Menu

Rezervujte si lacné letenky a ušetrite

 • 3 milióny predaných leteniek
 • 950 leteckých spoločností
 • 3038 letísk
 • 20 rokov skúseností

Ako nájsť lacné letenky?

Kvôli vysokým cenám leteniek chce každý lietať lacno.
S týmito tipmi môžete ušetriť niekoľko stovák! Takže, ako hľadať lacné letenky?

 • Na začiatok, letenky sa oplatí hľadať už pár mesiacov pred tým, než plánujete odletieť. Aj napriek tomu tu stále budú k dispozícii aj last minute letenky. Avšak, najväčšia šanca, že zaplatíte za letenku najmenej, je vtedy, keď si letenku rezervujete niekoľko mesiacov dopredu. Prečo? Letecké spoločnosti vedia, že keď musíte letieť v konkrétny termín a nemáte na výber, letenku si kúpite bez ohľadu na cenu. Ak chcete nájsť lacnú letenku, využite vyhľadávače, ktoré zobrazujú aj akcie a označia najnižšiu cenu.

 • Kedy sú najlacnejšie letenky? Pozorovania ukazujú, že nie je výhodné kupovať letenky cez víkend, najmä v nedeľu. Je to deň, kedy má väčšina ľudí čas hľadať letenky a preto letecké spoločnosti dvíhajú ceny. Lepšia varianta je skúsiť hľadať uprostred týždňa, najmä ráno - aplikácie na lacné letenky si môžete nainštalovať na smartfón a sú veľmi užitočné. Ak je to možné, buďte flexibilní s dátumom odletu. Môžete tak nájsť lacnejšie letenky o deň skôr, či neskôr.

 • Dobrým nápadom je sledovať nízkonákladovky, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky, než ich konkurencia. Na základe hodnotení, najlacnejšie letenky ponúka Norwegian, easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizzair a NIKI. Teraz, keď viete, kedy kupovať lacné letenky, musíte vedieť, kde nájsť informácie o ich akciách a výpredajoch.

Kde hľadať lacné letenky?

Existujú tri najpopulárnejšie spôsoby vyhľadávania lacných leteniek.

 • Prvý, no najmenej pohodlný spôsob je spájaný s ponukou jednotlivých leteckých spoločností. Môžete si skontrolovať ceny na ich webstránkach, prihlásiť sa na odber ich noviniek a budete informovaní o najnovších akciách. Môžete sa tiež stať členom klubu, kde budete dostávať špeciálne zľavy. Táto metóda je, avšak, časovo náročná a výhodná iba vtedy, ak cestujete iba s jednou leteckou spoločnosťou a často.

 • Druhý spôsob, akým môžete vyhľadať lacné letenky, je spájaný s online komunitou cestovateľov. Na Facebooku je mnoho skupín, v ktorých nájdete informácie o akciových letenkách. Do týchto skupín sa môžete pridať a sledovať nové príspevky. Avšak, nikdy neviete, čo pribudne. Tento spôsob sa oplatí najmä vtedy, keď hľadáte last minute letenky na víkend.

 • Tretí spôsob je najrýchlejší a najviac výhodný. Používajte najlepšie vyhľadávače lacných leteniek. Vyhľadávače zbierajú informácie z tuctov až stoviek spoločností a zhromažďujú ich na jednom mieste. Vďaka tomu si môžete jednotlivé ponuky ľahko porovnávať. Napríklad, kedy sú lacné letenky z Bratislavy, alebo aká je najlepšia cena na letenky do USA. Ako používať vyhľadávač lacných leteniek a rezervovať letenky?

Ako hľadať lacné letenky?

Ak hľadáte na eSky dostupné letenky vo vybraných dátumoch, najskôr zadajte základné údaje.

