Menu

LOT

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou LOT na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Ukázať filtre
Advertisement

✔️ Kam lieta LOT?

Cestovný poriadok LOT zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let LOT?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let LOT s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety LOT, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom LOT?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o LOT

LOT

Poľská národná letecká spoločnosť LOT je jedným z najstarších dopravcov na svete a hlavným poľským operátorom pôsobiacim v leteckom priemysle od roku 1929. Prvý medzinárodný let sa uskutočnil 1. apríla 1930 na trase Varšava - Bukurešť.
Čoskoro sa začal predaj leteniek na trasy spájajúce poľské hlavné mesto s Aténami, Bejrútom a Helsinkami. Od roku 1931 logom spoločnosti LOT je žeriav.

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti LOT si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke LOT taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

Cestovné triedy

V závislosti od vzdialenosti trasy LOT prevádzkuje dva systémy rezervných tried. Jednotlivé triedy sa líšia v prístupe k službám pri plánovaní cesty a počas samotného letu.
LOT Economy Simple je ponuka pre ľudí, ktorí cestujú na kratších trasách, a je pre nich dôležitá cena. Bezplatné služby v rámci tejto triedy to okrem iného, občerstvenie a nápoj, ako aj možnosť výberu spôsobu odbavenia. Ďalšie jedlá na palube, podaná batožina a výber miesta sú dodatočne platné.
LOT Economy Class je trieda Economy Simple rozšírená o podanú batožinu, ktorá je zahrnutá v cene letenky a možnosť využiť zľavu pre deti.
LOT Economy Plus je pre náročnejších klientov ponúka vyhradenú infolinku, prioritné odbavenie, boarding, batožinu, dennú tlač, miesto vpredu lietadla a platený prístup k obchodnému salóniku.
LOT Business Class je najpohodlnejšia ponuka na krátke trasy. Cena letenky zahŕňa všetky služby, ktoré sú k dispozícii v nižších triedach, plus špeciálne odbavenie a samostatnú bezpečnostnú kontrolu, ktorá umožňuje cestujúcim rýchlo prekonať letiskové postupy.
V prípade letov na veľké vzdialeností trieda LOT Economy Class umožňuje cestujúcim ekonomickú cestu. Cena letenky zahŕňa deku a vankúš, ako aj zábavný systém na palube, jedlo a nápoje, ako aj vyhradenú telefónnu infolinku, podanú batožinu, online odbavenie alebo odbavenie na letisku.
LOT Premium Class to prioritné odbavenie, boarding a batožina, prístup k dennej tlači a možnosť výberu sedadla. Okrem toho je spoplatnený prístup k obchodnému salóniku.
LOT Business Class je trieda, ktorá ponúka najväčšie pohodlie pri cestovaní na dlhé trasy. Všetky služby sú zahrnuté v cene letenky, vrátane prístupu k obchodnému salóniku. Cestujúci v tejto triede prechádzajú špeciálnym odbavením a samostatnou bezpečnostnou kontrolou, ktorá im umožňuje rýchlo prekonať letiskové postupy.

Online odbavenie

Odbavenie prostredníctvom internetu je možné na 24 hod. pred odletom a je uzavreté na 120 minút pred plánovaným odletom. V poslednom kroku odbavenia môžete si vytlačiť palubnú kartu alebo objednať si SMS s odkazom na stránku, na ktorej je uložená Vaša virtuálna palubná karta.
Odbavenie prostredníctvom telefónu je možné v tom istom čase ako online odbavenie, ale palubnú kartu musíte vyzdvihnúť na letisku najneskôr 30 minút pred odletom. Tradičné odbavenie na letisku je v závislosti od trasy, uzavreté na hodinu alebo 30 minút pred odletom.
Môžete tiež využiť pohodlné samoobslužné odbavenie (self check-in) v automatoch nachádzajúcich sa na letisku. Stačí prejsť do pultu automatického odbavenia, zadať svoje meno, priezvisko a kód rezervácie a zariadenie vytlačí Vašu palubnú kartu.

 

Flotila

Flotila leteckej spoločnosti LOT sa skladá z 36 lietadiel. Pri vnútroštátnych letoch a letoch na stredne dlhé vzdialenosti sa používajú nasledujúce lietadlá: Embaraer 170, Embaraer 175, Embaraer 195, Boeing 737-400 alebo Boeing 737-800. Dlhé lety sú obsluhované modernými lietadlami Boeing 787 Dreamliner.

Letisko Fryderyka Chopina vo Varšave

Hlavnou základňou leteckej spoločnosti LOT je letisko Fryderyka Chopina vo Varšave. Na letisku sa nachádzajú obchodné salóniky poľského dopravcu: LOT Business Lounges "Polonez" a LOT Elite Lounge.
V salóniku na cestujúcich čakajú takéto výhody ako kúpeľňa so sprchovacím kútom, teplý lunch a občerstvenie, nápoje (aj alkohol), denná tlač, počítače, televízia, bezplatné WiFi pripojenie.
Vstup do salónikov závisí od cestovnej triedy.

 

Jedlá

Ponúkané spoločnosťou LOT palubné jedlá sa líšia v závislosti od cesty a cestovnej triedy.
Na trasách do 6 hod. jedlá sú ponúkané cestujúcim triedou Business a Economy Plus. Ostatní cestujúci dostanú malé občerstvenie a môžu využiť  ponuku LOT Gourment. Ponuka zahŕňa okrem iného sendviče, nápoje a sladké pochúťky.
Na dlhších trasách jedlo v cene letenky je pre cestujúcich triedami Business a Premium, cestujúci triedou Economy môžu počas rezervácie letenky (najneskôr však do 12 hod. pred odletom) zakúpiť službu Moje Menu Premium. Na vzdialených trasách otvorený je aj Sky Bar. 
Na palube si môžete objednať špeciálne jedla – bezlepkové, vegetariánske, so zníženým obsahom laktózy, pre diabetikov atď.

 

Dodatočné služby

Samostatná cesta dieťaťa mladšieho ako 12 rokov vyžaduje predchádzajúcu rezerváciu asistenta-zamestnanca leteckej spoločnosti LOT, ktorý bude sprevádzať mladého cestujúceho od momentu príchodu na letisko až do odovzdania dieťaťa do starostlivosti oprávnenej dospelej osobe na letisku určenia. 
Na prepravu športového vybavenia alebo hudobných nástrojov, ktorých rozmery prevyšujú štandardné rozmery batožiny, je služba Moja dodatočná batožina. Môžete ju objednať do 24 hod. pred plánovaným odletom.
Domáci miláčikovia sa prepravujú v závislosti od ich hmotnosti a veľkosti na palube alebo v podpalubí v batožinovom priestore. Preprava zvieraťa musí byť oznámená najneskôr na 48 hod. pred odletom.