Menu

Rezervujte si lacné letenky a ušetrite

 • 3 milióny predaných leteniek
 • 950 leteckých spoločností
 • 3038 letísk
 • 15 rokov skúseností

Ako nájsť lacné letenky?

Kvôli vysokým cenám leteniek chce každý lietať lacno.
S týmito tipmi môžete ušetriť niekoľko stovák! Takže, ako hľadať lacné letenky?

 • Na začiatok, letenky sa oplatí hľadať už pár mesiacov pred tým, než plánujete odletieť. Aj napriek tomu tu stále budú k dispozícii aj last minute letenky. Avšak, najväčšia šanca, že zaplatíte za letenku najmenej, je vtedy, keď si letenku rezervujete niekoľko mesiacov dopredu. Prečo? Letecké spoločnosti vedia, že keď musíte letieť v konkrétny termín a nemáte na výber, letenku si kúpite bez ohľadu na cenu. Ak chcete nájsť lacnú letenku, využite vyhľadávače, ktoré zobrazujú aj akcie a označia najnižšiu cenu.

 • Kedy sú najlacnejšie letenky? Pozorovania ukazujú, že nie je výhodné kupovať letenky cez víkend, najmä v nedeľu. Je to deň, kedy má väčšina ľudí čas hľadať letenky a preto letecké spoločnosti dvíhajú ceny. Lepšia varianta je skúsiť hľadať uprostred týždňa, najmä ráno - aplikácie na lacné letenky si môžete nainštalovať na smartfón a sú veľmi užitočné. Ak je to možné, buďte flexibilní s dátumom odletu. Môžete tak nájsť lacnejšie letenky o deň skôr, či neskôr.

 • Dobrým nápadom je sledovať nízkonákladovky, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky, než ich konkurencia. Na základe hodnotení, najlacnejšie letenky ponúka Norwegian, easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizzair a NIKI. Teraz, keď viete, kedy kupovať lacné letenky, musíte vedieť, kde nájsť informácie o ich akciách a výpredajoch.

Kde hľadať lacné letenky?

Existujú tri najpopulárnejšie spôsoby vyhľadávania lacných leteniek.

 • Prvý, no najmenej pohodlný spôsob je spájaný s ponukou jednotlivých leteckých spoločností. Môžete si skontrolovať ceny na ich webstránkach, prihlásiť sa na odber ich noviniek a budete informovaní o najnovších akciách. Môžete sa tiež stať členom klubu, kde budete dostávať špeciálne zľavy. Táto metóda je, avšak, časovo náročná a výhodná iba vtedy, ak cestujete iba s jednou leteckou spoločnosťou a často.

 • Druhý spôsob, akým môžete vyhľadať lacné letenky, je spájaný s online komunitou cestovateľov. Na Facebooku je mnoho skupín, v ktorých nájdete informácie o akciových letenkách. Do týchto skupín sa môžete pridať a sledovať nové príspevky. Avšak, nikdy neviete, čo pribudne. Tento spôsob sa oplatí najmä vtedy, keď hľadáte last minute letenky na víkend.

 • Tretí spôsob je najrýchlejší a najviac výhodný. Používajte najlepšie vyhľadávače lacných leteniek. Vyhľadávače zbierajú informácie z tuctov až stoviek spoločností a zhromažďujú ich na jednom mieste. Vďaka tomu si môžete jednotlivé ponuky ľahko porovnávať. Napríklad, kedy sú lacné letenky z Bratislavy, alebo aká je najlepšia cena na letenky do USA. Ako používať vyhľadávač lacných leteniek a rezervovať letenky?

Ako hľadať lacné letenky?

Ak hľadáte na eSky dostupné letenky vo vybraných dátumoch, najskôr zadajte základné údaje.

 • Užívateľ si musí vybrať, či hľadá low-cost, jednosmerné alebo spiatočné letenky, prípadne či má záujem o multi-city letenku. Posledná možnosť ponúka najviac možností rezervácie najlacnejšej letenky. Zvoľte si miesto odletu a príletu, dátum odletu a ak hľadáte spiatočnú letenku, tak aj dátum cesty späť. Zvoľte počet pasažierov, ich vek (batoľa, dieťa, tínedžer, dospelý) a triedu (ekonomickú, premium, business alebo prvú).

