Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu na Ukrajinu

Ukrajina

 • Odesa
 • Kiev
 • Charkov
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ukrajinčina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Ukrajinská hrivna (UAH)

 • Filmové schody

  Z prístavu do Prímorského bulváru a ďalšej, starej časti mesta vedú obrie schody, ktoré zaznamenali svoje miesto v dejinách a stali sa ikonou filmu vďaka slávnemu režisérovi Sergejovi Ejzenštejnovi, ktorý dal im „hlavnú úlohu“ vo svojom filme "Krížnik Potemkin".

 • Delfinárium

  Na nábreží, v blízkosti Ševčenkovského parku stojí charakteristická budova, v ktorej sa nachádza delfinárium. Hostia môžu plávať v bazéne z delfínmi!

 • Mesto mnohých kultúr

  Odesa, vďaka svojej polohe a význame po celé stáročia bola mestom, kde sa spájali mnohé kultúry - okrem Ukrajincov, Rusov žili tam aj Židia, Poliaci, Nemci, a dokonca aj Gréci.

Čo vidieť v Odese?

Najväčší prístav na Ukrajine je mesto dlhej histórie, plnej svedectiev starých čias. Odesa je známa ako Perla Čierneho mora - čo je celkom zdôvodnené, pretože mesto stále sa môže pochváliť nielen elegantnými budovami, ale aj značkou jedného z najväčších turistických stredísk v regióne.

Odesa bola založená v 15. storočí Tatármi, mesto opakovane menilo svoju národnosť – vládli tu Litovčania, Rusi aj Turci. Strategická poloha mesta a nádherná klíma boli dôvodmi pre ktoré Odesa bola nielen obchodným centrom cárskeho Ruska, ale aj skvelým miestom k životu. O bývalej sile Odesy svedčí veľký kozmopolitný prístav, ktorý bol oknom do sveta Ruského impéria, vďaka nemu mesto na začiatku 20. storočia bolo štvrtým najdôležitejším mestom krajiny - po Petrohrade, Moskve a Varšave. Práve z 19. stor. a zo začiatkov 20. storočia pochádza rad pôsobivých pamiatok vrátane filharmónia, krásne Veľké divadlo opery a baletu, múzeum umenia, ktoré sídli v impozantnom paláci, park Preobražensky s pôsobivým Chrámom Premenenia Pána.

Odesa tiež mala svoje miesto na kartách veľkej histórie. Počas revolúcie v roku 1905 v meste došlo v štrajku, ku ktorému sa pripojila posádka bojovej lodi "Potemkin". Táto udalosť, a neskôr potlačenie štrajku sa šírilo široko-ďaleko a bolo aj predstavené v slávnom filme Sergeja Ejzenštejna „Krížnik Potemkin“.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu na Ukrajinu?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu na Ukrajinu?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu na Ukrajinu, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu na Ukrajinu?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu na Ukrajinu zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.