

  Každý rok sa v Konstanci konajú dva veľké festivaly elektro a techno hudby - Sunwaves a Neversea. Možno spojite svoj výlet s účasťou na týchto podujatiach?

 • Vyhnite sa novembru

  V Konstanci ideálne počasie na opaľovanie je v letnej sezóne, ale aj na jar a na jeseň mesto vytvára dobrý dojem. Ak sa vám nepáči dážď, nechoďte tam v novembri, pretože presné vtedy tam je dáždivé počasie.

Čo vidieť v Konstanci?

Rumunsko pre väčšinu turistov sa spája s horami, alebo Transfogarskou trasou a Transylvániou s grófom Drakulom. Na východe táto krajina hraničí s Čiernym morom, a práve tam sa nachádzajú krásne pláže a mesto, ktoré sa po rokoch budí k životu - Konstanca.

Mesto je najväčším komerčným prístavom nielen v Rumunsku, ale v čiernomorskom bazéne . Na jednej strane, v meste uvidíte krajinu, ktorá má mnoho storočí, a dokonca aj antické pamiatky, krásne pláže a malebné uličky, no na druhej strane na obzore sa budú javiť lodenice, žeriavy a kontajnerové lode. Stačí len víkend, aby ste sa dozvedeli, že Konstanca má svoju jedinečnú atmosféru a môžete tam príjemne tráviť svoj čas.

Povinným miestom návštevy je pevnosť Tomis založená v 6. storočí p.n.l. a postavené Grékmi v tom istom období hradby pozdĺž Ferdinandského bulváru. Zaujímavé sú tiež stopy starých Rimanov, ako je napr. obchodná budova Edificul Mozaic cu Roman s nádhernými mozaikami s geometrickými motívmi. Následné stáročia zanechali rovnako zaujímavé pamiatky, napr. Ovidiovo námestie, pravoslávny kostol Petra a Pavla a secesné kasíno (Cazinoul), ktoré sa nachádza na nábreží na konci hlavnej promenády mesta. Hoci budova je pre verejnosť uzavretá, mali by ste vidieť ju zvonka, odtiaľ to je nádherný výhľad na mesto a prístav.

V Konstanci je niekoľko mestských, tichých pláží. Ak máte radi atmosféru zábavy, máte len pätnásť minút jazdy autom alebo autobusom od najväčšieho letoviska na pobreží Čierneho mora, ktorý je naplnený ľuďmi, najlepšími klubmi a plážami - je to mesto Mamaia. Je tam však oveľa drahšie ubytovanie a jedlo, takže – veľa turistov tvrdí, že najlepšie je chodiť tam len na párty. Z mesta sa môžete dostať aj do iných, pokojnejších pobrežných mestečiek s bielymi piesočnými plážami, ako je napr. Vama Veche.

Keď budete v Rumunsku, musíte ochutnať regionálne jedlá, ktorých korene sa spájajú s tureckou, rakúskou a maďarskou kuchyňou. Typické položky menu obsahujú: ciorba de burta (bielené držková polievka), sarmale - plnené vinné listy, mamaliga - kukuričná kaša, mititeci - rumunské čevabčiči a placinta - koláč plnený kapustou, syrom alebo zemiakmi. V Konstanci, najmä na promenáde, nájdete najlepšie reštaurácie v tejto časti krajiny.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Rumunska?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Rumunska?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Rumunska, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Rumunska?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Rumunska zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Afganistan - Rumunsko