Menu

Finnair

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Finnair na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

✔️ Kam lieta Finnair?

Cestovný poriadok Finnair zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Finnair?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Finnair s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Finnair, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Finnair?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Finnair

Finnair

Finnair je hlavným a najväčším leteckým dopravcom vo Fínsku a zároveň jednou z najstarších leteckých spoločností na svete. Jej vznik sa datuje do roku 1923, kedy začala operovať ešte pod názvom Aero. Počas tzv. Zimnej vojny (v rokoch 1939-1940) sa časť flotily tejto spoločnosti podieľala na evakuácii detí z vojnou ohrozených oblastí do Švédska.

Názov Finnair prijali tieto aerolínie v roku 1953, už ako člen IATA a s prvými zamestnancami v radoch letušiek. V roku 1956 ako prvé „západné“ aerolínie otvorili trasu do Moskvy, aby počas 60tych rokov takmer kompletne obmenili svoju letku za výhradne prúdové lietadlá. Už vtedy Finnair lietali do západnej Európy či New Yorku, v 70tych a 80tych rokoch navyše začali lietať aj do Ázie.

Aj ďalšie roky sa vo Finnair niesli v znamení rastu. V 90tych rokoch 20. storočia sa Finnair stala absolútnym vlastníkom svojich „dcér“ Kar-Air a Finnaviation, členom leteckej aliancie Oneworld a založila Aero Airlines so sídlom v estónskom Tallinne.

V súčasnosti flotila Finnair operuje na viac ako 100 letových trasách po celej Európe, má ale dosah aj do destinácií v Ázii či Severnej Amerike.

Batožina

Na príručnú batožinu sa vzťahujú obmedzenia, týkajúce sa jej váhy, rozmerov či počtu, ktoré závisia aj od letovej triedy. Podobne je to aj v prípade registrovanej batožiny, pri nej však môže záležať aj na smere letu. Za nadrozmernú batožinu sa pripláca, pričom výška poplatku závisí na triede, v ktorej pasažier cestuje, a tiež na smere jeho cesty.

Prevoz tekutín sa obmedzuje na objem 1 liter, rozdelený do desiatich 100 ml obalov. Väčšinu hudobných nástrojov je možné prepravovať bezplatne, na prepravu športového náčinia sa vzťahujú osobitné podmienky. Tie sa týkajú aj prepravy zvierat, najmä mačiek, psov, králikov a hlodavcov, ktoré musia byť prepravované v boxoch schválených IATA. Pamätajte, že prepravu vašich domácich miláčikov musí schváliť spoločnosť Finnair.

Prepravu invalidných vozíkov a podobných zariadení je nutné oznámiť 48 hodín vopred – len tak môžete rátať s tým, že budú prepravené zadarmo. Čo sa týka liekov, tie je možné prepravovať v príručnej aj registrovanej batožine spolu s predpisom a potvrdením od lekára.

Letové triedy

Lety s Finnair sú dostupné v dvoch triedach – Economy a triede Nordic Business, obe sú využiteľné ako pri medzinárodných, tak aj interkontinentálnych letoch. V obidvoch triedach je cestujúcim k dispozícii Wi-Fi a občerstvenie, Business trieda ale ponúka prioritný check-in, rýchlejšie odbavenie pri bezpečnostnej kontrole či prioritný nástup, tak isto ale napríklad aj možnosť vziať si väčší počet registrovanej batožiny.

Online check-in

Službu online check-in predstavili aerolínie Finnair už v roku 2004. V súčasnosti sa dá využiť prostredníctvom počítačov aj mobilných zariadení. Online check-in sa vo väčšine prípadov otvára 36 hodín pred odletom a je možné registrovať sa kedykoľvek počas dňa či noci. Pre lety do USA a niektorých európskych destinácií však platia osobitné online check-in pravidlá.

Flotila Finnair

V súčasnosti je súčasťou letky Finnair viac ako 70 moderných lietadiel, prevažne však z dielne značky Airbus. Stroje A319-100, A320-200, A321-200, A330-300 či A350-900 dopĺňa ešte niekoľko menších lietadiel ATR 72-500 a modelov Embraer E190. Flotila Finnair je jedna z najmodernejších v Európe. Lietadlá v bielo-modrých farbách fínskych aerolínií produkujú relatívne málo emisií a cestujúcim poskytujú výborný komfort počas ciest.

Letisko Helsinki-Vantaa

Hlavným dopravným uzlom Finnair je letisko Helsinki-Vantaa, najväčšie medzinárodné letisko mesta Helsinki a celého Fínska. Nachádza sa v mestečku Vantaa, asi 17 km severne od centra Helsiniek. Patrí medzi TOP 5 najvyťaženejších letísk v Škandinávii a až 90% ľudí, ktorí smerujú do Fínska, prejde práve týmto letiskom. Helsinki-Vantaa obslúži viac ako 300 letov denne a zhruba 20 miliónov cestujúcich ročne. Svoj tovar a služby tu ponúka niekoľko duty-free obchodov so značkovým tovarom, reštaurácií, kaviarní a barov. Nájdete tu aj zmenáreň, oddychovú zónu, letiskové hotely, centrum krásy, požičovne automobilov, detskú zónu, holičstvo, bankomaty a Wi-Fi dostupné v celom priestore letiska 24 hodín denne. Potenciál zaujať oko návštevníka majú aj všadeprítomné dizajnové prvky, ktoré sú jasným dôkazom toho, že Fíni si potrpia na každý detail.

Občerstvenie

Rozsah občerstvenia na palubách lietadiel Finnair závisí nie len od letovej triedy, ale aj od smeru trasy. V rámci letov v triede Economy po Európe a smerom na Stredný východ si môžete pochutnať na sendvičoch, šalátoch či teplých jedlách, ktoré si však treba predobjednať. V Business triede je ponuka menu bohatšia, závisí na dĺžke letu a tiež na dennej dobe. Pri interkontinentálnych letoch v Business triede sa podáva predjedlo, polievka, hlavný chod aj dezert. Bohaté menu je pripravené aj pre cestujúcich v triede Economy, ponuka však závisí od toho, do ktorej časti sveta let smeruje.

Aspoň 24 hodín pred odletom existuje možnosť objednať si špeciálne pokrmy pre deti, nízko kalorické jedlá, raw stravu a pod., rovnako tak aj fľašu prvotriedneho šampanského s bonboniérou, napríklad ako prekvapenie pre svojho spolucestujúceho.

Doplnkové služby

Pre cestujúcich, ktorí podnikajú interkontinentálny let, má Finnair na palube svojich lietadiel pripravený interaktívny zábavný systém. Ponúka široký výber filmov, televíznych seriálov, videohier či hudobných setov. Na obrazovke sa dajú sledovať aktuálne detaily a údaje o príslušnom lete, tak isto aj pozícia, kde sa lietadlo práve nachádza, a real-time pohľad zachytený niekoľkými kamerami. Pripojenie k Wi-Fi sa dá kúpiť na celú dobu trvania letu, prípadne len na jeho časť.

Aerolínie ponúkajú svojim zákazníkom možnosť stať sa členom vernostného programu Finnair Plus v rôznych úrovniach (Basic, Silver, Gold, Platinum, Platinum Lumo, Junior atď.), zbierať body a následne ich vymieňať za benefity týkajúce sa batožiny, služieb na letisku či priamo na palube.