Menu

Ryanair

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Ryanair na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Ukázať filtre

Ryanair

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair je írskou spoločnosťou, ktorá je najväčším a najpopulárnejším nízkonákladovým prepravcom v Európe.  Aj napriek kontroverzným nápadom sa letecká spoločnosť teší medzi cestujúcimi veľkej obľube. Prepravca obsluhuje takmer sto letísk na našom kontinente a jedno v Maroku. Sieť spojení írskych leteckých spoločností sa každým rokom rozrastá o nové smery.

Letecká spoločnosť vznikla v roku 1985 na základe iniciatívy rodiny Ryanovej: Christyho Ryana, Liama Lonergana – majiteľa írskej cestovnej kancelárie "Club Tavel", ako aj írskeho podnikateľa Tonyho Ryana – zakladateľa spoločnosti Guinness Peat Aviation. Historicky prvé lety prepravca uskutočňoval lietadlami Embraer Bandeirante na trase Waterford - Londýn Gatwick. O rok neskôr začala letecká spoločnosť prevádzkovať lety medzi Dublinom a Londýnom Luton.

Každým rokom vzrastá počet cestujúcich využívajúcich služby spoločnosti Ryanair. V dôsledku strát, ktoré dosiahol prepravca v roku 1991, predstavilo vedenie spoločnosti program reštrukturalizácie, za ktorý je zodpovedný Michael O'Leary. Uskutočnený zámer priniesol prepravcovi vynikajúce výsledky, na základe ktorých sa spoločnosť stala najväčšou európskou nízkonákladovou aerolíniou v Európe v oblasti civilného letectva.

Hlavné sídlo leteckej spoločnosti je v Dubline. Prepravca bol podľa Asociácie európskych aerolínií a Úradu záležitostí civilného letectva vo Veľkej Británii uznaný za najpresnejšiu leteckú spoločnosť v Európe.