Menu

Vyhľadať lety z Afganistanu do Spojených štátov amerických

Spojené štáty americké

 • Orlando
 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: angličtina
  Časové pásmo: UTC-4 (leto), UTC-5 (zima)
  Mena: Americký dolár (USD)

 • Pre dobytie vesmíru!

  V Orlande môžete ísť do kozmodrómu americkej vesmírnej agentúry NASA. Nachádza sa na Cape Cannaveral.

 • Pre automobilových fanúšikov

  Na Daytona Beach, v blízkosti Orlanda, sa nachádza jedna z najznámejších pretekárskych dráh na svete a hlavné sídlo NASCAR, teda najväčšej pretekárskej organizácie v Spojených štátoch.

 • Voskové dvojčatá

  Orlando je domovom múzea voskových figurín Madame Tussauds. Môžete si tam urobiť fotku s figurínou vášho obľúbeného herca alebo herečky, so slávnymi politikmi alebo celebritami.

Čo vidieť v Orlande?

Orlando je pomenované Američanmi „The City Beautiful”, je jedným z najatraktívnejších turistických destinácií na Floride. Je to následkom toho, že v meste je celý rad zábavných parkov, vrátane najväčšieho Disneylandu na svete.

Hoci Orlando bolo založené pred viac ako 130 rokmi, atraktívne pre turistov sa stalo v druhej polovici 20. storočia. Všetko vďaka zábavným parkom, ktorých je čoraz viac. Každý rok tieto parky navštívi viac ako 60 miliónov ľudí!

Symbolom mesta je fontána nachádzajúca sa uprostred jazera, možno ju obdivovať z brehu v malebnom parku Lake Eola. Nachádza sa on v najstaršej časti mesta známej ako Lake Eola Heights (19. stor.). Jej hlavnou reprezentatívnou ulicou je tehelná ulica Church Street, tamtiež sú najlepšie reštaurácie a bary, ako aj historické domy.

Už v 70. rokoch 20. storočia, 34 km od centra mesta vznikla mekka pre fanúšikov Mickey Mouse, káčera Donald a psa Pluto, teda Walt Disney World s charakteristickým hradom Popolušky. Stráviť čas môžete tiež v nedávno otvorenom Disney Animal Kingdom alebo v Disney MGM Studios, kde sa dozviete ako vznikajú animované a hrané filmy. Ďalším Disney parkom je Epcot, ktorý sa zameriava na technologické vymožeností.

Fanúšikovia kina nebudú sklamaní návštevou Universal Orlando Resort, kde sú sprístupnené scenérie takých hitov ako je "Harry Potter", "Shrek", "Čeľuste", "Jurský park" a "E.T. - Mimozemšťan". Môžete tiež navštíviť oceanárium Sea World, kde sa niekoľkokrát denne konajú predstavenia s kosatkami dravými, delfínmi, mrožmi a tuleňmi. V meste sú aj vodné parky - Typhoon Lagoon a Blizzard Beach.

✔️ Existujú v eSky.sk nejaké špeciálne ponuky leteniek z Afganistanu do Spojených štátov amerických?

Na webovej stránke eSky.sk pravidelne sprístupňujeme špeciálne ponuky leteniek. Sledujte nás a nechajte sa inšpirovať!

✔️ Môžem sa postarať o cestovné poistenie pri rezervovaní letov z Afganistanu do Spojených štátov amerických?

Na webovej stránke eSky.sk si pri rezervácii leteniek môžete tiež zakúpiť rôzne druhy poistenia, podľa Vašich potrieb. Vďaka tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Keď si objednám letenky z Afganistanu do Spojených štátov amerických, môžem si tiež rezervovať ubytovanie na mieste?

Na webovej stránke eSky.sk ponúkame vyhľadávač ubytovania, vďaka ktorému sa môžete starať o svoje ubytovanie v mieste, kam cestujete, ešte pred cestou. Ubytovanie je možné rezervovať nezávisle od letenky alebo ako súčasť balíka Let + Hotel.

✔️ Ktoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky z Afganistanu do Spojených štátov amerických?

V eSky.sk zabezpečujeme, aby ponuka letov z Afganistanu do Spojených štátov amerických zahŕňala nielen nízkonákladové letecké spoločnosti, ale aj tie, ktoré sa špecializujú na vysoký štandard.