 • Po poskytnutí týchto údajov kliknite na tlačidlo “hľadať” a nás vyhľadávač nájde dostupné možnosti. Zobrazí len tie, ktoré vyhovujú Vašim požiadavkám. A čo výsledky z nízkonákladových aeroliniek? Zvoľte si leteckú spoločnosť, dátum, čas odletu a príletu, cenu na osobu a informácie o možnom transfere. Môžete tiež skontrolovať podmienky rezervácie.

 • Ak je zoznam výsledkov príliš dlhý, môžete ho filtrovať. Vyhľadávač eSky ponúka možnosť zvoliť medzi počtom prestupov, presným času odletu, leteckými spoločnosťami a letiskami. Môžete tiež vybrať voľbu “Najlepšia cena”, kde budú zobrazené len tie najlacnejšie letenky s rozmedzím +/- 3 dní pre tých, ktorí majú flexibilný program. Vyhľadávač tiež zobrazí lacnejšie ponuky v okolitých dňoch. Po výbere najvhodnejšej letenky si ju rezervujte.

 •  

  Ako kúpiť lacné letenky?

  Viete, ako si kúpiť letenku? Je to veľmi jednoduché! Po výbere najlepšej z ponúk vo vyhľadávači stačí kliknúť na tlačidlo „Zvoliť“ a systém skontroluje, či je let k dispozícii a nasmeruje vás na webovú stránku, kde nájdete informácie o ceste a rezervácii. V tejto fáze môžete skontrolovať možnosť nákupu cestovného poistenia a vidieť ceny.

  Potom zadajte požadované: meno a priezvisko (rovnaké ako v doklade), pohlavie, dátum narodenia a počet kusov batožín. Zvoľte spôsob platby a vpíšte podrobnosti z platobnej karty. Za malý poplatok si môžete vybrať možnosť on-line check-in. Na záver stačí potvrdiť svoju rezerváciu kliknutím na tlačidlo "Rezervovať a zaplatiť".

   

 •  

  Lacné letenky po Slovensku a do zahraničia

  Ak hľadáte lacné letenky, využite možnosti, ktoré ponúkajú vyhľadávače leteniek. Vďaka eSky nájdete hotel vo vybranom meste za dobrú cenu, využite aj službu požičovne áut a nájdite si atraktívne ponuky na letenky a hotel súčasne.

  Stačí si pozrieť aktuálne akcie, ktoré sú k dispozícii na karte "Akcie" – ide o najjednoduchší spôsob, ako nájsť letenku z takmer 25 EUR. Okrem toho môžete využiť možnosť objednať si letiskový transfer a pozrieť ceny najbližších parkovísk.

  Vyhľadávač letov vám umožní nájsť letenku, ktorá je k dispozícii v ponuke rôznych aerolínií, ako napríklad Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa a mnoho ďalších dopravcov. Môžete tiež použiť letový radar.

   

V cestovaní sa vyznáme najlepšie

Prečítajte si jeden z článkov z Tipov pre cestovateľov

Z bezpečnostných dôvodov predpisy špecifikujú, ktoré predmety sa smú, a ktoré nesmú prepravovať v leteckej doprave. Okrem toho existujú predmety,..

Pravidlá balenia príručnej batožiny Šikovné zbalená batožina šetrí veľa peňazí, najmä pri cestovaní nízkonákladovými leteckými spoločnosťami...

Ako sa mám zaregistrovať? Vždy je dobré využiť registráciu online, ak je k dispozícii, pretože registrácia na letisku môže v prípade mnohých..

Podaná batožina (registrovaná, zapísaná) je prepravovaná v..

Mnohé štáty od Slovákov nevyžadujú získanie turistických víz. Treba..

Vybrali ste si svoju destináciu a kúpili letenky...čo ale s..