 • Užívateľ si musí vybrať, či hľadá low-cost, jednosmerné alebo spiatočné letenky, prípadne či má záujem o multi-city letenku. Posledná možnosť ponúka najviac možností rezervácie najlacnejšej letenky. Zvoľte si miesto odletu a príletu, dátum odletu a ak hľadáte spiatočnú letenku, tak aj dátum cesty späť. Zvoľte počet pasažierov, ich vek (batoľa, dieťa, tínedžer, dospelý) a triedu (ekonomickú, premium, business alebo prvú).

 • Po poskytnutí týchto údajov kliknite na tlačidlo “hľadať” a nás vyhľadávač nájde dostupné možnosti. Zobrazí len tie, ktoré vyhovujú Vašim požiadavkám. A čo výsledky z nízkonákladových aeroliniek? Zvoľte si leteckú spoločnosť, dátum, čas odletu a príletu, cenu na osobu a informácie o možnom transfere. Môžete tiež skontrolovať podmienky rezervácie.

 • Ak je zoznam výsledkov príliš dlhý, môžete ho filtrovať. Vyhľadávač eSky ponúka možnosť zvoliť medzi počtom prestupov, presným času odletu, leteckými spoločnosťami a letiskami. Môžete tiež vybrať voľbu “Najlepšia cena”, kde budú zobrazené len tie najlacnejšie letenky s rozmedzím +/- 3 dní pre tých, ktorí majú flexibilný program. Vyhľadávač tiež zobrazí lacnejšie ponuky v okolitých dňoch. Po výbere najvhodnejšej letenky si ju rezervujte.

 •  

  Ako kúpiť lacné letenky?

  Viete, ako si kúpiť letenku? Je to veľmi jednoduché! Po výbere najlepšej z ponúk vo vyhľadávači stačí kliknúť na tlačidlo „Zvoliť“ a systém skontroluje, či je let k dispozícii a nasmeruje vás na webovú stránku, kde nájdete informácie o ceste a rezervácii. V tejto fáze môžete skontrolovať možnosť nákupu cestovného poistenia a vidieť ceny.

  Potom zadajte požadované: meno a priezvisko (rovnaké ako v doklade), pohlavie, dátum narodenia a počet kusov batožín. Zvoľte spôsob platby a vpíšte podrobnosti z platobnej karty. Za malý poplatok si môžete vybrať možnosť on-line check-in. Na záver stačí potvrdiť svoju rezerváciu kliknutím na tlačidlo "Rezervovať a zaplatiť".

   

 •  

  Lacné letenky po Slovensku a do zahraničia

  Ak hľadáte lacné letenky, využite možnosti, ktoré ponúkajú vyhľadávače leteniek. Vďaka eSky nájdete hotel vo vybranom meste za dobrú cenu, využite aj službu požičovne áut a nájdite si atraktívne ponuky na letenky a hotel súčasne.

  Stačí si pozrieť aktuálne akcie, ktoré sú k dispozícii na karte "Akcie" – ide o najjednoduchší spôsob, ako nájsť letenku z takmer 25 EUR. Okrem toho môžete využiť možnosť objednať si letiskový transfer a pozrieť ceny najbližších parkovísk.

  Vyhľadávač letov vám umožní nájsť letenku, ktorá je k dispozícii v ponuke rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa a mnoho ďalších dopravcov. Môžete tiež použiť letový radar.

   

V cestovaní sa vyznáme najlepšie

Prečítajte si jeden z článkov z Tipov pre cestovateľov

Vybrali ste si svoju destináciu a kúpili letenky...čo ale s batožinou? Pred tým, než sa začnete baliť do kufra či ruksaku, skontrolujte, či spĺňa..

Z bezpečnostných dôvodov predpisy špecifikujú, ktoré predmety sa smú, a ktoré nesmú prepravovať v leteckej doprave. Okrem toho existujú predmety,..

Pravidlá balenia príručnej batožiny Šikovné zbalená batožina šetrí veľa peňazí, najmä pri cestovaní nízkonákladovými leteckými spoločnosťami...