Menu

Lufthansa

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Lufthansa na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

✔️ Kam lieta Lufthansa?

Cestovný poriadok Lufthansa zahŕňa trasy z mnohých populárnych miest. Keď chcete skontrolovať dostupnosť spojenia, použite vyhľadávač eSky.

✔️ Kedy si môžete kúpiť najlacnejšie letenky na let Lufthansa?

Najlepšie je kúpiť si letenky na let Lufthansa s dostatočným predstihom.

✔️ Aké letecké spoločnosti prevádzkujú podobné trasy?

Do miest, do ktorých prevádzkujú lety Lufthansa, prevádzkujú aj ďalšie letecké spoločnosti a nájdete ich vo vyhľadávači eSky.

✔️ Môžem si rezervovať hotel spolu s letom Lufthansa?

Pomocou cestovného vyhľadávača eSky, s letom si môžete tiež zarezervovať ubytovanie ako súčasť balíka Let + Hotel. Vďaka tomu bude Váš výlet nielen pohodlnejší, ale tiež vďaka zľavám na balíčky ušetríte peniaze.

Zistite viac o Lufthansa

Lufthansa

Nemecká Lufthansa je najväčším osobným leteckým prepravcom v Nemecku a spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami sa radí na absolútnu špicu najväčších aerolínií aj v Európe (čo do počtu lietadiel a prepravených pasažierov). Spoločnosť je jedným z piatich zakladajúcich členov najväčšej leteckej aliancie Star Alliance.

Lufthansa vznikla v roku 1953, no prvé domáce a medzinárodné lety absolvovala kvôli zložitej povojnovej situácii v Nemecku až v roku 1955. Následné roky sa niesli v znamení rozširovania letových trás (Amerika, Afrika) a flotily. V roku 1997 došlo k privatizácii Lufthansy. Rast Lufthansy negatívne nepoznačil ani príchod nového milénia či letecké teroristické útoky v USA z 11.septembra 2001 – Lufthansa ako jedna z mála leteckých spoločností nebola nútená prepúšťať kvôli zníženým obratom. Naopak, Lufthansa kúpila Swiss International Air Lines, Austrian Airlines či Brussels Airlines.

V súčasnosti pod krídlami Lufthansy pôsobí viac ako 500 pridružených a dcérskych spoločností. Koncom roku 2017 sa spoločnosť stala desiatym (a prvým európskym) držiteľom prestížneho ocenenia Skytrax.

Batožina

Príručná batožina je limitovaná rozmermi, váhou a aj počtom (závisí od letovej triedy).Niektoré predmety (príručná taška, detská sedačka, asistenčné vozíky pre menej mobilných cestujúcich) je možné prevážať zdarma. Za istých váhových a rozmerových podmienok sa za príručnú batožinu považujú aj hudobné nástroje.

V rámci medzikontinentálnych letov a letov po Európe je možné cestovať s batožinou oslobodenou od poplatkov – jej počet a váha opäť závisí od letovej triedy a od dĺžky a smeru letu. Ak batožina prekračuje limity od poplatkov oslobodenej batožiny, platí sa za ňu paušálne. Toto pravidlo platí aj pre športové náčinie, špeciálnu či objemnú batožinu.

S Lufthansou je možné prepravovať aj mačky, psy (malé druhy aj v rámci príručnej batožiny), zajace či králiky, avšak v maximálnom počte dvoch kusov na jedného cestujúceho, pričom ich registrácia je nutná minimálne 24 hodín vopred. Na prepravu tekutín a nebezpečných (zakázaných) látok sa vzťahujú osobitné predpisy, ktoré sa však nijak významne neodlišujú od všeobecne platných štandardov pre osobnú leteckú dopravu.

Letové triedy

S aerolíniamiLufthansa je možné lietať v triedach Economy, Premium Economy, Business, najvyššou je však Prvá trieda. Rozdiel naprieč triedami spočíva v počte dostupných služieb či služieb, ktoré sú v cene letenky. Cestujúci vo vyšších triedach majú prístup do salónikov na letiskách, majú tiež širší výber jedál na palube či možnosť využiť asistenčných služieb pracovníkov spoločnosti Lufthansa. Spoločnosť poskytuje aj vysoký nadštandard – je možné objednať si súkromné lietadlo a prepraviť sa ním priamo do určenej destinácie.

