Menu

Afganistan Turecko - Vyhľadať lety

Turecko

 • Samsun
 • Nevşehir
 • Antakya
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: turečtina
  Časové pásmo: UTC +3
  Mena: Turecká líra (TRY)

 • Amazonky

  Mesto je tiež spájané s kmeňom galantných Amazoniek, známych svojou statočnosťou a ovládaním bojových umení. Ako hovorí legenda, odrezali si jedno prso, aby strieľali lepšie lukom.

 • Trochu histórie

  Najstaršie stopy osídlenia v tomto regióne sa datujú do obdobia paleolitu. Boli nájdené v jaskyniach 15 kilometrov východne od mesta Samsun v obci Tekkeköy Dostanete sa sem autobusom, taxíkom alebo autom.

 • Turecké fjordy

  Asi dve hodiny od mesta Samsun nájdete Sahinkaya Kanyonu, jedno z najkrajších miest v oblasti. Skaly vychádzajúce z rieky Červenej rieky sa podobajú na nórske fjordy.

Čo nevynechať v Samsune

Mesto, ktorého moderné meno sa odvodzuje od slova "Amisos", ktoré používajú starí Gréci, je dnes jedným z najväčších tureckých prístavov na pobreží Čierneho mora. More nie je len časťou krajiny - jeho blízkosť robí teplú a vlhkú klímu. Región je známy pre kuchyňu známu v celom Turecku, kde nájdete aj ryby, ako sú ančovičky. Široké a piesočné pláže priťahujú v lete turistov hladných po oddychu a teple.

Hoci má mesto bohatú históriu, do dnešných dní sa zachovalo iba niekoľko starých pamiatok. Za zmienku stojí mešita Pazar z 13. storočia, Atatürkovo múzeum a jeho socha (pripomína začiatok tureckej vojny za nezávislosť). Ak ste fanúšikom histórie, navštívte archeologické múzeum v ktorom nájdete historické mozaiky, starožitné lebky alebo zlaté šperky z Kráľovstva Pontus.

Najlepší panoramatický výhľad na mesto a more môžete obdivovať z vrcholu kopca Amisos (Aisos Tepesti). Dostanete sa sem peši z centra mesta alebo lanovkou zo stanice Batipark na Baruthane Mahallesi. Zaujímavé je, že okrem pozorovacej plošiny a reštaurácie - ideálnej pre romantickú večeru – tu nájdete na vrchole aj malé archeologické múzeum.

Turecké pobrežie Čierneho mora je známe svojou dobrou a zdravou kuchyňou. Vychutnajte si regionálne lahôdky, ako napríklad pide (pizza v podobe loďky s vyprážaným vajcom na vrchu) alebo ryžový pilaf zmiešaný s arašidmi a bylinami podávanými s ančovičkami nazývanými "hamsi". Kuymak tiež stojí za vyskúšanie. Jedná sa o fondue vyrobené z tal peirir syra zmiešaného s maslom a kukuricou, podávané s chrumkavým chlebom. Všetky tieto jedlá sa podávajú napríklad v reštaurácii Pamuk Kardesler na 100 Yil Bulvari, Venn Restaurant na Cumhuriyet Mahallesi Adnan Menderes Bulvari a Samsun Pidecisi na Karadeniz Mah. Pre najlepší pide choďte na Aziziye Cad. Pri nakupovaní nezabudnite, že tento región ponúka aj vynikajúci čaj a šafran.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Turecka?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Turecka?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Turecka, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Turecka?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Turecka zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Afganistan - Turecko