Online check-in

Online check-in je možné riešiť už od 23hodín pred odletom z počítača, ale tiež akéhokoľvek mobilného zariadenia, smarfónu či tabletu. Po skompletizovaní procesu si cestujúci môžu pohodlne vytlačiť palubný lístok, prípadne si ho nechať poslať emailom alebo SMS (táto služba ale nie je dostupná pre všetky lety).

Flotila

Letový park spoločnosti Lufthansa tvorí viac ako 270 lietadiel rôznych veľkostí a typov. Dominujú najmä rôzne modely Airbusov, ktoré sú doplnené veľkými dopravnými Boeingami. Ďalšie desiatky strojov lietajú v službách dcérskych a pridružených spoločností. Lufthansa tak spravuje jeden z najväčších letových parkov na svete.

Hlavný dopravný uzol – Letisko Mníchov

Jedným z dvoch dopravných uzlov pre lietadlá Lufthansa je letisko v Mníchove, ležiace zhruba 35km severne od bavorskej metropoly. Mníchovské letisko, schopné odbaviť viac ako 40 miliónov cestujúcich ročne, patrí k najvyťaženejším letiskám v Európe. Na približne 43 000 štvorcových metroch sa tu nachádzajú duty-free obchody a desiatky reštaurácií, kaviarní a bistier, ponúkajúcich bavorské, ale aj ázijské špeciality. Na letisku je non-stop dostupné voľné Wi-Fi, viacero oddychových zón, kútikov pre deti rôzneho veku a salónikov, určených priamo cestujúcim Lufthansy. Na letisku v Mníchove sa môžete nechať ostrihať, oholiť aj vymasírovať, prípadne si zacvičiť vo fitness alebo sa uvoľniť v miestnom kúpeľnom centre. Medzi terminálmi 1 a 2 sa nachádza prvotriedne vybavený hotel s viac ako 500 izbami.

Občerstvenie na palube

Pestrý výber chutného jedla patrí k overeným službám na palube lietadiel Lufthansa. Široký výber pokrmov vysokého štandardu nájdu cestujúci už v triede Economy. Vo vyšších triedach sa jedlá štandardne servírujú na jemnom porceláne. Výber jedál závisí od dĺžky letu a letovej triedy. Najmä pri dlhých letoch sú k dispozícii aj vyberané národné pokrmy, typické pre cieľovú destináciu, kam lietadlo mieri. Samozrejmosťou je možnosť vybrať si (a aspoň 24 hodín vopred zajednať) špeciálne jedlá pre deti, viaceré druhy vegetariánskych jedál či pokrmov pre diabetikov a pod. Nápoje ako káva, vína či džúsy bývajú v cene, frekvencia ich podávania bežné závisí od dĺžky trvania letu.

Doplnkové služby

Lietadlá Lufthansy majú na palube vlastný interaktívny zábavný systém. Jeho súčasťou je viac ako 100 filmov, seriálov a TV staníc v rôznych jazykových mutáciách (aj s titulkami), široký výber CD rôznych hudobných žánrov a desiatky playlistov s relaxačnou hudbou a zaujímavými informáciami o príslušných destináciách. Jazykovo zdatných milovníkov literatúry iste potešia aj desiatky audio-kníh v nemčine a angličtine.

Lufthansa ponúka aj vernostné programy s benefitmi, ktoré môžu využiť lietadlom pravidelne sa prepravujúci cestujúci či sviatoční pasažieri, pripravený je ale tiež vernostný program pre menšie a stredné firmy, ktorý môže pomôcť pri znižovaní firemných nákladov na cestovanie. V rámci búrania bariér ponúka Lufthansa špeciálnu predletovú aj poletovú starostlivosť pre ľudí s rôznymi druhmi a stupňami postihnutia.